MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jagoda Kimber została dyrektorem Willi Lentza w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Malina Majewska
Jagoda Kimber oficjalnie została dyrektorem Willi Lentza. Swoją funkcję będzie pełniła przez najbliższe trzy lata.

Willa Lentza - zabytkowy budynek przy al. Wojska Polskiego - po remoncie została 14. instytucją kultury w Szczecinie. Po dwóch nierozstrzygniętych konkursach na stanowisko dyrektora tej instytucji obowiązki te powierzono Jagodzie Kimber, która była zastępcą dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Szczecinie.

Jagoda Kimber pełniła obowiązki dyrektora Willi Lentza od 1 stycznia 2021 roku. Do prowadziła do otwarcia instytucji w czerwcu ubiegłego roku. Jej głównymi zadaniami było powołanie zespołu instytucji, załatwienie wszystkich kwestii formalno-prawnych związanych z powołaniem instytucji oraz wytyczenie wizji tej instytucji

Piękna Willa Lentza w Szczecinie już otwarta dla mieszkańców...

- Działalność ta została zainaugurowana z wielkim sukcesem - mówi Joanna Leszczyńska, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta. - Dużą uwagę należy zwrócić na integrację środowiska artystycznego Szczecina, co jest dużą zasługą pani Jagody. To ważne, w jak łatwy sposób poszczególne środowiska czy stowarzyszenia i fundacje mogą podjąć współpracę z Willą Lentza. Te wszystkie przesłanki, rok zarządzania tą instytucją, wizja, która towarzyszy pani Jagodzie w prowadzeniu tej instytucji, kierunki, jakie obrała na przyszłość, zadecydowały, że pan prezydenta wyraził zgodę na to, żeby kontynuować współpracę z panią Jagodą na okres 3 lat bez organizowania konkursu.

Urząd Miasta zwrócił się o opinię na ten temat do szczecińskich organizacji i stowarzyszeń. Rekomendacje były pozytywne i to była również podstawa do podjęcia tej decyzji.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Willa Lentza w Szczecinie

W piątek otwarcie Willi Lentza w Szczecinie - nowej instytuc...

- Nie ubiegałam się o to stanowisko, bo byłam bardzo przywiązana do wydziału kultury, dlatego też decyzję tę przyjmuję jako wyróżnienie - mówi Jagoda Kimber. - Traktuję to jako rodzaj służby dla miasta, dla jego kultury, promocji. Ostatni rok był bardzo pracowity, dla mnie i dla całego zespołu. Uważam, że każdy kontakt mieszkańców w Willi Lentza powinien być dla każdego odwiedzającego specjalnym przeżyciem. To już przez ostatni rok stało się naszą tradycją. Stawiamy sobie cel, żeby zachować elitarny i kameralny charakter tego miejsca poprzez rodzaj odbywających się tu wydarzeń.

Willa Lentza została otwarta 11 czerwca 2021. Od tego czasu ponad 10 tys. szczecinian i nie tylko mogło odwiedzić instytucję. Od czasu otwarcia odbywały się tu koncerty, zrealizowane spektakl teatralny, nakręcono film, zorganizowano wystawy. W najbliższych planach 3 nowe wydawnictwa, wystawa Tomasza Lazara i Wojciecha Siudmaka oraz wiele innych wydarzeń.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński