IV runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Krzysztof Ufland
Andrzej Paruch (na zdjęciu) strzela gola dla Sparty Gryfice w meczu z Pogonią Barlinek. Krzysztof Cichomski
W minioną sobotę rozegrano IV rzut Pucharu Polski. Odbyło się sześć spotkań, a najciekawsze miało miejsce w Szczecinie, gdzie Hutnik przegrał - dopiero po rzutach karnych - z Gryfem Kamień Pomorski.
Vineta Wolin - Energetyk GryfinoMecz Vineta Wolin - Energetyk Gryfino w obiektywie Slawka Ryfczynskiego.

Vineta Wolin - Energetyk Gryfino

Faworytem tego pojedynku byli goście. Hutnik wzmocnił się zimą pięcioma zawodnikami i była to dla nich pierwsza okazja, by pokazać się publiczności.

- Widać już znaczną poprawę w naszej grze - ocenia trener Hutnika, Ireneusz Aksiuczyc. - Nowi zawodnicy spisali się dobrze i widać, że będą ciągnąć zespół.

Przebieg spotkania pokazał, że Hutnik tanio skóry nie sprzeda. Po regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis 2:2. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W rzutach karnych lepsi byli jednak goście z Kamienia, którzy wygrali 4:2 i awansowali do kolejnego rzutu. - Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach - zdradza Aksiuczyc. - Boisko było grząskie. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać ten mecz - dodaje.

Pucharowe niespodzianki

W drugim spotkaniu rozgrywanym w Szczecinie Świt Skolwin pokonał czwartoligowego Sokoła Pyrzyce 3:1. Mecz ułożył się dobrze dla gospodarzy, którzy za sprawą Macieja Bednarczyka już na początku objęli prowadzenie. Dwa gole dołożył Paweł Paszkowicz i to niżej notowany Świt awansował do V rzutu.

Do dużej niespodzianki doszło w meczu rozgrywanym w Resku. Grająca w klasie okręgowej Mewa pokonała czwartoligową Victorię Przecław 3:0. Goście potraktowali ten mecz szkoleniowo.

- Zbliża się liga, musieliśmy jeszcze trochę poeksperymentować - tłumaczy kierownik tego klubu, Piotr Szankowski. - Nie graliśmy optymalnym składem, bramki padały po błędach młodych obrońców.

Ciekawie potoczyło się spotkanie Sparty Gryfice z Pogonią Barlinek. W 20. minucie goście objęli prowadzenie za sprawa Przemysława Kochana. 15. minut później Pogoń prowadziła już 2:0 - z rzutu wolego celnie uderzył Bartosz Kubiak. W drugiej połowie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Jedna z ich akcji zakończyła się powodzeniem i Andrzej Paruch zmniejszył rozmiary porażki. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać gospodarzy. Ostatecznie Pogoń wygrała 2:1 i przeszła do kolejnego rzutu.

W Trzcińsku postrzelali

Bardzo dużo goli padło w meczu Radovii Radowo Małe z Orłem Trzcińsko-Zdrój. Gospodarze okazali się gościnni i ulegli 2:4. Gospodarze nie wykorzystali wielu okazji, arbiter podyktował aż dwa rzuty karne dla Radovii. Jednego na gola zamienił Marek Gradus, drugą jedenastkę obronił Andrzej Cerkowniak.

Bramki dla Orła zdobywali: Marcin Sarnecki (dwie), Jakub Janusz oraz Andrzej Mikitów. Drugie trafienie dla gospodarzy dołożył Ireneusz Kulik. Na rozstrzelanego Orła było to jednak zdecydowanie za mało.

Grająca w V lidze Vineta Wolin zmierzyła się na własnym boisku z Energetykiem Gryfino. Na boisku goście rządzili niepodzielnie i zaaplikowali rywalom trzy gole. Co ciekawe, dwa zdobyli ubiegłoroczni brązowi medaliści mistrzostw Polski juniorów starszych w barwach Pogoni, a więc Damian Ludwiczak i Łukasz Aleksandrowicz. Trzecie trafienie było autorstwa Łukasza Deptuły. Gospodarzy stać było jedynie na honorowego gola.

Komplet sobotnich wyników: Hutnik Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 2:2, k. 2:4; Radovia Radowo Małe - Orzeł Trzcińsko Zdrój 2:4; Świt Szczecin - Sokół Pyrzyce 3:1; Mewa Resko - Victoria Przecław 3:0; Sparta Gryfice - Pogoń Barlinek 1:2; Vineta Volin - Energetyk Gryfino 1:3.