IV liga piłkarska: Vineta Wolin wygrała i jest bliska awansu

Kamil Wiśniewski zdobył trzeciego gola dla Vinety w meczu z Hutnikiem.
Kamil Wiśniewski zdobył trzeciego gola dla Vinety w meczu z Hutnikiem. Fot. vineta wolin facebook/seweryn malikowski
Na boisku Hutnika Szczecin Vineta wygrała 3:1 i jest już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do III ligi. Do końca sezonu dwie serie.

Wydaje się, że Wikingowie mają za sobą najtrudniejszy mecz na finiszu sezonu. Zaczęli go szybko strzelając bramkę (Marek Niewiada), ale Hutnicy wyrównali zaraz po przerwie (Damian Grochowski). Goście atakowali i w 67. minucie gola zdobył Bartłomiej Babiak, a tuż przed końcem wynik ustalił Kamil Wiśniewski.

Flota też wygrała (gol w końcówce spotkania Michała Stasiaka), więc na dwie kolejki przed końcem różnica wciąż wynosi 2 punkty.

Wyniki 36. kolejki

Ina Goleniów - Gwardia Koszalin 3:2, Biali Sądów - Rasel Dygowo 3:1, Zefir Wyszewo - Leśnik Manowo 3:0, Hutnik Szczecin - Vineta Wolin 1:3, Orzeł Wałcz - Olimp Gościno 3:1, Pogoń Połczyn Zdrój - Chemik Police 3:3, Jeziorak Szczecin - Błękitni II Stargard 2:3, MKP Szczecinek - Sokół Karlino 5:0, Wieża Postomino - Flota Świnoujście 0:1, Dąb Dębno - Darłovia Darłowo 1:0.

W tabeli Vineta ma 2 punkty przewagi nad Flotą. Do końca sezonu dwie kolejki.