IV liga piłkarska: Takiego pogromu nikt się nie spodziewał. Dziewiątka lidera

Kluczevia Stargard wciąż jest z szansami na awans.
Kluczevia Stargard wciąż jest z szansami na awans. Tadeusz Surma
IV liga piłkarska. Flota Świnoujście utrzymuje przewagę punktową nad wiceliderem - Kluczevią Stargard, a do końca sezonu pozostały już tylko trzy serie spotkań.

I całkiem możliwe, że już za tydzień możemy znać najważniejsze rozstrzygnięcie sezonu. Flota ma 4 punkty przewagi nad Kluczevią, a z tego wyścigu wypadł Bałtyk Koszalin.

Podczas weekendu Bałtyk pojechał do Postomina. Niedawno przegrała tam Flota, a Bałtyk tylko zremisował. Matematycznie ma jeszcze szanse na awans, ale w praktyce trudno na to liczyć.

Liderzy nie zawiedli. Flota podejmowała Chemika Police i jeden z zawodników polickiej drużyny przed spotkaniem mówił, że Wyspiarze nie lubią grać z Chemikiem i się z nim męczą. W sobotę było inaczej. Już w pierwszej połowie Flota zdobyła cztery bramki i w zasadzie rozstrzygnęła spotkanie, ale po zmianie stron nadal atakowała i była skuteczna. W 89. minucie Mike Janiszewski zdobył gola na 9:0 i kibice zachęcali do uzyskania dwucyfrówki. Tak się nie stało, a tuż przed końcem Daniel Kowalczyk zdobył bramkę dla Chemika.

Kluczevia podejmowała na swoim boisku Iskierkę Szczecin. Wygrała pewnie, ale dystansu do lidera nie zmniejszyła.

Wyniki 31. kolejki: Flota Świnoujście - Chemik Police 9:1, Wieża Postomino - Bałtyk Koszalin 1:1, Błękitni II Stargard - Wybrzeże Rewal 3:2, Biali Sądów - Hutnik Szczecin 2:2, Gwardia Koszalin - Mechanik Bobolice 1:0, Kluczevia Stargard - Iskierka Szczecin 2:0, Dąb Dębno - Orzeł Wałcz 4:0, Olimp Gościno - Gavia Choszczno 1:0, Rasel Dygowo - MKP Szczecinek 3:0.

Plan na środę i czwartek: Chemik - Kluczevia, Iskierka - Rasel, MKP - Gwardia, Mechanik - Biali, Hutnik - Błękitni II, Wybrzeże - Olimp, Orzeł - Flota, Bałtyk - Dąb, Gavia - Wieża.