IV liga piłkarska: Kluczevia zatrzymała serię Hutnika [GALERIA]

Aleksander StanuchZaktualizowano
Piłkarze Hutnika Szczecin ponieśli pierwszą porażkę od 16 marca. Tym razem minimalnie lepsza okazała się Kluczevia Stargard.

Siedem zwycięstw z rzędu zaliczyli piłkarze Hutnika Szczecin, ale ta świetna passa, która pozwoliła im wydostać się ze strefy spadkowej, została przerwana w meczu wyjazdowym przez Kluczevię Stargard. Oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia gola, a po stronie gości najaktywniejszy był Bartosz Gołębiowski. To jednak Michał Magnuski w drugiej połowie trafił do siatki Hutnika i gospodarze mogli grać to, co wychodzi im bardzo dobrze, a więc gra z kontry. Piłkarze ze Stołczyna wyraźnie przejęli inicjatywę, ale nie doprowadzili do remisu. W końcówce wynik mogli podwyższyć stargardzianie, ale również byli nieskuteczni. Kluczevia po tym zwycięstwie stała się najlepszą drużyną rundy wiosennej z 7 wygranymi w 10 spotkaniach. Taki sam bilans ma Chemik Police, który pauzował w tej kolejce.

Kluczevia Stargard – Hutnik Szczecin 1:0 (0:0)
Bramka: M. Magnuski (58).
Hutnik: Wiśniewski - Miązek, Walles, M. Czapliński (21 O. Czapliński), Kronkowski (68Adamczyk), Sobinek, Ładziak, Blasius, Dziąbek (52 Graużul), Żelazowski (60 Marcyniuk), Gołębiowski.

Osłabiona Ina Goleniów pojechała na trudny teren do Wałcza, gdzie Orzeł prezentuje się przyzwoicie i potrzebuje punktów. Biało-zieloni długo remisowali i dopiero w 82. minucie Piotr Winogrodzki dał Inie prowadzenie 2:1. Goście od prawie 20 minut grali z przewagą jednego zawodnika i w końcu to wykorzystali. Podopieczni trenera Piotra Rasta dali tym samym nadzieję na utrzymanie Morzycku Moryń, ale ten doznał kolejnej druzgocącej porażki. W tym momencie cztery drużyny są zagrożone spadkiem i dwie z nich pożegnają się z IV ligą.

Orzeł Wałcz – Ina Goleniów 1:2 (0:1)
Bramki: Romańczyk (46) - Borucki (25), Winogrodzki (82).
Czerwona kartka: Popiołek (65 – Orzeł).

Emocji nie brakowało także w Trzebiatowie, gdzie w nadmorskich derbach Rega okazała się lepsza od Gryfa. Jeszcze nie tak dawno zachwycaliśmy się świetną serią meczów bez porażki piłkarzy z Kamienia Pomorskiego, a tymczasem przyszła trzecia porażka z rzędu. Wynik w Trzebiatowie długo oscylował wokół remisu, ale gospodarze podkręcili tempo w ostatnich 20 minutach i wygrali 3:1.Dzięki tej wygranej Rega traci już tylko trzy punkty do wicelidera – Vinety Wolin – ale chętnych na to miejsce jest kilku. Z kolei Gryf spokojnie powinien zakończyć sezon w środku tabeli, ponieważ przewaga nad strefą spadkową wynosi już 10 punktów.

Rega Trzebiatów – Gryf Kamień Pomorski 3:1 (1:1)
Bramki: Duńczak (31), Kurczak (70), Zejfer (82) – Kacperek (40).
Rega: Gładysz – Być, Rodak, Luneko, Marcinkowski, Zejfer, Łapa (79 Dzięgielewski), Kurczak, Kocur (83 Kordowski), Jarecki (78 Zhdanov), Duńczak (87 Maruszewski).
Gryf: Benedyczak – Smerdel, Matysiak, Plebańczyk, Szczęsny (76 Sasin), Chodorowski, Karczmarski, Kacperek (62 Dąbrowski), Kłoda, Pflantz, Bogusz.

Sparta Węgorzyno – Olimp Gościno 3:6 (2:2)
Bramki dla Olimpu: Nowicki 3 (2, 79, 90), Bocheński (5), Zalewski (53), Tymek (74),
Czerwona kartka: Sparta (60).

Błękitni II Stargard – Vineta Wolin 0:0
Błękitni II: Brzozowski – Onyszczuk, Zdunek, Orlik, Jaskólski, Babicki, Jabłoński, Barański (62 Mądrowski), Sitkowski, Karaman, Piskorz.
Vineta: Wesołowski – Tarka, Łodyga, Wolański, Skorb, Kostka, Cyburt, Bartoszewicz, Wach (80 Gałecki), R. Wiśniewski (65 Szymfeld), K. Wiśniewski.

Rasel Dygowo – Morzycko Moryń 10:0

Leśnik Manowo – Pogoń Połczyn Zdrój 4:0 (3:0)
Bramki: Ziółkowski (4), Mazur (20 – sam.), Sulima (36), Tkacz (85).

Gryf Polanów – Chemik Police 0:3 (wo.)