IV liga piłkarska: Energetyk stracił fotel lidera na rzecz Bałtyku

Aleksander Stanuch
Hutnik Szczecin - MKP Szczecinek 3-0.
Hutnik Szczecin - MKP Szczecinek 3-0. Andrzej Szkocki
W górze tabeli sytuacja coraz bardziej klarowna – Bałtyk zyskuje przewagę nad Energetykiem, a Hutnik nad Jeziorakiem.

Co dzieje się z Jeziorakiem Załom? Tego nie wie nikt. Co prawda drużyna nie walczy o awans, ani nie grozi jej spadek, ale kibice spodziewali się zaciętej rywalizacji o podium. Tym razem gracze z Załomia przegrali 1:4 z Gryfem Polanów i była to już czwarta porażka z rzędu. Za tydzień duży sprawdzian, bo Jeziorak zmierzy się na swoim boisku z Energetykiem Gryfino.

Gryf Polanów – Jeziorak Załom 4:1 (3:1)
Bramki: Kozłowski (11, sam.), Hajman (20), Chyła (23), Telus (85) – Chlibyk (45).
Jeziorak: Otocki – Baran (46 Kasztelan), Kozłowski, Janczak, Werra, Sapon, Jałoszyński, Kapczyński (64 Gniotek), Chlibyk, Zieliński, Łukaszewicz.
Czerwona kartka: Janczak (59, Jeziorak).

Przez 45 minut w Koszalinie utrzymywał się bezbramkowy remis między Bałtykiem a Osadnikiem Myślibórz. Goście byli skazywani na pożarcie, a tymczasem przez ponad godzinę zachowali czyste konto w meczu ze zdecydowanym faworytem. Ostatecznie Bałtyk dwukrotnie znalazł drogę do siatki Osadnika, a w nagrodę może rozsiąść się w fotelu lidera, bo Energetyk zremisował 0:0 z Raselem Dygowo. Bałtyk ma jeszcze jedno spotkanie zaległe i do tego bardzo sprzyjający terminarz. Osadnik go końca będzie bił się o utrzymanie.

Bałtyk Koszalin – Osadnik Myślibórz 2:0 (0:0)
Bramki: Fastyn (66), Krauze (90+3).
Osadnik: Kwapiszewski – Paszkiewicz, Okuniewski, Dudek, Korzeniewicz, Kwapis, Małowiecki, Plackowski (55 Grzeca), Wekwerth, Ściborski, Włodkowski (70 Grab).

Wielki potencjał ofensywny Iny Goleniów wreszcie dał o sobie znać, a bardzo boleśnie przekonał się o tym Olimp Gościno. Już po 45 minutach mieliśmy 5:0, ale gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Po zmianie stron biało-zieloni dołożyli jeszcze trzy trafienia i tym samym wyrównali najwyższą wygraną różnicą ośmiu goli w tym sezonie. 1 października Jeziorak wygrał na swoim boisku 9:1 z Dębem. Wygrana Iny pozwoliła na awans aż o trzy pozycje, co oczywiście wystarczyło do wydostania się ze strefy spadkowej.

Ina Goleniów – Olimp Gościno 8:0 (5:0)
Bramki: Waśków (27, sam.), Jarząbek 2 (28, 86), Makarewicz (30), Kosior (38), F. Kominek (44), Szymfeld (58), Podyma (60, karny).
Ina: Sobolewski - Łukasiak, Makarewicz, Kosior (67 Żabicki), P. Kominek, Szymfeld (70 Banachewicz), Winogrodzki, Stosio (57 Podyma), F. Kominek (75 Gil), Jarząbek, Wiśniewski.

Za to w strefie spadkowej znalazł się Piast Chociwel po porażce 2:3 ze Spartą. Beniaminek z Węgorzyna tuż przed przerwą objął prowadzenie, ale stracił je w drugiej połowie. W końcówce Mateusz Sieciński doprowadził do wyrównania zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko. Sparta w 28 meczach zremisowała tylko raz i teraz także nie zamierzała dzielić się punktami. W 87. minucie niezawodny Jarosław Kiernicki zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty.

Sparta Węgorzyno – Piast Chociwel 3:2 (1:0)
Bramki: Dzierbicki (44), Sieciński (82), Kiernicki (87) – Wieliczko (59), Kalinowski (65).
Sparta: Kosarzecki – Grochulski, Radziejewski, Kupczyński, Padziński (80 Sieciński), Romańczyk (72 Żuk), Tarasewicz, Pawłowski (20 Zwoliński), Dzierbicki, Kamiński (89 Raj), Kiernicki.
Piast: Roguski – Kwiatkowski (60 Lisowski), Orman (60 Sinkowski), Procyk, Hyriak, Rybka, Kacper Sosna, Rusin (80 Giżycki), Kozieł, Małek (46 Kalinowski), Wieliczko.

Piłkarze Hutnika po porażce z Energetykiem wrócili na właściwą ścieżkę i od tamtej pory wygrali cztery kolejne spotkania, strzelając w nich 16 goli. Tym razem gracze ze Stołczyna 3:0 pokonali MKP Szczecinek, który nie tak dawno wygrał w Gryfinie. Dublet ustrzelił Łukasz Włodarczyk, najlepszy strzelec ligi. Napastnik Hutnika ma na koncie już 28 bramek. W następny weekend przed Hutnikiem trudny mecz w Goleniowie z walczącą o utrzymanie Iną.

Hutnik Szczecin – MKP Szczecinek 3:0 (2:0)
Bramki: Karpała (10), Włodarczyk 2 (20, 60).
Hutnik: Lenartowski – Kowalczyk, Miązek, Karpała, Wójcik, Horba, Rdzeń, Susmarski, Gałkowski, Marcyniuk (25 Pirkoś), Włodarczyk.

Dąb Dębno – Gryf Kamień Pomorski 0:1 (0:1)
Bramka: Sasin (10).
Dąb: Chizhykov – Korman, Siembida, Wrzeszcz, Jackowski, Kovalenko (46 Garlej), Wiśniewski, Fryszka (69 Żugaj), Majewski, Kuśnierczak, Majchrzak (69 Laska).
Gryf: Benedyczak – P. Wanagiel, Radecki, Chodorowski, Kowalczyk, A. Wanagiel (79 Paszek), Sasin (63 Żywulski), Sandzewicz, Misztal, Wittbrodt, Włodarek.

Energetyk Gryfino – Rasel Dygowo 0:0
Energetyk: Brzozowski – Klakla (84 Kondraciuk), Łazarz, Bisewski, Bielecki, Makuła (82 Żeglin), Lipka (73 Piskorowski), Cebulski, Szych, Prawucki, Toporkiewicz.