IV liga: Pięć najlepszych ekip tabeli wygrało swoje mecze. ZDJĘCIA

Łukasz Czerwiński
W IV lidze piłkarskiej czołówka nie straciła ani jednego punktu. Pięć najlepszych klubów w weekend wygrało swoje pojedynki.

Po dwóch remisach, na zwycięską ścieżkę w Darłowie powróciła Flota Świnoujście. Wynik otworzył Michał Stasiak, który wykorzystał rzut karny. Prowadzenie podwyższył Kostiantyn Karaman. W drugiej połowie Kacper Robaczyński wykorzystał sytuacje sam na sam i przypieczętował zwycięstwo.

Darłovia Darłowo - Flota Świnoujście 0:3 (0:2)b
Bramki: Stasiak (19- karny), Karaman (42), Robaczyński (60).
Flota: Kusztan - Kołat (80 Jezierski), Szewczuk, Stasiak, Helt, Adamski, Karaman (75Dziuba), Robaczyński (66 Staniszewski), Peda, Turajski (80 Siemko), Harkot (60 Cackowski).

Dobrą formę na początku sezonu utrzymują piłkarze Hutnika Szczecin. Tym razem pokonali Pogoń Połczyn Zdrój. Po trudnych i wyrównanych 30 minutach, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Janicki. Wynik podwyższył czołowy strzelec Hutnika, Dominik Grochowski, który wykorzystał rzut karny. Przed gwizdkiem na przerwę, goście skutecznie rozegrali rzut wolny i zdobyli kontaktową bramkę. W drugiej połowie wynik ustalił niezawodny Grochowski.

- Nie było to łatwe spotkanie. Spodziewaliśmy się, że Pogoń będzie walczyła o pierwsze zwycięstwo. Popełniliśmy dziś sporo błędów, mogliśmy też być skuteczniejsi, ale wygraliśmy i z tego się cieszę. - mówił po meczu Krzysztof Kubacki, trener Hutnika Szczecin.

Hutnik Szczecin - Pogoń Połczyn Zdrój 3:1 (2:1)
Bramki: Janicki (38), Grochowski (43, 55) - Woszczyński (45)
Hutnik: Skuza - Janicki, Siluk, Szewczykowski (70 Konopski), Klimkowicz, Mazurek, Żeglin, Marcyniuk (46 Żelazowski), Grochowski, Augusto (46 D. Kowalczyk), Vovchenko

Wciąż do dyspozycji z ubiegłego sezonu nie mogą nawiązać piłkarze Iny Goleniów. Tym razem wysoko przegrali na własnym boisku z MKP Szczecinek, choć do przerwy było 0:0.

Ina Goleniów - MKP Szczecinek 0:5 (0:0)
Bramki: Barański (52, 73), Okuszko (57), Czerwiński (59), Madej (90).
Ina: Henger - Gil (46 Lubośny), Łukasiak, Paszkowski (62 P. Kominek), Pałka - Borucki, Szymfeld, Tomaszewicz (73 Królik) - Jutkiewicz (75 Kubiak), Banachewicz, Jarzabęk (68 Żabicki).

Bez punktów z Koszalina wrócił Chemik. W rywalizacji spadkowiczów, górą Gwardia.

Gwardia Koszalin - Chemik Police 2:0 (1:0)
Bramki: Dubielewicz 2 (4, 65).
Chemik: Piekutowski - Jakubiak, Andrzejewski, Bieniek, Szczytniewski (69 Kołtunowski), Korotkiewicz (82 Korzec), Dąbrowski (80 Moutinho), Data (77 Dyczewski), Szala, Ponce Garcia, Drumlak.

Rezerwy Błękitnych doznały wysokiej porażki w Wolinie. Młodzi zawodnicy otrzymali lekcję od jednego z faworytów.
Vineta Wolin - Błękitni II Stargard 4:0 (1:0)
Bramki: Niewiada (43), Wiśniewski (50), Ignasiak (68), Maszka (88).
Błękitni II: Stereńczak - Koczorowski, Bieńko, Konopski, Mucha - Jałoszyński, Piskorz, Kacprzyk (79 Pustelnik), Jakubowski (65 Przybylski), Gwóźdź (69 Kapela) - Kliś.

Dąb Dębno - Jeziorak Szczecin 4:1 (2:0)
Dąb: Hoffmann - Niedźwiecki, Rymar, Szczepanik, Żak (46 Leiman) - Graś (89 Polanowskí), O. Szczepanik - Bielak (72 Voloshyn), Noga, Zieliński (70 Siembida) - Filipowicz (82 Kowalski).
Jeziorak: Rutyna (Ptak) - Kapczyński (Kruk), Krzemiński (Podgórski), Bednarek (Kacperski), Pyrek (Jakubowski), Kotwica, Chlibyk Mateusz, Kochanowski, Wekwerth, Żyła, Zadereiko.

Pozostałe wyniki: Olimp Gościno - Rasel Dygowo 2:1, GKS Manowo - Sokół Karlino 4:1, Wieża Postomino - Orzeł Wałcz 1:1, Zefir Wyszewo - Biali Sądów 1:3.