IV liga: Debiut Japończyka i odkupione winy Hutnika [ZDJĘCIA]

Aleksander StanuchZaktualizowano
Hutnik Szczecin pewnie wygrał z Kluczevią Stargard, a Flota Świnoujście zremisowała wygrane spotkanie z Gryfem Kamień Pomorski w IV lidze piłkarskiej.

Po dwóch kolejkach Hutnik Szczecin będzie miał słodko-gorzkie wspomnienia z drużynami ze Stargardu. Na inaugurację porażka 0:6 z Błękitnymi II, zimny prysznic i teraz wyjazdowa wygrana 5:2 z Kluczevią. Początek meczu nie wskazywał na grad goli, a worek z bramkami po kwadransie rozwiązał Paweł Miązek. Po zdobyciu gola gościom grało się swobodniej i w konsekwencji prowadzili oni do przerwy 3:0. W drugiej połowie Hutnik przetrzymał ataki Kluczevii, a potem spokojnie kontrolował przebieg meczu, wygrywając 5:2. W 65. minucie debiut zaliczył Tao Sugahara, który stał się pierwszym Japończykiem w historii Hutnika.

Kluczevia Stargard – Hutnik Szczecin 2:5 (0:3)
Bramki: Banach (71), Bartoszyński (75 - karny) – Miązek (16), Adamczyk (27), Aleksandrowicz (43 – karny), Nwaogu (61), Misztal (77).
Kluczevia: Bednarski – Banach, Szczygielski (70 Wiśniewski), Machowicz, Kościukiewicz (46 Królak), Rdzeń, R. Surma (85 Wróbel), Bartoszyński, M. Magnuski, Bursztyn (70 Wolski), G. Magnuski.
Hutnik: Prokop - Miązek, Klym, Skorb, Żelazowski (90 Woś), Adamczyk (88 Kruk), Palczewski, Aleksandrowicz (83 Kotliński), Misztal, Dziąbek (60 Białek), Nwaogu (65 Sugahara).

Mecz bez publiczności z udziałem Gryfa i Floty wcale nie oznacza, że nie brakowało emocji. Beniaminek, zgodnie z planem, prowadził 2:0, ale mimo to, Gryf zdołał strzelić gola na wagę remisu w doliczonym czasie gry. W dodatku obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu.

Gryf Kamień Pomorski – Flota Świnoujście 2:2 (0:1)
Bramki: Włodarek (61), Neumann (90+3) – Adamski (7), Tarasewicz (52).
Gryf: Daroszewski – Smerdel, Matysiak, Szwech (68 Roszak), Bałkowski (58 Sasin), Rosiak (46 Neumann), Karczmarski, Kłoda, Karman, Wittbrodt, Włodarek.
Flota: Wesołowski - Stasiak, Oliinyk, Szewczuk, Niewiada, Harkot, Adamski, Tarasewicz, Kraśnicki (87 Bątkowski), Staniszewski, Iskra (85 Trafalski).
Czerwone kartki: Sasin (76 – Gryf) – Oliinyk (90+2 – Flota).

Rega Trzebiatów – Ina Goleniów 0:3 (0:0)
Bra**mki: gole samobójcze (59, 85), Jarząbek (81). Ina**: Henger - Borucki, P. Kominek, Paszkowski, Wnuczyński, Banachewicz (88 Klewin), Lubośny, Winogrodzki, Tomaszewicz (87 Królik), Żabicki (85 Stosio), Jarząbek.

Sokół Karlino – Darłovia Darłowo 0:1 (0:1)
Bramka: Sawicki (35).

Rasel Dygowo – Leśnik Manowo 2:0 (1:0)
Bramki: Szubert (1), Załoga (70).

Lech Czaplinek – Olimp Gościno 1:2 (0:1)
Bramki: Resiak (60) – Kułakowski (8), Zalewski (66).

Orzeł Wałcz – MKP Szczecinek 1:1 (0:1)
Bramki: Dzikowicz (81) – Górny (30).