Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje, edukacja i kampania społeczna w walce z suszą

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Andrzej Szkocki
Po tym jak poseł Jarosław Rzepa zwrócił uwagę na bezczynność władz w walce z suszą, szczeciński oddział Wód Polskich postanowił pochwalić się prowadzonymi działaniami.

- W bieżącym sezonie wdrażanie są konkretne rozwiązania, których celem jest zatrzymywanie wody w glebie i ułatwianie sytuacji rolników, którzy potrzebują zwiększonej ilości wody w czasie wegetacji roślin - mówi dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski.

W taki sposób odniósł się do zarzucanej przez Jarosława Rzepę bezczynności. Poseł PSL-u uważa, że zachodniopomorskich rolników czekają spore straty spowodowane suszą i że nie widać żadnych działań zmierzających do walki z tym zjawiskiem.

CZYTAJ TEŻ:

Tymczasem Wody Polskie mówią o swoich działaniach, które są już w zaawansowanym stadium wykonania.

- Zarząd Zlewni w Gryficach przygotował pilotażowy projekt, który został zaakceptowany przez Wody Polskie w Warszawie. Celem jest retencja korytowa, czyli zatrzymanie spływającej wody, tak by pozostawała w miejscach, w których jest potrzebna, ale też by nie zalewała na przykład dróg czy pól uprawnych. Podniesienie zwierciadła spowoduje zwiększenie ilości wody w cieku do maksymalnego poziomu, bez zagrożenia powodzią, ale i z możliwością wykorzystania tej „wodnej nadwyżki” w sytuacji kiedy będzie to potrzebne – mówi Marek Duklanowski.

Na najbliższe miesiące planowana jest również kampania społeczna zachęcająca do oszczędzania wody oraz działania edukacyjne w zachodniopomorskich szkołach.

ZOBACZ TAKŻE:

CZYTAJ TEŻ:

UWAGA! Duże zagrożenie pożarowe w lasach

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński