Internauta zaproponował toast: "Oby więcej takich Adamowiczów". Radny Dariusz Janta miał odpisać: "Już wypiłem". Został wykluczony z PiS

(eda, sura)
Udostępnij:
Burza wokół komentarza radnego Rady Powiatu Kościerskiego Dariusza Janty, członka PiS. "Taki piękny dzień, że trzeba się napić ze szczęścia, oby więcej takich Adamowiczów było" - napisał jeden z internautów na facebookowej tablicy Janty. Na co radny PiS miał odpisać: "Ja już wypiłem, ale muszę ostrożnie, gdyż 12 dni temu miałem w nocy drugi zawał".

Choć wpis został usunięty, sprawą zajmuje się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ta instytucja przekazała sprawę także Starostwu Powiatowemu w Kościerzynie oraz do Okręgu Pomorskiego PiS.

"Wszystko odbywało się PUBLICZNIE na profilu facebookowym radnego Janty, tym samym gdzie publikuje swoje zdjęcia z kampanii wyborczej, albo selfie z prezydentem Dudą - czytamy na profilu facebookowym ośrodka. - Wysłaliśmy wpis do starostwa Kościerzyny oraz do Biura Zarządu Okręgu Pomorskiego PiS. Oddzielne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 255 kk przez Kamila Jeżewskiego zostanie jutro rano wysłane do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie."

- Takie zachowanie jest oburzające i niegodne - mówi Janusz Śniadek, przewodniczący okręgu pomorskiego PiS. - Dariusz Janta nie jest już członkiem PiS. Taką decyzję podjął zarząd okręgu. To bardzo przykre zdarzenie. Rozmawiałem z Panem Jantą, jednak nie chcę tego komentować.

Janusz Śniadek: - Takie zachowanie jest oburzające i niegodne. Dariusz Janta nie jest już członkiem PiS. Taką decyzję podjął zarząd okręgu.

Dariusz Janta: W moim wpisie nie było złych intencji

- Nie rozumiem tego wzburzenia - mówi radny Rady Powiatu Kościerskiego Dariusz Janta. - W moim wpisie nie było żadnych złych intencji. Jestem Kaszubą z dziada pradziada, w naszej tradycji pije się za zdrowie osoby. Pomodliłem się w intencji o zdrowie Pana Adamowicza i symbolicznie "zmoczyłem usta", aby wrócił do zdrowia. Dopiero następnego dnia dowiedziałem się, że prezydent Gdańska zmarł. Przeciwnicy polityczni próbują teraz wykorzystać sytuację. W moje usta wkładane są zwroty, których nie użyłem, a wszystko to w złych intencjach.

Dariusz Janta: Pomodliłem się w intencji o zdrowie Pana Adamowicza i symbolicznie "zmoczyłem usta", aby wrócił do zdrowia. Dopiero następnego dnia dowiedziałem się, że prezydent Gdańska zmarł. Przeciwnicy polityczni próbują teraz wykorzystać sytuację.

Jak podkreśla Dariusz Janta jest zaskoczony tym, że sprawa trafiła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak mówi, nic mu także nie wiadomo jakoby miał został wyrzucony z PiS.

Kontrowersyjne wpisy radnego

To nie pierwszy raz, kiedy radny wzbudza kontrowersje.Tak było podczas jednej z sesji Rady Powiatu Kościerskiego w 2017 roku, kiedy to starosta Alicja Żurawska wystąpiła z wnioskiem o odwołanie z funkcji członka zarządu Dariusza Janty. W czasie dyskusji poprzedzającej głosowanie, rozpętała się prawdziwa burza. Powodem złożenia wniosku były obraźliwe wpisy na temat starosty na portalach internetowych, których miał się dopuszczać radny Prawa i Sprawiedliwości.

- Ten wniosek wymagał ode mnie ogromnej determinacji - stwierdziła wówczas Alicja Żurawska. - Jednocześnie pokazuje, że dalej nie będę tolerować hejtu prowadzonego przez jednego z kolegów. Zdawałam sobie sprawę, że stanowisko, które piastuję, narażone jest na krytykę i na to jestem przygotowana. Jednak nie pozwolę na ataki godzące we mnie, jako żonę, matkę i kobietę.

Radny jednak stanowczo zaprzeczał tym zarzutom. Ostatecznie jednak radni większością głosów zdecydowali o odwołaniu Dariusza Janty ze stanowiska członka zarządu powiatu kościerskiego.

Czytaj również: Znani patostreamerzy z regionu zatrzymani! Daniel Magical i jego matka pochwalili atak na prezydenta

„Bądźmy wszyscy przeciwko pogardzie i językowi nienawiści, bez względu na przynależność polityczną". Jerzy Owsiak apeluje do polityków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Internauta zaproponował toast: "Oby więcej takich Adamowiczów". Radny Dariusz Janta miał odpisać: "Już wypiłem". Został wykluczony z PiS - Dziennik Bałtycki

Komentarze 31

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kamil Jeżewski
Idioci i tylko tyle mogę powiedzieć ... Jestem ciekawy co Wy do swoich znajomych piszecie na fejsie ... w tym wpisie jest zwrot do kogo kieruję słowa czyli Panie Dariuszu ... w pierwszym zdaniu napisałem " dziś taki piękny dzień, że trzeba napić się ze szczęścia " bo miałem wyjątkowo dobry super udany dzień ... Nie mam prawa do dobrego szczęśliwego dnia ? ... chodziło o to że w moich grach mi bardzo dobrze poszło a w pracy jeszcze lepiej ... więc się tym chciałem pochwalić... Wy się nie chwalicie tym że macie dobry dzień ? W drugim zdaniu napisałem : Ja stawiam i piję Pana zdrowie ... więc chyba widać że piję zdrowie Pana Dariusza Janty ... to jest chyba normalne że życzę mu zdrowia wiedząc że jest chory co On sam zresztą potwierdził... a w trzecim zdaniu jest dopisek " oby więcej takich Adamowiczów było " i to trzecie zdanie było zachętą - propozycją dla Pana Dariusza do rozmowy na ten temat... zwyczajnie stwierdziłem że jak takich Adamowiczów będzie np. 5, 10 lub 100 to dojdzie do wojny wewnątrz partii PO i ich politycy zaczną się kłócić i PO samo rozpadnie się bez pomocy PiSu ... ponadto : oby «partykuła wyrażająca życzenie, aby spełniło się to, czego mówiący pragnie, np. Obyś żył długo i szczęśliwie.» lub Obyś zdechł w tym roku ... i co nie można komuś źle życzyć to jest karane ? Wpis został dodany około godziny 01:00 a jeszcze tego samego dnia około godziny 22:30 wraz z koleżanką z pracy zapaliliśmy Adamowiczowi znicz na rynku i zmówiliśmy modlitwę i na to mam świadków :) Przez swoją nienawiść do PiSowców nie potraficie czytać ze zrozumieniem co więcej przekręcacie mój post tak by nie było widać tego że piję za zdrowie Pana Janty. Ten wpis przesłałem do 3 różnych firm adwokackich i każda z nich odpisała że nie naruszyłem prawa ani dobra osobistego kogokolwiek... Ten wpis zamieściłem o 1 rano i położyłem się spać ... nic więcej pod tym postem nie napisałem bo spałem a to oznacza że myśmy wtedy ze sobą nie pili ani nie rozmawiali ... odpowiedź od Pana Dariusza przeczytałem dopiero jak się obudziłem... i nie widzę by Pan Dariusz pił za Adamowicza ... jest informacja że wcześniej pił a to jest jego sprawa co On robi u siebie w domu ... jest informacja że jest chory i ma za sobą 2 zawały ... jest też informacja że nie lubi dupowłazów, lizusów itp. itd... ja też nie lubię takich ludzi a Wy lubicie ? Nawet nie ma informacji o jakich polityków mu chodzi ... więc reasumując w całej tej sprawie nie ma niczego złego :)
A
Adam Antoni
W dniu 22.01.2019 o 17:25, Samanta Blumstein napisał:

Jak zwykle coś ci się wydaje.    :P

a co innego można się po nim spodziweać.

To to żyje w innej rzeczywistości -podobnie jak jego szef kaczyński, podobne typy

x
xymox
z jednego z odcinków Tytusa Romka i A'Tomka : " tumanus, cretinus , ofiarantus" aby tak reagować na czyjkolwiek śmierć.
Opcja polityczna autora " złotej czcionki" nie ma dla mnie znaczenia.
Debilizm NIE MA SZAT PARTYJNYCH.
I nie poświęcajmy już więcej czasu na analizę wypowiedzi tego artysty......
L
Lolo
I taka to wolność słowa,jednemu wolno wszystko a drugiemu nic ... oj
G
Gość
WIENCY JADU POLACKI MIEŁOSCI NA PEYSSbUKU wyPÓsCILI TYLKO NA TY LIBER STRONIE TYNCZOWO CYNZÓRA WSZYSTKO kassUJE CZYLIJEDYNA BOSSkA OPCJA POLITR RUczNA =PO PR AFnosc PO LItyczna LIBER ELYT RESORTOWYCH DZIECI ESBECJI OKRONGłEgo BOLKA.i KFACHA.
S
Samanta Blumstein
W dniu 22.01.2019 o 10:44, Zgryźliwy napisał:

 Coś mi się wydaje że opozycja będzie jechała tym Adamowiczem i nienawiścią do wyborów bo nic innego nie mają, opcja "oby nie Pis" już nie działa! 

Jak zwykle coś ci się wydaje.    :P

A
Adam Antoni
W dniu 22.01.2019 o 14:10, Samanta Blumstein napisał:

pislam jechał na smoleńsku od wyborów do wyborów i jedzie dalej. OBY NIE pislam.

Głupek adaśko tego nie rozumie, on ma inne prikazy z nowogrodzkiej. To typ człowieka któremu jak naplujesz to powie że deszcz pada

S
Samanta Blumstein
W dniu 22.01.2019 o 10:44, Zgryźliwy napisał:

 Coś mi się wydaje że opozycja będzie jechała tym Adamowiczem i nienawiścią do wyborów bo nic innego nie mają, opcja "oby nie Pis" już nie działa! 

pislam jechał na smoleńsku od wyborów do wyborów i jedzie dalej. 

OBY NIE pislam.

G
Gość

Oby to totalni zrozumieli. Chociaż kiedy słuchałem ich wypowiedzi (Schetyna , Neumann, Grabiec, R, Thun, Wałęsa) jeszcze w czasie żałoby, nie liczę na to. Ich nienawiśc do PiS-u jest tak głęboka, że nie mogą zaprzestać pomawiania i jątrzenia.

G
Gość
- Wysłaliśmy wpis do starostwa Kościerzyny oraz do Biura Zarządu Okręgu Pomorskiego PiS. Oddzielne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 255 kk przez Kamila Jeżewskiego zostanie jutro rano wysłane do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie."
 
 
Art. 255. KK
Publiczne nawoływanie do popełnienia lub pochwalanie występku lub przestępstwa skarbowego
§ 1.
Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2.
Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3.
Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 
G
Gość

A jak jest u totalnych z POKO? Im bardziej któryś obleje g*wnem, obrazi, im bardziej jest chamski i lepszy w "dożynaniu watahy" czy "waleniu dechą" w Kaczora i PiS, tym większa radość w POKO i większe oklaski. Takie standardy.

 

s
sss
Świat równoległy PiS
a
author
Po pierwsze za chwilę go przyjmą bo przecież rozumieją, po drugie co na to inna organizacja do której wszak nalezy. Nie wyrzucą go? Zakaz wstępu do kościółka czy coś? Nie ?
b
bluss
ja p.radnego rozumię on wypił ze szczęścia że adamowicz poleciał do Nieba !!!!!!! śniadanek nie wie że Niebo istnieje ???
T
Tygrys
Dariusz Janta miał notorycznie obrażać Alicję Żurawską na forach i portalach internetowych

Dariusz Janta nie zasiada już w Zarządzie Powiatu. Podczas środowej sesji radny został odwołany z tej funkcji na wniosek starosty. Alicja Żurawska zarzuca Jancie pisanie w internecie szkalujących jej osobę komentarzy.

Alicja Żurawska - starosta powiatu kościerskiego : Sytuacja, która zmusiła mnie do złożenia tego wniosku trwa od niespełna roku. Pana Dariusza Janty aktywność na forach społecznościowych jest niezgodna z podstawowymi zasadami moralności.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie