MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrole taksówek i przewoźników na aplikację. Ilu kierowców zostało zatrzymanych i za co?

Damian Kelman
Damian Kelman
W trakcie wspólnych działań służb, kontrolowano m.in. trzeźwość kierowców oraz ich uprawnienia do kierowania pojazdami.
W trakcie wspólnych działań służb, kontrolowano m.in. trzeźwość kierowców oraz ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Fot. gov.pl
Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili właśnie kontrolę ponad stu samochodów i kierowców świadczących przewóz osób za pieniądze. Ilu z nich straciło dowody rejestracyjne? W jakich sprawach wszczęto postępowania? Jakie przewinienia najczęściej popełniają kierowcy?

W nocy z piątku na sobotę ITD z województwa lubuskiego i wielkopolskiego, przy wsparciu policji, straży granicznej, krajowej administracji sądowej i żandarmerii wojskowej przeprowadziła kontrole kierowców oraz samochodów osób świadczących zarobkowe przewozy z wykorzystaniem aplikacji.

Nocne kontrole taksówek w Gorzowie Wielkopolskim

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, w trakcie wspólnych działań służb, kontrolowano m.in. trzeźwość kierowców oraz ich uprawnienia do kierowania pojazdami, a także licencje do wykonywania przewozu osób. W przypadku osób nie będących obywatelami Polski, weryfikowano również legalność ich pobytu i zatrudnienia na terenie naszego kraju.

Kontrole przechodziły również same pojazdy, w których sprawdzano stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie.

W wyniku kontroli stwierdzono, że jeden z kierowców nie miał przy sobie wymagane wypisu z licencji, a jedna z taksówek nie posiadała ważnego przeglądu technicznego. W obu przypadkach zostaną wszczęte postępowania administracyjne z ustawy o transporcie drogowym.

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrole taksówek i przewoźników na aplikację. Ilu kierowców zostało zatrzymanych i za co?
gov.pl

Poza tym, w ponad dwudziestu taksówkach brakowało wymaganego wyposażenia jak apteczka, gaśnica, koło zapasowe czy zestaw naprawczy. Dodatkowo siedem pojazdów straciło dowody rejestracyjne w związku z brakiem ważnych badań technicznych i wykrytymi usterkami.

Kontrole w Wielkopolsce

Takie same działania zostały podjęte w piątek na terenie Wielkopolski. W tych wzięli udział funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, a same kontrole były prowadzone przy 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

W dwóch z siedmiu zatrzymanych do kontroli pojazdów stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W obu autach były niesprawne światła pozycyjne. Oprócz tego kierowca innej taksówki nie miał gaśnicy na wyposażeniu pojazdu. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

od 16 lat
Polecjaka Google News - Portal i.pl

wu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrole taksówek i przewoźników na aplikację. Ilu kierowców zostało zatrzymanych i za co? - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński