Opieka zdrowotna
W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może się udać po pomoc do dowolnego z punktów wymienionych poniżej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza czy pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożył deklarację.
SPS ZOZ Szpital w Zdrojach, ul. Mączna 4, tel. 91 880 63 89;
- Mediklinika, ul. Unii Lubelskiej 1, tel. 500 204 590, 91 425 32 25;
- NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej, ul. Kadłubka 10-11, tel. 91 422 84 45;
- WOMP-ZCLiP, ul. Bolesława Śmiałego 33, tel. 91 434 91 00.
Komunikacja
W czwartek tramwaje i autobusy kursować będą według świątecznych rozkładów jazdy.
Utrudnienia wystąpią w związku z procesjami. Główna procesja przejdzie w godz. 10-12 z ul. Bogurodzicy przez Wojciecha, pl. Zwycięstwa, ul. Wyszyńskiego, Sołtysią, Grodzka na plac przy katedrze.
Urzędy, sklepy
Urzędy i duże sklepy w Boże Ciało będą zamknięte. W piątek, 20 czerwca nieczynny dla interesantów będzie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Większość sklepów Żabka i Freshmarket będzie otwartych w godz. 9.00 - 19.00.
Lista i godziny wszystkich szczecińskich procesji:.
Wystąpią ograniczenia w ruchu zarówno pojazdów indywidualnych oraz komunikacji miejskiej.
Główna procesja przejdzie w godz. 10 - 12 z ul. Bogurodzicy poprzez ul. Wojciecha - pl. Zwycięstwa - Wyszyńskiego - ul. Sołtysią - ul. Grodzka - na plac katedralny przy Katedrze św. Jakuba.
Poniżej wykaz procesji zgłoszonych do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego:
1. Parafia pw. Najświętszego Odkupiciela od godz. 10:45
Trasa: Hubala - Kleeberga - Berlinga - Grota Roweckiego - Hubala
2. Parafia pw. Świętej Rodziny w godz. 11:15 - 13:15
Trasa: Królowej Korony Polskiej - Monte Casino - Ogińskiego - Jasne Błonia - Szymanowskiego - Monte Casino - Królowej Korony Polskiej.
3. Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w godz. 11:00 - 13:00
Trasa: Orawska - Legnicka - 9 Maja - Ruska - Orawska.
4. Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w godz. 10:45 - 13:00
Trasa: Włościańska - Budziszyńska - Dobrzyńska - Inowrocławska - Włościańska
5. Parafia pw. Św. Krzyża w godz. 11:00 - 13:00
Trasa: Wieniawskiego - Syrokomli - Brodzińskiego - Św. Stanisława Kostki - Wieniawskiego.
6. Parafia pw. Chrystusa Króla w godz. 11:15 - 12:30
Trasa: Inwalidzka w koło kościoła.
7. Parafia Św. Andrzeja Boboli w godz. 11:15 - 13:00
Trasa: Pocztowa - Bohaterów Warszawy - 5 Lipca - Bolesława Śmiałego - Żółkiewskiego - Bohaterów Warszawy do kościoła przy Pocztowej.
8. Parafia p.w. Św. Józefa w godz. 11:30 - 13:15
Trasa: Połabska - Szpitalna - Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) - Starkiewicza - Boczna.
9. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w godz. 11:30 - 13:00
Trasa: Ks. Anastazji - Przyjaciół Żołnierza - Pasterska - Daszyńskiego - Myśliwska - Świętoborzyców - Jarogniewa - Ks. Anastazji.
10. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 11:35 - 13:00
Trasa: Kościelna - Nehringa.
11. Parafia pw. M. B. Różańcowej od godz. 11:15
Trasa: Lwowska - Krakowska - Wrocławska - Tyniecka - Harnasiów - Zbójnicka - Lwowska.
12. Parafia pw. Świętej Trójcy w godz. 11:45 - 13:00
Trasa: Szeroka - Sosabowskiego - Żniwna - Szeroka powrót do kościoła
13. Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w godz. 12:00 - 14:00
Trasa: Słowicza - Szczepowa - Jana z Czarnolasu - Dąbrowszczaków - Krucza
14. Parafia: pw. Niepokalanego Serca NMP od godz. 12:30
Trasa: Rydla od Sanktuarium do nr 80 - łącznikiem przy przedszkolu do ul. Kostki Napierskiego - ul. Łubinowa do drogi osiedlowej przy Domu Pielgrzyma
15. Parafia p.w. Św. Stanisława Kostki od godz. 12:00
Trasa: J. CH. Paska - Parkowa - Malczewskiego - Jana Kazimierza - E. Plater - pl. Matki Teresy z Kalkuty.
16. Parafia pw. Św. Stanisława B. M. w godz. 12:15 - 13:30
Trasa: Kolorowych Domów - Fioletową do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza.
17. Parafia pw. Świętego Michała Archanioła około godz. 12:30
Trasa: Bałtycka - Łowczych - Zawrotna
18. Parafia pw. Św. Ducha w godz. 12:30 - 14:00
Trasa: Młodzieży Polskiej - Jaśminową - Piechoty -- Sanatoryjną
19. Parafia pw. Św. Antoniego z Padwy w godz. 12:30 - 14:00
Trasa: Szczecińska - Poznańska
20. Parafia pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w godz. 12:45 - 14:30
Trasa: Ogrodnicza - Ludgardy- zakończenie procesji
21. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w godz. 12:15 - 13:15
Trasa: A. Krzywoń - E. Gierczak - Oficerska - Ustki - Mianowskiego - przejście przez skrzyżowanie E. Gierczak w A. Krzywoń - zakończenie procesji.
22. Parafia pw. Bożego Ciała w godz. 13:50 - 15:30
Trasa: Staszica - Ofiar Oświęcimia - Cyryla i Metodego - Kadłubka - Ofiar Oświęcimia - Staszica.
23. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13:00 - 15:30.
Trasa: Okulickiego - Św. Kingi - Wileńska - Wrocławska - Okulickiego - św. Kingi
24. Parafia pw. Świętego Ottona w godz. 16:40 - 18:30
Trasa: pl. Św. Ottona - Zawadzkiego w kierunku Ronda Szczecińskich Olimpijczyków - powrót ul. Zawadzkiego do kościoła pl. Ottona.
25. Parafia pw. Św. Kazimierza w godz. 12.30 - 14.00
Trasa: Broniewskiego - Arkońska - Tatrzańska - Wiosny Ludów
26. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godz. 10.15 - 12.00
Trasa: Gradowa - Srebrna - Widzewska - Przodowników Pracy - Tokarska - Mechaniczna - Srebrna
27. Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w godz. 12.00 - 13.00
Trasa: Golisza - Komuny Paryskiej - Rugiańska - Stalmacha - Lubeckiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?