Inauguracja nieudana. Porażka Pogoni z Górnikiem

(mc)
0:1 - to wynik Pogoni Women na inaugurację.
0:1 - to wynik Pogoni Women na inaugurację. Archwium
Dziś na boisku numer dwa kompleksu Pogoni Szczecin zainaugurowała rozgrywki ekstraliga kobiet. Pogoń Women przegrała 0:1 z Górnikiem Łęczna, jednym z faworytów kolejnego sezonu.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie. Trochę lepsze były w tej części gry piłkarki z Łęcznej, w barwach których zagrało sporo zawodniczek zza naszej wschodniej granicy. Dodając do tego Rumunki oraz Łotyszkę w Pogoni, na boisku mieliśmy niezłą mieszankę kulturową.

Wspólny język złapały szybciej zawodniczki z Łęcznej. Ostrzeliwały bramkę Anity Piotrowskiej (jeszcze dwa lata temu była zawodniczką z pola) niemiłosiernie. Wreszcie w 64 minucie dopięły swego. A właściwie Julia Sokołova, która pięknym strzałem półprzewrotką trafiła do siatki.

W końcu meczu po czerwonej kartce z boiska zeszła piłkarka Pogoni, Anna Proposina.

Pogoń Women Szczecin - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Sokołova (64).