Imprezy w Szczecinie: koncerty, spektakle, kina [weekendowy rozkład jazdy]

materiały organizatorówZaktualizowano 
Maciej Silski zagra koncert w Rocker Clubie.
Maciej Silski zagra koncert w Rocker Clubie. materiały organizatorów
Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem koncertów. Zobaczcie weekendowy rozkład jazdy.

Piątek 4.01.2013

Koncert Pamięci Henia Talaśki

Piątkowy wieczór w Słowianinie poświęcony będzie pamięci Henia Talaśki, najwierniejszego szczecińskiego bywalca koncertów.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Koncert pamięci Henia Talaśki. "Niezwykle pogodny człowiek, nasz wielki przyjaciel"


Koncert pamięci Henia Talaśki, Dom Kultury Słowianin, start 19, wstęp wolny


Weekend i "Ona tańczy dla mnie"

Od kilku tygodni piosenka "Ona tańczy dla mnie" jest bezkonkurencyjnym hitem większości imprez. Zajmuje 45. miejsce na liście YouTube 100. Tworzone są remiksy i śmieszne filmiki. Portale psołecznościowe oszalały na punkcie chłopaków w Weekend.

Specjalnie dla was zespół Weekend zagra koncert na start Karnawału 2013.

Weekend około godziny 21 wystąpi w Goleniowie i jak zapowiada ich menedżer o 24 powinni być już w Szczecinie gotowi by zagrać koncert w Senso Club.**


Co, gdzie, za ile
Weekend, Senso Club, wejście do klubu od 21, początek koncertu około 24, stęp 30 złotych


Kasia Buja we Free Blues Club

Kasia Buja to bardzo młody projekt, liczy sobie zaledwie kilka miesięcy. Sercem tego sześcioosobowego szczecińskiego składu jest duet Adrian Kluś (bas) - Katarzyna Trzepiałowska (wokal).

Wszyscy członkowie zespołu Kasia Buja zgodnie twierdzą, że najlepiej czują się tworząc świeże popowe kompozycje, wzbogacone większą lub mniejszą dawką soulu, funku oraz R'n'B. Teraz pracują nad swoją pierwszą wspólną płytą.

Kasia Buja, Free Blues Club, start 21, wstęp 10 złotych


Rodzinne intrygi

Zapraszamy do Teatru Współczesnego na komedię Alana Ayckbourna "Mały rodzinny interes" w reżyserii Anny Augustynowicz.

Komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich dramatopisarzy Alana Ayckbourna. Stojący na czele rodzinnej firmy bohater postanawia prowadzić ją w sposób absolutnie uczciwy.

Co stanie się, gdy szczytne ideały napotkają pierwszą przeszkodę? Krytycy często traktują "Mały rodzinny interes" jako satyryczny komentarz okresu "thacheryzmu" w Wielkiej Brytanii. Sztuka pełna jest angielskiego humoru.

W komedii, której akcja rozgrywa się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, w czasach rządów Margaret Thatcher, przedstawiona jest historia upadku rodzinnej firmy produkującej meble. Starzejący się właściciel, siedemdziesięcioletni Ken (Marian Dworakowski) nie radzi sobie w nowej rzeczywistości. Postanawia przekazać firmę zięciowi Jackowi (Paweł Niczewski), który uchodzi za najuczciwszego członka klanu. Córka Jacka, Samanta, wpada na kradzieży kosmetyków w sklepie. Prowadzący śledztwo detektyw sugeruje, że wie, iż z rodzinnej firmy od lat wyprowadzane są pieniądze.

Co, gdzie, za ile
Mały rodzinny interes, 4 stycznia, Teatr Współczesny, godz. 19, bilety 20-30 zł.


Bal u księcia

Opera na Zamku zaprasza w pierwszy weekend tego roku na operetkę "Zemsta nietoperza" Johannesa Straussa w Hali Opery .

Najsłynniejsza operetka świata, dla wielu kwintesencja tego gatunku, została napisana przez czterdziestodziewięcioletniego kompozytora w ciągu zaledwie siedmiu tygodni. Na szczecińskiej scenie wystawiano ją już trzykrotnie: w 1958, 1974 i 1987 r. Pewnie każde pokolenie musi mieć swoją "Zemstę nietoperza".

Gabriel von Eisenstein jest znanym, również ze swojego temperamentu, wiedeńskim finansistą. Ma on trafić do aresztu za uderzenie poborcy podatkowego i obrazę sądu, tymczasem jego przyjaciel, Dr Falke organizuje wraz z młodym arystokratą - księciem Orlofskym bal. Jest to w rzeczywistości pretekst do ośmieszenia Eisensteina w ramach rewanżu za złośliwy żart swojego przyjaciela. Intryga polega na tym, że Falke wśród gości zaprasza w innych rolach domowników Eisensteina. Służąca będzie wytworną damą, żona pojawi się w masce i ma być przedstawiona jako węgierska księżna. Falkemu udaje się przekonać Eisensteina, by ten potajemnie wybrał się na bal, a w więzieniu stawił się rano. Niestety, do domu Eisensteina przybywa po aresztanta dyrektor więzienia Frank. Bierze on za pana domu śpiewaka Alfreda, który wykorzystując sytuację, znów próbuje zdobyć względy dawnej ukochanej.

Co, gdzie, za ile
Zemsta nietoperza, 4 stycznia, Hala Opery, godz. 19


Don Juan czyli…

Kim jest w dzisiejszym świecie Don Juan? Słynny libertyn, piękny i wiarołomny młodzian, będący jednym z emblematów naszej kultury. Czy w opowieści o jego brawurowych przygodach miłosnych, zdradach i pojedynkach oraz wyzwaniu rzuconym Opatrzności możemy jeszcze znaleźć dla siebie coś więcej niż zajmującą historię z przewidywalnym morałem? A może właśnie dziś - w czasach, gdy idee i wiary murszeją i rozpadają się, stare wartości nikną pośród nowych zasad, a niekiedy i rozpraszają w pustce - zagadka Don Juana dotyczy nas szczególnie? I zmusza do odpowiedzi na pytania o to, w co wierzymy, czego się lękamy i jak daleko sięgają granice naszej pozornie nieograniczonej wolności?

Co, gdzie, za ile
Don Juan, 4 stycznia, Pleciuga, godz. 19, bilety 20-30 zł.


Striptiz w męskim wydaniu

Zapraszamy w sobotę na ostatnią w tym roku premierę Teatru Polskiego "Kogut w rosole" w reżyserii Marka Gierszała. Spektakle przedpremierowe już dziś i jutro.
"Kogut w rosole "Samuela Jokica opowiada o ludziach, którzy stracili pracę i już od miesięcy są bezrobotni. Dlatego czują się niepotrzebni, odrzuceni. Problem powiększa się, bo nie mogą znaleźć innej pracy. Brak pracy to też brak pieniędzy. Ci mężczyźni łapią się więc czegokolwiek, co umożliwi im nieco podwyższyć dochody do otrzymywanego zasiłku dla bezrobotnych.

W tej sytuacji, niby bez wyjścia, wpadają na pomysł zarobku, który zdaje się im być bardzo prosty, ale dopiero przy jego realizacji okazuję się, że ów "pomysł "stawia ich przed wieloma przeszkodami, ale też przed niespotykanymi dotąd wyborami.
Przezwyciężanie ogromnych, niekiedy tragicznych, trudności jest materiałem, z którego zbudowane są i tragedie i komedie w teatrze. A różnica między nimi, jak nauczył nas William Shakespeare, jest bardzo cienka, zwłaszcza jeśli człowiek na scenie uwikłany jest w dramat, a człowiek na widowni ów dramat rozpoznaje ale może się cieszyć, że na całe szczęście dla niego, w tym dramacie uczestniczy jako widz, a nie jako jego bohater.

Co, gdzie, za ile
Kogut w rosole, 4, 5 stycznia, Teatr Polski, godz. 19, bilety 25-35 zł.


Sobota 5.01.2013

Black Dogs we Free Blues Club

Szczecińskie Power trio, cieszące od kilku lat publiczność (Szczecina i nie tylko) zarówno swoimi "zakręconymi" wersjami coverów jak i brawurowo wykonywanymi autorskimi kompozycjami. Trzech kolesi traktujących muzykę jako kawał dobrej zabawy z przymrużeniem oka. Połączenie profesjonalizmu grania z nietuzinkowym i nie zawsze poważnym przekazem.

Black Dogs, Free Blues Club, start 21, wstęp 10 złotych


Rockowo i bluesowo na dobry początek roku

Maciej Silski z zespołem Water Stone zagram w sobotę w Rocker Clubie.
Zespół gra repertuar mocno osadzony w stylistyce rockowej i bluesowej, ze słyszalnymi wpływami rockowej tradycji i oparty w stu procentach na cudzych kompozycjach.

Obecny skład zespołu tworzą "Siła", czyli Maciek Silski, znany wcześniej jako frontman Fluid Film. W sekcji rytmicznej znaleźli się basista Darek Siudak, gitarzysta Wojtek Wójcicki znany z współpracy z zespołem Kolaboranci, Kasią Kowalską oraz Marylą Rodowicz i oryginalny pałker Mirek "Małpa" Staniewicz.

Waterstone byli częstymi gośćmi Free Blues Clubu i pubu Przystanek oraz rezydentami Rocker Clubu. Pod koniec 2004 roku wokalista zespołu Siła wystartował w konkursie "Idol" telewizji Polsat. Maciek wygrał konkurs, zdobywając w finale aż 53% głosów. Na początku 2006 roku Maciek rozpoczął pracę nad przygotowaniem swojego debiutanckiego albumu, który wydał w czerwcu 2007 roku.

Co, gdzie, za ile
Maciej Silski, 5 stycznia, Rocker Club, godz. 21, wstęp wolny.


Koncert Prezydencki

W sobotni wieczór szczecińską Filharmonię wypełnią dźwięki bandoneonu Konstantinosa Raptisa, tango Piazzolli i muzyka Rimskiego-Korsakowa.
5 stycznia Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie poprowadzi Wilhelm Keitel, a solistą koncertu będzie Konstantinos Raptis, grający na bandoneonie.

W programie koncertu usłyszymy: Uwerturę "Kandyd" Leonarda Bernsteina; utwór Dariusa Milhauda "Le bouef sur le toit" op. 58; utwory Astora Piazzolli: "Koncert na bandoneon, smyczki i perkusję" oraz "Adiós Nonino"; "Kaprys hiszpański" op. 34 Mikołaja Rimskiego-Korsakowa oraz "Karnawał w Paryżu" Johana Svendsena.
Koncert poprowadzi Paweł Loroch, dziennikarz, prezenter, podróżnik i fotograf.


Co, gdzie, za ile
Koncert Prezydencki, 5 stycznia, godz. 19, bilety 20-40 zł.

**


Szczęśliwi na pokaz

W podziemiach Zamku do Teatru Krypta powraca spektakl "Totalnie szczęśliwi" Silke Hassler w reżyserii Jana Kochanowskiego.

Młodą kobietę w jej małym, pustym mieszkaniu niespodziewanie nachodzi sąsiad, który na gwałt potrzebuje prezerwatywy. Młody pisarz jest wyraźnie zafascynowany sąsiadką. Ona pracuje w seks telefonie, swoich klientów czyniąc "totalnie szczęśliwymi". Perwersyjna seksualna gra powoli zamienia się w niezwykle intymne confessio. Cięte riposty i dwuznaczności językowe nadają komediowy rys sztuce Hassler, zdradzającej mechanizmy i haczyki gry seksualnej.

Co, gdzie, za ile
Totalnie szczęśliwi, 5 stycznia, Teatr Krypta, godz. 17, bilety 15-25 zł.


Duchy przeszłości w jednym pokoju malarki

W Malarni Teatru Współczesnego będzie można obejrzeć "Dziewczynę na kanapie".
"Dziewczyna na kanapie" Jona Fossa to kilka historii z życia jednej kobiety. Przeszłość i teraźniejszość przeplatają się w nich, tworząc sieć wzajemnych zależności. Jon Fosse - jeden z najwybitniejszych współczesnych norweskich dramatopisarzy - obnaża ludzkie myśli i emocje językiem oszczędnym, a zarazem intensywnym i niepokojącym.

Co, gdzie, za ile
Dziewczyna na kanapie, 5 stycznia, Teatr Współczesny, godz. 19.30, bilety 25-30 zł.


Niedziela 6.01.2013

Wieczór Trzech Króli

Bajkowy Teatrzyk Otwarty Bajto zaprasza na "Bajkowy Wieczór Trzech Króli".
Od XIV wieku, 6 stycznia, obchodzi się we Francji uroczyście święto Trzech Króli - Epifania. Tego dnia w każdym domu serwuje się specjalnie przygotowane ciasto - la galette des rois. Galette des rois czyli ciasto francuskie wypełnione nadzieniem migdałowym zwanym "frangipane" zostało podobno wymyślone przez włoskiego szlachcica, markiza Frangipani.

W cieście znajduje się porcelanowa figurka. Osoba, która znajdzie w swym kawałku ciasta tę figurkę - la feve zostaje królem lub królową wieczoru.

Co, gdzie, za ile
Bajto, 6 stycznia, Piwnica przy Krypcie, godz. 13, 15, bilety 5-10 zł.


Club Tropicana

Ulubiony DJ Tropicany emigruje do stolicy. Zanim wyjedzie, zagra imprezę i na dłuższy czas pożegna się ze swoimi fanami. Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. W SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino. Rocker Club stał się w każdą niedzielę tym klubem, gdzie szczecińscy salseros i entuzjaści gorących rytmów latynoamerykańskich znaleźli swoje miejsce. Imprezę prowadzi DJ ToFF. W barze oprócz wielu znakomitych latynoskich drinków takich jak Mojito, Caipirinha czy Cuba Libre, znajdziecie promocyjny Tropikalny drink (o bardzo ciekawym składzie) za jedyne 5 zł.

Co, gdzie, za ile
Club Tropicana, 6 stycznia, Rocker Club, godz. 21, bilety 5 zł.


Oskar dla Emily

Jak dalece fikcja może stać się rzeczywistością? Jak bardzo można uwierzyć we własne kłamstwa i nie przyjmować prawdy? "Oskar dla Emily" to odpowiedź, mistrzowsko rozpisana na jeden dzień i troje bohaterów: małżeństwo starych aktorów i ich dostawcę cateringu... Jedno jest pewne: liczne zwroty akcji przekonają nas jak płynna jest granica pomiędzy jawą a snem (o fabryce snów...). I choć prawda jest ciekawsza, to jednak fikcja okaże się łatwiejsza do przeżycia. Tak, jak zamiast szczerej rozmowy łatwiejsze jest odgrywanie nigdy nie zagranych ról.

Co, gdzie, za ile
Oskar dla Emily, 6 stycznia, Teatr Polski, godz. 19, bilety 25-35 zł.


A może do kina? Zobacz najnowsze premiery filmowe [filmy]


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Magda

mało prawdopodobne jest, aby w sobotę w Rockerze był wstęp wolny

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3