III liga: Świt Szczecin bije lidera. Pozostałe ekipy z porażkami. ZDJĘCIA

W weekend trzy porażki naszych ekip i tylko jedno zwycięstwo, za to bardzo cenne. Świt Szczecin pokonał na własnym boisku Radunię Stężyca i zbliżył się do lidera na sześć punktów.

Chemik Police tydzień temu wygrał swój trzeci mecz w sezonie, a w sobotę doznał już 22. porażki. Tym razem w derbach województwa policzanie przegrali z Gwardią Koszalin 0:2 na własnym boisku. Do momentu straty pierwszego gola mecz był wyrównany. W 31. minucie piłka trafiła w rękę jednego z gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Chyła. Na początku drugiej połowy Gwardia strzeliła drugiego gola i dowiozła wynik do końca.

Chemik Police - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1)
Bramki: Chyła (31-karny), Szygenda (49).
Chemik: Brzozowski - Klimkowicz, Michałowski, Kosacki, Białek, Dąbrowski (70 Dyczewski), Roszczyk (80 Siluk), Jakubiak, Świder, Midzio, Chyrek.

Świt Szczecin nie złożył broni w walce o awans do II ligi i wszystkie najlepsze ku temu argumenty pokazał w starciu z liderem tabeli, Radunią Stężyca. Spotkanie po długiej przerwie z trybun mogli obserwować kibice i trafił im się futbolowy rarytas. Dodatkowo spotkaniu towarzyszył szereg charytatywnych akcji i zbiórek na rzecz Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina zmagającej się z SMA.

Świtowcy od początku meczu wyglądali na bardzo zmobilizowanych, choć w pierwszej połowie przewagę w sytuacjach mieli goście. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Świt grał pod wiatr, ale zbliżał się do pierwszego gola. Udało się to Adamowi Nagórskiemu, który pięknym strzał z woleja pokonał bramkarza Radunii. Gości dobił Adam Ładziak po zagraniu Patryka Bila. Świt ma sześć punktów straty do Radunii i pięć meczów do rozegrania do końca sezonu. Zapowiadają się wielkie emocje.

Świt Szczecin - Radunia Stężyca 2:0 (0:0)
Bramki: Nagórski (69), Ładziak (82).
Świt: Szulc - Wojdak, Bil, Baranowski, Potoczny - Nagórski (81 Filipowicz), Bajkiewicz, Wojtasiak (85 Mach), Ładziak (90 Kraśniewicz), Nagamatsu (84 Krawiec) - Kapelusz.

Flota Świnoujście przegrała z Górnikiem Konin u siebie 0:1. Rywale zostali już zdegradowani klasę niżej, ale potrafili odebrać jeszcze punkty Flocie. Jedyny gol spotkania padł w 27. minucie meczu. Wyspiarze stracili piłkę w środku pola, a goście dwoma podania dostali się w pole karne Floty. Po raz drugi z rzędu Flota przegrała mecz ze spadkowiczem.

Flota Świnoujście - Górnik Konin 0:1 (0:1)
Bramka: Rajch (27).
Flota: Kalinowski - Szewczuk, Stasiak (72 Kopeć), Wiejkuć, Jezierski (56 Adamski), Helt, Tarasewicz, Kuzio (89 Ścirka), Peda, Staniszewski (56 Prawucki), Iskra.

W sobotę młodzi Portowcy przegrali 1:3 z KP Starogard Gdański. Pogoń II prowadziła do przerwy 1:0 po golu Oliwera Martyna. Zespół trenera Pawła Ozgi był ofensywnie nastawiony, zagrał z dwoma napastnikami. - Szukaliśmy czegoś nowego, czegoś świeżego. Finalnie jesteśmy zadowoleni z tego manewru - ocenia szkoleniowiec Pogoni. Niestety, po zmianie stron zaczęło się od samobójczego trafienia Jakuba Kuzki, a później gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole.

- Wracamy do domu ze zwieszonymi głowami. Schodząc na przerwę mieliśmy nadzieję, że zrodzi się tu coś pozytywnego. W drugiej połowie popełniliśmy jednak zbyt wiele błędów, by myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy - mówi trener Ozga.

KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 3:1 (0:1)
Bramki: Kuzko (47-samobójcza), Mrozik (66), Wrarcholak (80-karny).
Pogoń: D. Krzysztofek - Pach (79 Kuśmierek), Kuzko (73 Lis), Balcewicz, Kwiecień - Wawrzynowicz, Ława, M. Łęgowski, Cybulski (57 Jałoszyński) - Martyn (61 B. Krzysztofek), Zaborski.

Pozostałe wyniki 30. kolejki: Elana Toruń - GKS Przodkowo 4:0, Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 3:0, Mieszko Gniezno - Gryf Wejherowo 0:4, Kotwica Kołobrzeg - Unia Swarzędz 1:1, Bałtyk Koszalin - Nielba Wągrowiec 2:2, Jarota Jarocin - Unia Janikowo 1:2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani