III liga: Świt Skolwin poskromił rewelację. Pogoń II straszyła lidera

Sebastian Szczytkowski
Seiya Kitano z Pogoni II Szczecin w meczu z Gwardią Koszalin.
Seiya Kitano z Pogoni II Szczecin w meczu z Gwardią Koszalin. Sebastian Wołosz
Świt Skolwin zwyciężył 3:2 na stadionie KS Chwaszczyno w 21. kolejce. Porażki u siebie ponieśli piłkarze Vinety Wolin oraz Pogoni II Szczecin.

Świt poskromił rewelację

Świt Skolwin wygrał 3:2 z KS Chwaszczyno i zbliżył się do górnej połowy tabeli. Wiosną zdobył dotychczas dziewięć punktów.

KS Chwaszczyno zapracował sobie trzema zwycięstwami na miano rewelacji marca. Również pojedynek ze Świtem Skolwin rozpoczął się dobrze dla zespołu naszpikowanymi byłymi piłkarzami Lechii i Arki. Pomógł w tym bramkarz Przemysław Matłoka, który zapomniał, że Hebel wykonuje rzut wolny pośredni i niepotrzebnie dotknął piłkę zanim ta wylądowała w bramce Świtu. Podrażnieni skolwinianie odpowiedzieli.

Ważną rolę w zespole zaczyna odgrywać Adrian Kronkowski. Po odejściu Michała Kołodziejskiego do Olimpii Zambrów został liderem bloku obronnego. Już w poprzednim meczu Kronkowski był energetyczny oraz zaangażowany. Odpowiadał na agresję Górnika Konin i walczył o swoje u sędziego.

W Chwaszczynie obrońca maczał palce przy dwóch golach. Przed pierwszym wywalczył rzut karny, który spożytkował Ernest Graś, a drugiego zdobył sam po dośrodkowaniu Pawła Krawca. Bramka na 3:1 była dziełem Kamila Walkówa, który w przerwie zmienił Charlesa Nwaogu. Gospodarzy było stać tylko na trafienie kontaktowe.

Świt wygrał trzy z czterech meczów ligowych. Do tego warto dodać wiktorię w regionalnym Pucharze Polski, co daje pozytywny obraz. Trener Artur Maliński zapowiadał atak na górną połowę tabeli i staje się to realne.

KS Chwaszczyno - Świt Skolwin 2:3 (1:1)
Bramki:
Hebel (19), Łazaj (88) - Graś (22-karny), Kronkowski (54), Walków (72)
Świt: Matłoka - Graś, Kronkowski (80 Bidny), Bil, Odlanicki-Poczobut, O. Szczepanik, G. Szczepanik, Jóźwiak (60 Filipowicz), Ortel (84 Blasius), Nwaogu (46 Walków)

Vineta się dusi

Szósta porażka Vinety Wolin z rzędu stała się faktem. Drużyna Pawła Ozgi przegrała na własnym stadionie 1:4 z Wdą Świecie.

Wikingowie mają w perspektywie mecze z ligowymi spryciarzami z GKS Przodkowo i solidnym KKS 1925 Kalisz, dlatego starcie z Wdą Świecie wydawało się być najlepszą szansą na zapunktowanie w tej fazie sezonu. Nic z tego.

Vineta nie poszła za ciosem po zwycięstwie w regionalnym Pucharze Polski z Hutnikiem Szczecin i przegrała 1:4. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Adrian Nagórski, który wziął na siebie odpowiedzialność po nieudanym uderzeniu z 11. metra brata Adama w Koszalinie.

Wda Świecie odpowiedziała czterema bramkami. Dwiema, gdy Vineta rozpaczliwie próbowała wyrównać. Podopieczni Pawła Ozgi są na przedostatniej lokacie. Zamiast złapać oddech, zaczynają się dusić.

Vineta Wolin - Wda Świecie 1:4 (0:1)
Bramki:
Adrian Nagórski (54-karny) - Czerwiński 2 (22, 79), Rożnowski (50), Kiełpiński (75)
Vineta: Rusek - Skorb, Jeż, Niewiada, Kosacki, Łodyga, Hilicki (70 Plebańczyk), Fijałkowski (43 Lee), Adrian Nagórski, Chamera (68 Wach), Adam Nagórski.

Dwa gole, zero punktów

Pogoń II Szczecin nie poradziła sobie z liderem. Pomimo dwóch goli Rafała Maćkowskiego przegrała 2:3 z Gwardią Koszalin.

Gwardia wyszła na prowadzenie po pierwszej, konkretnej akcji i znów do siatki trafił Przemysław Brzeziański, były napastnik Błękitnych, po dośrodkowaniu Michała Szuberta, wychowanka Salosu Szczecin. Po stronie Pogoni najlepiej prezentował się Seiya Kitano, ale brakowało mu wsparcia między wysokimi stoperami Gwardii.

W przerwie Japończyk dostał do pomocy kreatywnego Kowalczuka. Obaj związali obronę gości, a gola na 1:1 zdobył w 54. minucie Maćkowski. Skrzydłowy miał swój dzień. Zdobył dwie podobne bramki, ale co lider to lider. Gwardia odpowiedziała dwoma trafieniami i odniosła w Szczecinie zwycięstwo 3:2 po trudnym meczu.

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 2:3 (0:1)
Bramki: Maćkowski 2 (54, 71) - Brzeziański (3), Shimmura (61), Ziętarski (69)
Pogoń: Henger - Paczuk, Obst, Jopek, Stefaniak, Borucki, Wawrzynowicz (71 Zakrzewski), Bochnak (67 Jaroch), Starzycki (46 Kowalczuk), Maćkowski, Kitano.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Lech II Poznań - Jarota Jarocin 5:1, Polonia Środa Wielkopolska - GKS Przodkowo 2:0, Elana Toruń - KKS 1925 Kalisz 1:1, Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 2:1, Chemik Bydgoszcz - Leśnik Manowo 3:2, Pogoń Lębork – Górnik Konin 0:2.