III liga: Skandal po meczu Świtu, strzelanina w Świnoujściu, rewanż Bałtyku. ZDJĘCIA

W Stężycy, obok meczu na szczycie, doszło do małego skandalu. Flota Świnoujście podzieliła się oczkami z sąsiadem w tabeli, a Chemik Police przegrał u siebie z Bałtykiem Koszalin.

Świt Szczecin jechał do Stężycy posiadając bardzo ładną serię. Wygrał pięć razy w sześciu pojedynkach i mógł mieć nadzieję na wyrównany bój na boisku lidera. Niestety, maszerujący po awans piłkarze Radunii nie pozostawili na boisku wątpliwości. Do przerwy prowadzili 2:0. Świt dobił ładnym uderzeniem Letniowski.

Po meczu dyrektor sportowy Świtu, Szymon Kufel, został uderzony w twarz przez zawodnika gospodarzy Roberta Sulewskiego. Gracz Radunii w trakcie meczu oraz w jego przerwie prowokował sztab gości i posyłał niecenzuralne słowa w kierunku działaczy. Po meczu, po kolejnej utarczce słownej, uderzył dyrektora Świtu. Całe zajście odbyło się na oczach arbitrów.

- Sportowo byliśmy gorsi bez dwóch zdań, ale chamstwo będziemy tępić - powiedział Szymon Kufel.

Radunia Stężyca - Świt Szczecin 3:0 (2:0)
Bramki: Szur (24), Wojowski (41), Letniowski (90).
Świt: Matłoka - Potoczny, Bil, Baranowski, Kisły - Filipowicz (46 Ładziak), Wojdak (46 Sareło), Wojtasiak (74 Mach), Kapelusz, Krawiec (65 Nagamatsu) - Nagórski.

Flota Świnoujście walczyła z sąsiadem w tabeli. Oba zespoły potrzebują punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej. Ostatecznie doszło do ciekawego starcia, w którym nikt nie zginął, a było dwóch rannych. Flota dwa razy prowadziła, ale w drugiej połowie musiała gonić wynik. W cztery minuty wyszła na prowadzenie, ale ostatecznie podzieliła się punktami.

Flota Świnoujście - Nielba Wągrowiec 3:3 (1:2)
Bramki: Kopeć (21), Iskra (57), Tarasewicz (60) - Leśniewski (29), Kubiński 2 (38, 62).
Flota: Kusztan - Kołat, Szewczuk, Wawrzyniak, Stasiak, Wiejkuć, Bedliński (46 Jóźwiak), Kopeć (77 Kuzio), Tarasewicz, Peda, Iskra.

W 20. kolejce Chemik Police wygrał z Bałtykiem na jego boisku i odebrał mu możliwości awansu do grupy mistrzowskiej. W weekend koszalinianie odwdzięczyli się rywalom, wygrywając w Policach 3:0.

Chemik Police - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
Bramki: Jasitczak (14), Pietrykowski (62), Forczmański (81).
Chemik: Brzozowski - Dąbrowski, Palej, Kosacki, Klimkowicz, Endene (75 Korotkiewicz), Jakubiak, Świder, Midzio, Data (65 Szala), Chyrek (80 Konik).
Czerwona kartka: Szala (70, Chemik).

Pozostałe wyniki, grupa mistrzowska: GKS Przodkowo - Elana Toruń 0:0, Bałtyk Gdynia - Polonia Środa 0:1. Grupa spadkowa: Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 0:3, Sokoł Kleczew - Górnik Konin 3:1, Unia Janikowo - Gryf Wejherowo 1:1, Jarota Jarocin - Gwardia Koszalin 0:3, Pomorzanin Toruń - Unia Swarzędz 1:0.