III liga piłkarska: Zwycięstwo Błękitnych, historyczny punkt Kluczevii. ZDJĘCIA

To był dobry weekend tylko dla jednej naszej ekipy. Błękitni Stargard wygrali 3:2 z Bałtykiem Gdynia. Punktami w meczu na szczycie podzielił się Świt Szczecin. Pierwszy punkt w historii występów w III lidze zdobyła Polski Cukier Kluczevia Stargard.

Błękitni Stargard są coraz wyżej w tabeli. Po zwycięstwie nad Bałtykiem Gdynia są już na 5. pozycji. Wynik meczu z Bałtykiem Gdynia otworzył Damian Niedojad, który wykończył akcję z prawej strony boiska i wykorzystał podanie Oliwera Kowalika. Na 2:0 podwyższył Adrian Kwiatkowski, który dostał piękne podanie za plecy obrońców, nie dał sobie zabrać piłki i uderzył mocno pod poprzeczkę. Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, ale w drugiej połowie Bałtyk w 10 minut strzelił dwa gole. Oba dość ładne. Na szczęście Błękitni byli w stanie zadać decydujący cios. I to najładniejszy w całym meczu. Marcin Rajch przeprowadził kapitalną akcję od lewej strony. Zszedł do środka i uderzył z dystansu w samo okienko bramki.

Błękitni Stargard - Bałtyk Gdynia 3:2 (2:0)
Bramki: Niedojad (27), Kwiatkowski (39), Rajch (82) - Marczak (59), Gułajski (66).

Trzecią porażkę w sezonie zanotowały rezerwy Pogoni Szczecin. Tym razem punkty zabrała uznana marka, Zawisza Bydgoszcz. W pierwszej połowie gra Portowców nie wyglądała źle, prowadzili oni nawet grę, ale przegrywali 0:1. W drugiej połowie goście dołożyli drugiego gola. W tym meczu z pierwszej drużyny Pogoni grał tylko Hubert Matynia.

Pogoń II Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)
Bramki: Jastrzembski (39), Oczkowski (73).
Pogoń: Bursztyn - Rezaeian (46 Pach), Lisowski, Białczyk, Matynia, Lis (60 Kalenik), Wawrzynowicz (80 Kort), Łęgowski, Starzycki (60 Cybulski), Łukasiak - B. Krzysztofek (46 Stasiak).

Okazji do podgonienia lidera z Grudziądza nie wykorzystał Świt Szczecin, choć za rywala miał świetnego beniaminka na jego boisku. Pogoń Nowe Skalmierzyce do meczu ze Świtem u siebie tylko wygrywała, szczecinianie urwali rywalom pierwsze domowe punkty. Od 50. minuty Świt grał z przewagą jednego zawodnika, ale nie wykorzystał tego i mecz zakończył się remisem.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Świt Szczecin 0:0
Świt: Matłoka - Bil, Żulpo (46 Potoczny), Baranowski (46 Ładziak), Kuzko, Kisły, Wojdak (65 Krawiec), Białczyk, Kapelusz, Wojtasiak, Nagórski (80 Żukowski).

Elana Toruń - Polski Cukier - Kluczevia Stargard 1:1 (0:0)
Bramki: Szczyrba (77) - M. Magnuski (70).

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Unia Janikowo - Olimpia Grudziądz 0:1, Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew 2:0, GKS Przodkowo - Jarota Jarocin 0:1, Bałtyk Koszalin - Stolem Gniewino 0:3, Polonia Środa Wielkopolska - KP Starogard Gdański 0:1.
7. kolejka (środa): Świt - Bałtyk, Kluczevia - Pogoń N. S., Zawisza - Błękitni, Jarota - Pogoń II.