III liga piłkarska. Wysokie porażki Chemika i Świtu, remis w derbach [GALERIA]

To nie była dobra kolejka dla naszych drużyn. Wysokie porażki poniosły drużyny Chemika Police oraz Świtu Skolwin. Na szczęście ciekawy mecz był w Świnoujściu, gdzie w derbach walczyły Pogoń II Szczecin oraz Flota.

Inauguracja dla Chemika Police wypadła nieźle, ale już w 2. kolejce tak różowo nie było. Policzanie swoje spotkanie rozgrywali już w piątek. Walczyli u siebie z Gwardią Koszalin. O ile z remisu na wyjeździe z Unią Swarzędź można być jeszcze zadowolonym, o tyle spotkania z Gwardią raczej nikt nie będzie chciał pamiętać. Chemik przegrał aż 6:0, do przerwy tracąc trzy gole. Pierwsza jedenastka została bardzo mocno przemeblowana w porównaniu z poprzednim sezonem, więc trochę czasu minie, zanim wszystko zacznie lepiej funkcjonować. Jednak już teraz można powiedzieć, że Chemika czeka bardzo ciężki sezon.

Przed meczem uhonorowano pamiątkowymi paterami Oskara Klimkowicza i Mateusza Jakubiaka za rozegranie 100 spotkań w barwach Chemika.

Chemik Police - Gwardia Koszalin 0:6 (0:3)
Bramki: Chyła 2 (12, 54), Piotrowski (19), Grela (26), Gross (71), Krauze (90).
Chemik: Brzozowski - Klimkowicz (67 Grzesło), Dymitrowski (46 Szala), Stolz, Moutinho (46 Mykhailovskyy), Jakubiak, Świder, Dąbrowski (46 Kowalczyk), Korotkiewicz, Białek, Augusto (46 Ława).

Bardzo ciekawy mecz w Świnoujściu w derbach regionu. Do przerwy to przyjezdni, młodzi gracze Pogoni II Szczecin, dyktowali warunki gry na boisku i prowadzili 2:0. Po przerwie zespoły zamieniły się rolami i to Wyspiarze byli w ofensywie i potrafili swoje sytuacje wykorzystać. Ostatecznie padł remis 2:2.

Flota Świnoujście - Pogoń II Szczecin 2:2 (0:2)
Bramki: Iskra (50), Kołat (64) - Kalenik (5), Zaborski (18).
Flota: Kusztan - Kołat, Szewczuk, Stasiak, Helt, Bedliński, Adamski, Tarasewicz, Prawucki, Staniszewski (71 Kopeć), Iskra.
Pogoń: Sujecki - Lis, Pach, Kuzko, Balcewicz, Graczyk, Rościszewski (65 Rajchenberg Gonzalez), Kwiecień (58 Cichoń), Zaborski (88 Krzysztofek), Starzycki (82 Kort), Kalenik (72 Wawrzynowicz).

Ekipa ze Skolwina grała na wyjeździe z faworytem do awansu, Radunią Stężyca. Świt nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki, zwłaszcza w drugiej połowie i poległ 1:5. Gola dla Świtu z rzutu wolnego zdobył Adam Nagórski.

Radunia Stężyca - Świt Skolwin 5:1 (1:1)
Bramki: Letniowski (5), Retlewski 3 (50, 67, 78), Cempa (70) - Adam Nagórski (33).
Świt: Matłoka - Bajkiewicz, Bil, Baranowski, Potoczny, Ładziak, Wojtasiak, Wojdak, Filipowicz, (60 Nagamatsu), Nagórski (60 Brzeziański), Kapelusz.