III liga piłkarska: wyjazdowe zwycięstwa Pogoni II i Błękitnych, kiepski debiut Vinety

Drużyna Błękitnych Stargard po meczu z Gedanią.
Drużyna Błękitnych Stargard po meczu z Gedanią. KP Błękitni Stargard Facebook
Pogoń II Szczecin i Błękitni Stargard do głównych faworytów rozgrywek III ligi nie należą, ale pokazali, że mogą podczepić się do czołówki.

Błękitni na inaugurację sezonu pojechali do Gdańska na mecz z beniaminkiem. I zgodnie z oczekiwaniami długo trwało wzajemne badanie się na boisku drużyn. W końcówce I połowy konkretniejsi byli gości. Wynik otworzył Konrad Prawucki, a po chwili podwyższył Jakub Sawczak.

Gdy zaraz po przerwie stargardzianie zdobyli trzeciego gola, to już do końca mogli grać spokojnie i kontrolować mecz. Wygrali wysoko i w pełni zasłużenie.

Gedania Gdańsk – Błękitni Stargard 2:5 (0:2)
Bramki: Zyska (66.), Apostołowicz (91.) - Prawucki (41.), Sawczak (43.), Ryk (49.), Stawski (72.), Ginter (77.).

W Jarocinie zagrały rezerwy Pogoni, które na mecz z Jarotą zostały uzupełnione piłkarzami z pierwszego składu (Marcel Wędrychowski, Kryspin Szcześniak, Sebastian Wawrzynowicz i bramkarz Maciej Kowal). Mecz był wyrównany, a bramki padły po przerwie. W 53. minucie wynik otworzył Yadegar Rostami z Iranu.

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 0:2 (0:0)
Bramki: Rostami (53.), Zaborski (78.).

Kiepska inauguracja sezonu beniaminka z Wolina. Vineta walczyła z Zawiszą, ale jednak bydgoszczanie mieli więcej boiskowych argumentów. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie po technicznym strzale z pola karnego, a w II połowie w dwie minuty zdobyli dwie bramki (po wolnym i po karnym). W ostatniej akcji honorowe trafienie zaliczył Kacper Litwin.

Vineta Wolin – Zawisza Bydgoszcz 1:3 (0:1)
Bramki: Litwin (93.) - Okuniewicz 2 (27. i 61.), Żylski (63. - karny)

Inne wyniki 1. kolejki: Stolem Gniewino – Olimpia Grudziądz 0:4, Unia Solec Kujawski – Cartusia Kartuzy 0:1, Sokół Kleczew – Unia Janikowo 4:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce – KP Starogard 1:1, Unia Swarzędz – Bałtyk Gdynia 3:1.