III liga piłkarska: Świt wygrywa pierwsze derby w sezonie [ZDJĘCIA]

Świt Szczecin - Błękitni Stargard 3:0.
Świt Szczecin - Błękitni Stargard 3:0. Andrzej Szkocki
Trzecioligowcy rozegrali 5. serię w sezonie 2022/23. Bardzo dobrze zapamiętają ją piłkarze Pogoni II Szczecin i Świtu Szczecin, a szybko będą chcieli zapomnieć Vinety Wolin i Błękitnych Stargard.

Świt w niedzielny wieczór podejmował Błękitnych. Goście zaczęli obiecująco, ale szybko stracili ochotę do gry. Gospodarze podkręcali tempo, mieli dużą przewagę i zdobyli dwie bramki. Po przerwie Świt kontrolował grę, cofnął się i szukał szans w kontrach. Stargardzianie częściej byli przy piłce, ale nie potrafili stworzyć sobie czystych sytuacji. Już w doliczonym czasie gry dobił ich Dawid Kisły, który strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

- Nie da się wygrać meczu gdy gra się dobrze 30 minut. Chłopcy muszą się zastanowić, czy chcą dalej grać w III lidze, czy wolą zasilić nasze czwartoligowe rezerwy. Przecież nie mogą dziś narzekać na boisko czy złe warunki atmosferyczne, bo pogoda była piłkarska. Przyjechaliśmy do faworyta do awansu, do jakościowej drużyny, ale wypadliśmy źle – podsumował Maciej Sayed, trener Błękitnych.

- Dziękuję piłkarzom za to, że dziś orali, orali i zasłużyli na te trzy punkty. Rozmawialiśmy tydzień o Błękitnych, wiedzieliśmy, że musimy zrobić dobre wrażenie. W I połowie zdominowaliśmy granie, w II połowie nie musieliśmy atakować, czekaliśmy na kontry, które dopiero w końcówce się pojawiły – dodał Mariusz Kuras, trener Świtu.

Pogoń II Szczecin nadal jest wiceliderem rozgrywek. Na wyjeździe pokonała KP Starogard 2:0. Po półgodzinie gry bramkę zdobył Bartłomiej Mruk. Obrońca trenuje z pierwszym zespołem, ale ma małe szanse na grę. Mówiło się, że tego lata opuści Pogoń, ale jeszcze to nie nastąpiło, a z programów meczowych jego „główka” znikła.

W II połowie Portowcy podwyższyli prowadzenie i do końca nie pozwoli sobie zrobić krzywdę.

Vineta Wolin w dwóch ostatnich meczach straciła 13 bramek. Dużo za dużo. W sobotę pięć wbił im zespół lidera – Olimpii Grudziądz. Goście już do przerwy prowadzili 2:0, a później w trzy minuty zdobyli dwie kolejne bramki, a w samej końcówce jeszcze dobili Wikingów.

Wyniki 5. kolejki: Świt Szczecin – Błękitni Stargard 3:0 (20. Jędrzej Kujawa, 36. Patryk Paczuk, 93. Dawid Kisły), Vineta Wolin – Olimpia Grudziądz 0:5 (15. i 55. Szymon Doba, 38. Oskar Sikorski, 58. Kamil Kurowski, 88. Amarildo Balotelli), KP Starogard – Pogoń II Szczecin 0:2 (30. Bartłomiej Mruk, 62. Mateusz Bąk), Unia Solec Kujawski – Stolem Gniewino 1:1, Sokół Kleczew – Gedania Gdańsk 1:2, Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 1:2, Unia Swarzędz – Unia Janikowo 1:0, Pogoń Nowe Skalmierzyce – Cartusia Kartuzy 3:1, Bałtyk Gdynia – Zawisza Bydgoszcz 1:5.

W tabeli Pogoń II jest 2., Świt 4., Błękitni na 7. miejscu, a Vineta na 15.

IV liga

Kluczevia Stargard zremisowała pierwszy mecz w sezonie. Stargardzianie stracili punkty w meczu z Wieżą Postomino i wypadli z grupy zespołów z kompletem punktów.

Bałtyk Koszalin wygrał po raz czwarty, ale stracił pierwszą bramkę w rozgrywkach. Postarali się to piłkarze Hutnika Szczecin, którzy do przerwy trzymali remis, a w 65. minucie wyrównali na 1:1. W końcówce górą większe ogranie mocniejszego Bałtyku.

Bez straty punktu pozostaje też Flota Świnoujście, która wysoko ograła MKP Szczecinek oraz Iskierka Szczecin po efektownej wygranej w Dębnie.

Wyniki 4. kolejki: Gavia Choszczno – Wybrzeże Rewal 1:3, Bałtyk Koszalin – Hutnik Szczecin 4:1, Chemik Police – Biali Sądów 2:1, Błękitni II Stargard – Gwardia Koszalin 4:1, Olimp Gościno – Rasel Dygowo 0:4, Orzeł Wałcz – Mechanik Bobolice 1:1, Flota Świnoujście – MKP Szczecinek 7:1, Wieża Postomino – Kluczevia Stargard 2:2, Dąb Dębno – Iskierka Szczecin 0:4.

W tabeli Bałtyk, Flota i Iskierka mają po 12 punktów, Kluczevia 10.