III liga piłkarska: rezerwy Pogoni Szczecin lepsze od lidera

Błękitni Stargard rozczarowali w 26. kolejce.
Błękitni Stargard rozczarowali w 26. kolejce. Tadeusz Surma
Trzy zwycięstwa i jedna porażka - to dorobek naszych zespołów w 26. kolejce III ligi piłkarskiej.

Pogoń II pokonała na swoim boisku Olimpię Grudziądz, czyli lidera i faworyta do awansu. W 5. minucie gola zdobył Wojciech Lisowski, a w końcówce wynik ustalił Bartosz Boniecki.

Świt Szczecin grał w Starogardzie. Mecz był wyrównany, a jedynego gola spotkania zdobył w 31. minucie Szymon Kapelusz.

Miła niespodzianka w Środzie Wielkopolskiej. Kluczevia Stargard wygrała 2:0 (bramki Michała Maguskiego i Kamila Bartoszyńskiego) i nadal walczy o pozostanie w III lidze.

Kompletnie rozczarowali Błękitni Stargard, którzy na swoim boisku ulegli Sokołowi Kleczew 1:4. Gola dla Błękitnych w końcówce zdobył Mykyta Wowczenko.

W tabeli Pogoń II jest na 3. pozycji, ale ma za dużą stratę do Olimpii i Kotwicy Kołobrzeg, by walczyć o awans. Na 5. miejscu jest Świt, na 9. Błękitni. Kluczevia jest 17., a do bezpiecznej strefy traci 7 punktów.