III liga piłkarska: Pogoń II Szczecin nie pomogła w Solcu sobie i Vinecie

Drużynie Pogoni II pozostaje już tylko walka o regionalny Puchar Polski.
Drużynie Pogoni II pozostaje już tylko walka o regionalny Puchar Polski. Andrzej Szkocki
Przegrana Pogoni II Szczecin z Unią Solec Kujawski była największą niespodzianką 32. kolejki III ligi piłkarskiej. Skorzystał lider - Olimpia Grudziądz.

Prowadząca w tabeli Olimpia swój mecz z Polonią Środa Wielkopolska wyznaczyła już na piątek. Po pierwszych 45 minutach bez bramek. II połowa też wyrównana, ale gospodarze (Patryk Winsztal) kwadrans przed końcem zdobyli zwycięskiego gola. Być może na miarę awansu.

Pogoń II musiała wygrać, by Olimpia jej nie uciekła w tabeli. Wydawało się to zadaniem w zasięgu drużyny, bo przeciwnikiem była Unia Solec Kujawski, która broni się przed spadkiem.

Niestety, Pogoń przegrała 0:1, a jedynego gola straciła zaraz po rozpoczęciu drugiej połówki.

Pogoń na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji ma 4 punkty straty do Olimpii. W zasadzie ten dystans jest już nie do nadrobienia.

O uniknięcie spadku walczy Vineta. Zespół z Wolina w końcu się przełamał i wygrał po raz pierwszy wiosną na swoim boisku. Bramki padały w końcówce spotkania z Bałtykiem Gdynia. Sytuacja Wikingów wciąż zła, ale jest nadzieja na uniknięcie spadku.

Niecodzienny przebieg miało spotkanie na stadionie Świtu. Po pierwszej połowie Zawisza Bydgoszcz prowadził 3:0, a gospodarze zmarnowali nawet rzut karny. Ale po zmianie stron zaczęli mocniej naciskać i doprowadzili do remisu.

Wyniki 32. kolejki
Unia Solec Kujawski - Pogoń II Szczecin 1:0 (47. Sergiej Krawczenko), Błękitni II Stargard - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2, Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia 3:1 (63. i 87. Kacper Żmudź, 90. Szymon Emche - 77. Marcel Sluga), Jarota Jarocin - Unia Swarzędz 3:0, Sokół Kleczew - KP Starogard 1:2, Olimpia Grudziądz - Polonia Środa Wlkp. 1:0, Gedania Gdańsk - Cartusia Kartuzy 2:4, Świt Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 3:3 (71. i 84. - karny Patryk Paczuk, 86. Kacper Wojdak – 3. Igor Sobierlaski, 13. Alan Serwach, 39. Medard Dahms).