III liga piłkarska: Pechowe Pomorze Gdańskie dla trzecioligowców

Sebastian Szczytkowski
Piłkarze Pogoni doznali pierwszej porażki w rozgrywkach III ligi piłkarskiej
Piłkarze Pogoni doznali pierwszej porażki w rozgrywkach III ligi piłkarskiej Sebastian Wołosz
Piłkarze Pogoni II Szczecin i Energetyka Gryfino ponieśli porażki 0:3 na Pomorzu Gdańskim. Lepiej spisał się Świt Skolwin.

Rezerwy Pogoni Szczecin rozpoczęły sezon od trzech zwycięstw i remisu. To był najlepszy start w historii ich występów na czwartym szczeblu. Sielanka szczecinian skończyła się w Starogardzie Gdańskim. Miejscowy KP został jego pierwszym pogromcą.

Do zespołu ze Starogardu dołączył Błażej Chouwer, który latem odszedł z Pogoni Szczecin. Kontrakt z KP podpisał również Karol Zieliński znany z Kotwicy Kołobrzeg. Dla obu piłkarzy spotkanie z Pogonią był udane. Defensywa nie pozwoliła rezerwistom na zdobycie gola, a Zieliński otworzył wynik.

Po przerwie szczecinianie ruszyli do ataku, ale zamiast wyrównać, stracili drugą bramkę. Wynik na 3:0 ustalił w doliczonym czasie Damian Zagórski z rzutu karnego.

- Moim zdaniem nie było mowy o rzucie karnym. Napastnik za mocno wypuścił sobie piłkę i w pewnym momencie wiedział, że nie będzie w stanie wykorzystać okazji. Dlatego szukał kontaktu, żeby nabrać sędziego - opowiada Daniel Kusztan, bramkarz Pogoni.

Na usprawiedliwienie szczecinian można zapisać, że radzili sobie bez Patryka Paczuka, Arona Stasiaka, Marcela Stefaniaka i Sebastiana Walukiewicza. Do zespołu wraca po kontuzji Rafał Maćkowski i spędził na boisku 30 minut.

Także na Pomorzu Gdańskim zagrał Energetyk Gryfino i poniósł porażkę 0:3 z Bałtykiem Gdynia. To czwarta przegrana beniaminka z rzędu. Przez 450 minut w nowej lidze strzelił gola.

W Trójmieście gryfinianie bronili się dobrze przez 54 minuty. Ich defensywę sforsował obrońca Przemysław Kostuch po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Później celne strzały oddali Mateusz Kuzimski i Szymon Rychłowski. Bałtyk uczcił wysoką wiktorią urodziny swojego trenera Sebastiana Letniowskiego.

Na zakończenie weekendu Świt Skolwin pokonał niedawnego lidera Wdę Świecie. Od początku narzucił rywalom swoje warunki i nie pozwalał im dojść do głosu. Nie minęły dwa kwadranse i prowadził 3:0.

Kolejnym zadaniem, które wykonali skolwinianie, było zachowanie czystego konta pierwszy raz w sezonie. Premierowe gole zdobyli Charles Nwaogu, Kamil Walków i Patryk Bil, więc powodów do zadowolenia było sporo.

KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 3:0 (1:0)
Bramki: Zieliński (22), Katerla (65), Zagórski (90-karny)
Pogoń: Kusztan - Jopek (70 Furst), Kuzko, Nagel, Kujawa, Zieliński, Wawrzynowicz, Bochnak, Benedyczak, Paprzycki (75 Midzio), Górzyński (60 Maćkowski)

Bałtyk Gdynia - Energetyk Gryfino 3:0 (0:0)
Bramki: Kostuch (54), Rychłowski (66), Kuzimski (75)
Energetyk: Brzozowski - Marczuk, Krzywicki, Bielecki, Borucki (70 Wierzchowski), Makuła (61 Karbowiak), Łazarz, Cebulski (70 Donos), Lipka (56 Aleksandrowicz), Prawucki, Toporkiewicz

Świt Skolwin - Wda Świecie 3:0 (3:0)
Bramki: Nwaogu (7), Walków (21), Bil (26)
Świt: Rechtziegel - Kołodziejski (46 Odlanicki-Poczobut), Wojdak, Bil, Ostrowski (75 Sobinek), G. Szczepanik, O. Szczepanik, Ładziak, Krawiec, Nwaogu (60 Filipowicz), Walków (63 Ortel)

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Unia Solec Kujawski - Wierzyca Pelplin 0:0, Kotwica Kołobrzeg - Centra Ostrów Wielkopolski 3:0, Sokół Kleczew - Górnik Konin 1:1, Polonia Środa Wielkopolski - Elana Toruń 1:1, Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 1:0, KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań (27 września)

W tabeli prowadzi Elana 13 punktów, Sokół 11 i Świt, Kotwica, Wda i Pogoń II po 10. Energetyk jest przedostatni z 1 punktem.