III liga piłkarska: nieskuteczny wieżowiec

Sebastian Szczytkowski
Jakub Słowik z Pogoni Szczecin.
Jakub Słowik z Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Łukasz Zakrzewski zmarnował multum sytuacji strzeleckich w bezbramkowym meczu Pogoni II Szczecin z Chemikiem Bydgoszcz.

Pierwszą połowę meczu przy Twardowskiego oglądało się z przyjemnością i aż dziwne, że była bezbramkowa. Duża w tym zasługa Łukasza Zakrzewskiemu, który zmarnował cztery szanse na zdobycie gola. Dobre podania dostarczali wysokiemu napastnikowi Gracjan Jaroch i Seiya Kitano, a ten strzelał wszędzie, tylko nie do siatki.

Pogoń nie udokumentowała przewagi, a przy odrobinie pecha, mogła przegrywać, gdyby Jakub Słowik nie zatrzymał uderzeń Osińskiego i Babiarza.

Bramkarz, który zagrał po długiej podróży z Krakowa, był pozytywnym bohaterem spotkania i jeszcze przed przerwą wygrał pojedynek sam na sam z Nowakiem. W kadrze Kazimierza Moskala na mecz z Wisłą byli też inni rezerwiści Mateusz Bochnak i Dawid Zieliński.

Druga połowa mniej interesująca. Zamiast strzałów, była agresywna walka w centrum boiska i żółte kartki. Sędzia bezskutecznie próbował utemperować piłkarzy, ale ci byli już bardziej skoncentrowani na nogach przeciwnika, niż na jego bramce. W 81. minucie wygraną Pogoni mógł dać jeszcze Kitano, ale huknął w słupek.

Pogoń II Szczecin - Chemik Bydgoszcz 0:0
Pogoń: Słowik - Marczuk, Jopek, Kuzko, Stefaniak, Zieliński, Pawłowski, Bochnak (79 Bluma), Jaroch, Kitano (87 Stańczyk), Zakrzewski (61 Paprzycki)

Powrót weterana nie pomógł
Vineta Wolin przegrała 0:2 z Bałtykiem Gdynia. Trener Paweł Ozga wystawił w jedenastce swojego asystenta Tomasza Wydmuszka.

Bałtyk Gdynia to kandydat do awansu z identyczną liczbą punktów jak lider Lech II Poznań. Gorówał nad Wikingami pewnością w defensywie i skutecznością w ataku. Po wpadce w regionalnym Pucharze Polski wiedział, że zwycięstwo w Wolinie to jego obowiązek. Dlatego od początku wywarł presję na Vinecie.

Pierwszego gola zdobył w 14. minucie Tomasz Bejuk. Niedawno napastnik trafił również do bramki Świtu Skolwin. Na początku drugiej połowy wynik na 2:0 ustalił Filip Sosnowski. Przy obu trafieniach asystował Dominik Klecha. Bałtykowi pozostało pilnować prowadzenia. Spokojnie wymieniał podania i studził zapał wolinian.

W jedenastce Vinety był po raz pierwszy w sezonie 41-letni Tomasz Wydmuszek. Stanowił przeciwwagę do nastolatków na ławce rezerwowych: Cyburta, Plebańczyka, Dąbrowskiego i Wierzbickiego. Miał za zadanie przypilnować tyłów pod nieobecność Dawida Jeża i Marka Niewiady. Z przodu walczyli bracia Nagórscy, ale Bałtyk potrafił ich neutralizować.

Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia 0:2 (0:1)
Bramki: Bejuk (14), Sosnowski (47)
Vineta: Rechtziegel - Łodyga, Fijałkowski, Wydmuszek, Skorb, Gałecki, Kosacki, Lee, B. Wach, Adrian Nagórski, Adam Nagórski.

Bezbramkowo po 10 miesiącach
Piłkarze Świtu Skolwin zagrali nietypowo w piątek. Również wynik 0:0 ich meczu z GKS Przodkowo nie należy do standardowych.

Świt Skolwin zremisował bezbramkowo pierwszy mecz od czasu pucharowego z Polonią Bytom, który rozegrał 17 lipca. W jego starciach ligowych padają średnio trzy gole co 90 minut. W Przodkowie wyniku nie zmieniły obie drużyny. Wpływ mogła mieć na to nieobecność Łukasza Stasiaka w jedenastce GKS. Najlepszy strzelec ligi wszedł na boisko dopiero w 75. minucie. Trenerzy Świtu sprawdzili trzech napastników: Charlesa Nwaogu, Kamila Walkówa i Marcina Krystka. Ten ostatni nie dokończył spotkania z powodu czerwonej kartki.

GKS Przodkowo - Świt Skolwin 0:0
Świt: Matłoka - Bidny, Bil, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski, Jóźwiak (76 Walków), O. Szczepanik, Ortel, Krawiec (55 Graś), Krystek, Nwaogu (70 D. Andrzejewski)
Czerwona kartka: Krystek (82, Świt, druga żółta)

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Wda Świecie - KKS 1925 Kalisz 4:1, Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 1:0, Jarota Jarocin - Leśnik Manowo 2:0, KS Chwaszczyno - Górnik Konin 1:0, Lech II Poznań - Pogoń Lębork 2:0, Polonia Środa Wielkopolska - Elana Toruń 1:0.

1. Lech II Poznań - 29 - 55 - 58-30
2. Bałtyk Gdynia - 29 - 55 - 45-27
3. Gwardia Koszalin - 29 - 54 - 40-27
4. Sokół Kleczew - 29 - 50 - 53-39
5. Jarota Jarocin - 29 - 49 - 44-38
6. Elana Toruń - 29 - 48 - 57-34
7. GKS Przodkowo - 29 - 48 - 53-34
8. KKS 1925 Kalisz - 29 - 46 - 35-37