III liga piłkarska: Komplet punktów dla drużyn ze Szczecina. ZDJĘCIA

Drużyny ze Stargardu uzbierały tylko punkt w 8. kolejce III ligi. Wygrał Szczecin. Rezerwy Pogoni u siebie z Sokołem Kleczew, Świt na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.

Przełamanie w Pogoni. Rezerwy Portowców zdobyły drugi komplet punktów w sezonie. Lepiej w spotkanie weszli jednak goście z Kleczewa. Sokół przez 30 minut stworzył kilka sytuacji, a młodzież z Pogoni nie grała swojej piłki. Przed przerwą za sprawą główki Ratajczyka prowadzili goście. Na szczęście Pogoni to nie złamało.

- Cieszę się jednak, że ta bramka nie wprowadziła w nasze szeregi zbędnej nerwowości. Często o tym rozmawiamy, że w takich sytuacjach za szybko chcemy wyrównać, przez co sami nadziewamy się na kontrataki. Widać już pewną dojrzałość w chłopakach, że nie podpalają się, tylko konsekwentnie i cierpliwie grają swoje - powiedział po meczu trener Pogoni, Paweł Ozga. Portowcy wyrównali za sprawą Bartosza Ławy, który wykorzystał rzut karny. Faulowany był Mariusz Fornalczyk. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Bartosz Krzysztofek, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew 2:1 (0:1)
Bramka: Ława (53-karny), B. Krzysztofek (75) - Ratajczyk (40).
Pogoń: D. Krzysztofek - Lis, Białczyk, Lisowski, Rezaeian - Wawrzynowicz, Ława (82 Kort) - Cybulski (82 Cybulski), Żurawski (70 Łukasiak), Fornalczyk (70 Freilich) - Stasiak (66 B. Krzysztofek).

Komplet punktów wywalczył w niedzielę Świt Szczecin na trudnym terenie Polonii Środa Wielkopolska. Wyrównany mecz rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce po golu Kacpra Wojdaka, któremu podawał Adam Nagórski.

Polonia Środa Wielkopolska - Świt Szczecin 0:1 (0:0)
Bramka:Wojdak (79).
Świt: Matłoka - Kisły, Baranowski, Kuzko, Bil, Wojdak, Białczyk, Michułka, Wojtasiak, Kapelusz, Nagórski.

Bez bramek w Stargardzie. Błękitni zremisowali u siebie po raz pierwszy i utrzymują się w czołówce ligi.

Błękitni Stargard - Jarota Jarocin 0:0
Błękitni: Sasiak - Purczyński (46 Friska), Sawczak, Liśkiewicz, Niedojad (84 Świder), Prawucki, Kowalik, Kwiatkowski (68 Rajch), Wajsak, Tarasewicz (68 Zdunek), Kujawa.

Bałtyk Koszalin - Polski Cukier Kluczevia Stargard 4:1

Pozostałe wyniki: Unia Janikowo - Kotwica Kołobrzeg 1:4, GKS Przodkowo - Olimpia Grudziądz 0:4, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Bałtyk Gdynia 3:1, KP Starogard Gdański - Stolem Gniewino 1:1, Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 2:2.