III liga piłkarska. Dramat w Policach, zwycięstwa osłabionego Świtu i Pogoni [ZDJĘCIA]

W 4. kolejce III ligi piłkarskiej nasze drużyny zanotowały dwa zwycięstwa i dwie porażki. Świt Skolwin wygrał swój już trzeci mecz na cztery rozegrane, a przez sporą część spotkania musiał grać w osłabieniu. Na nic zdał się pościg piłkarzy Chemika Police, którzy doprowadzili do stanu 2:2, ale w ostatnich fragmentach starcia przegrali.

Świt Skolwin grał na boisku beniaminka i musiał solidnie się postarać, żeby wywieźć trzy punkty z Przodkowa. W 37. minucie drugą żółtą kartkę za faul dostał Dawid Kisły i musiał zejść z boiska. A że było to w polu karnym - gospodarze dostali także jedenastkę. Objęli prowadzenie, ale w drugiej połowie do gry posłano Adama Nagórskiego, który został bohaterem spotkania. Najpierw sam wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Adama Ładziaka z rzutu wolnego. A później dograł do Przemysława Brzeziańskiego, a kolega z ataku wyprowadził Świt na prowadzenie, którego zespół ze Skolwina już nie oddał.

GKS Przodkowo - Świt Szczecin 1:2 (1:0)
Bramki: Szałek (37-karny) - Nagórski (55), Brzeziański (63).
Świt: Matłoka - Bil, Baranowski, Kisły, Potoczny - Ładziak, Wojdak (60 Wyganowski), Wojtasiak (60 Kapelusz), Nagamatsu (70’ Mach), Krawiec (46 Nagórski), Brzeziański (90 Kraśniewicz).
Czerwona kartka: Kisły (36, Świt).

Ogromnego pecha miał Chemik Police. Jego piłkarze urządzili ambitną pogoń za Gryfem Wejherowo, który na wyjeździe prowadził już 2:0. Udało się wbić gościom dwa gole, drugiego już w 90. minucie gry. Tyle tylko, że policzanom zabrakło koncentracji w końcówce i Gryf rzutem na taśmę wygrał w Policach.

Chemik Police - Gryf Wejherowo 2:3 (0:1)
Bramki: Lisiecki (9), Renusz (50), Trytko (90) - Klimkowicz (74), Rudnik (90).
Chemik: Brzozowski - Klimkowicz, Mykhailovskyy, Stolz, Moutinho (60 Siluk), Świder, Szala, D. Kowalczyk (75 Sobecki), Ława, Białek (53 Jałoszyński), Rudnik.

Świetny mecz rezerw Pogoni Szczecin. W zespole trenera Pawła Ozgi zagrało kilku zawodników z pierwszej drużyny, ale byli najmłodsi Portowcy. Na listę strzelców wpisali się Adrian Benedyczak, Hubert Turski, Błażej Starzycki oraz Kacper Kozłowski.
- Cieszy fakt, że chłopcy zeszli do nas i pokazali jakość. Dla nich to bardzo ważne minuty. Adrian Benedyczak wraca po kontuzji, Kacper Kozłowski też dawno nie grał meczu o stawkę. Hubert Turski i Mariusz Fornalczyk mieli za sobą długą podróż z Krakowa, a mimo to po przerwie stanowili wartość dodaną - mówi trener Ozga.

Pogoń II Szczecin - Pomorzanin Toruń 4:1 (2:0)
Bramki: Benedyczak (22), Starzycki (33), Turski (62), Kozłowski (90) - Jarzembowski (82).
Pogoń II: Krzysztofek – Lis, Kuzko (69 Stolarczyk), Balcewicz, Pach – Wawrzynowicz, M. Łęgowski (69 Cichoń) – Zaborski (46 Błanik), Kozłowski, Starzycki (58 Fornalczyk) – Benedyczak (58 Turski).

Jarota Jarocin - Flota Świnoujście 3:1 (1:0)
Bramki: Bartoszak 2 (3, 55), Skokowski (63) - Iskra (70).
Flota: Kusztan - Kołat, Szewczuk, Stasiak, Helt, Bedliński, Adamski, Tarasewicz, Prawucki (67 Kopeć), Staniszewski, Iskra.