III liga piłkarska: 10. kolejka bez zwycięstwa szczecińskich zespołów [ZDJĘCIA]

jakub lisowski
Pogoń II Szczecin - Polonia Środa 0:1.
Pogoń II Szczecin - Polonia Środa 0:1. Andrzej Szkocki
Pogoń II Szczecin pozostaje bez zwycięstwa w trzecioligowych rozgrywkach. Bilans – 9 porażek i 1 remis mówi w zasadzie wszystko. Straty do wyprzedzających nasz zespół drużyn nie są gigantyczne, ale uciekają kolejne szanse na przełamanie złej serii.

W niedzielne przedpołudnie Pogoń podejmowała Polonię Środa Wielkopolska. Trener Andrzej Tychowski mógł wystawić do gry m.in. Jarosława Fojuta. To piłkarz świetnie znany z występów w ekstraklasie. Do połowy marca był liderem obrony pierwszego zespołu Pogoni, ale w meczu z Termalicą Nieciecza doznał ciężkiej kontuzji kolana i dopiero teraz wraca do ligowego grania.
Fojut w ostatni wtorek zagrał 45 minut meczu sparingowego z Chemikiem Police z okazji 50-lecia polickiego klubu. Strzelił nawet bramkę.

- Cieszy powrót, ale jeszcze sporo pracy przede mną, by forma piłkarska była coraz lepsza – mówił.

I wcale nie miał nic przeciwko występom w trzecioligowych rezerwach. W niedzielę jego partnerem był Mariusz Malec, który też jest zawodnikiem I zespołu, ale przegrywa rywalizację z Laszą Dwalim. Doświadczony duet stoperów przed sobą miał m.in. Stanisława Wawrzynowicza i Sebastiana Rudola, a w formacjach ofensywnych biegali Dawid Błanik i Seiya Kitano.

Pogoń walczyła, była równorzędnym przeciwnikiem, ale bramki nie potrafiła zdobyć. Przed przerwą miała jedną okazję, po zmianie stron mocniej przycisnęła po stracie gola, ale nie uchroniła się przed porażką.

Złotego gola dla Polonii zdobył Szymon Zgarda i było to jego pierwsze trafienie w sezonie. Dodajmy, że szkoleniowcem gości od tego sezonu jest Krzysztof Kapuściński, który kolejny raz potwierdził, że potrafi grać z zespołami Pogoni. Będąc trenerem Błękitnych Stargard wygrywał z Portowcami w meczach sparingowych.

Pogoń II Szczecin – Polonia Środa 0:1 (0:0)
Bramka: Zgarda (73.)
Pogoń II: Budziłek – Pach (68. Krzyżaniak), Fojut, Malec, Kuzko (48. Chouwer) – Wawrzynowicz, Rudol – Błanik, Graczyk (57. Żurawski), Wędrychowski – Kitano (57. Słoma).

Bez bramek w meczu Świtu Szczecin Skolwin z liderem KP Starogard. Dla gospodarzy był to już 4 remis w tym sezonie na swoim boisku, a dla gości podtrzymanie serii spotkań bez porażki w rozgrywkach. Tyle, że remis sprawił, że zespół KP został wyprzedzony przed Radunię.

Świt Szczecin – KP Starogard 0:0

Inne wyniki 10. kolejki: Jarota – Gwardia 0:2, Chemik – Lech II 1:3, Górnik – KKS 1:2, Wda – Mieszko 0:1, Kotwica – Bałtyk K. 1:1, Radunia – Bałtyk G. 2:0, Sokół – Wierzyca 3:1.

Pogoń II jest w tabeli ostatnia - 18., a Świt jest 10.