III liga: Dziesiąta porażka Kluczevii. Udana pogoń Świtu. ZDJĘCIA

Polski Cukier Kluczevia Stargard jest wciąż bez wygranej. Derby regionu dla Błękitnych Stargard. Świt Szczecin wygrał, choć po 10 minutach przegrywał 0:2.

Dobrej passy nie mogą złapać rezerwy Pogoni Szczecin. Już w piątek podejmowały Błękitnych Stargard i mimo niezłej pierwszej połowy, Portowcy przegrali 1:2. W 24. minucie gospodarze otworzyli wynik meczu. Na listę strzelców wpisał się Oskar Kalenik. Młodzi pogoniarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale rzut karny przestrzelił Aron Stasiak. W drugiej połowie górą byli Błękitni. W sześć minut doprowadzili i strzelili zwycięskiego gola. Stało się tak za sprawą trafień Adriana Kwiatkowskiego i Konrada Prawuckiego. Błękitni są na 7. miejscu.

Pogoń II Szczecin - Błękitni Stargard 1:2 (1:0)
Bramki: Kalenik (24) - Kwiatkowski (54), Prawucki (62).
Pogoń: D. Krzysztofek - Lis, Białczyk, Magnuszewski, Mruk, Wawrzynowicz, Łukasiak, Kalenik, Starzycki, Freilich, Stasiak.

Kapitalny mecz w Trójmieście. Świt Szczecin grał na boisku Bałtyku Gdynia i fatalnie wszedł w mecz. Po 10 minutach było już 2:0 dla gospodarzy. Najpierw trafił Oskar Sikorski już w 1. minucie, z kolei w 9. minucie Bałtyk wykorzystał rzut karny (zagranie ręką w polu karnym) za sprawą Michała Marczaka. Goście po pięciu minutach mieli już gola kontaktowego na koncie. Dokonał tego Adam Nagórski po solowej akcji. Bałtyk od 21. minuty grał w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Oskara Bohma. To ułatwiło gościom sprawę w drugiej połowie. Kacper Wojdak trafił na 2:2, rehabilitując się za błąd z 1. minuty przy rzucie rożnym. Z kolei w 66. minucie wynik ustanowił Paweł Krawiec. Goście mieli także kolejne okazje, ale skończyło się na wygranej 3:2. Świt zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli i traci do lidera, Olimpii Grudziądz, siedem punktów.

Bałtyk Gdynia - Świt Szczecin 2:3 (2:1)
Bramki: Sikorski (1), Marczak (9) - Nagórski (13), Wojdak (57), Krawiec (66).
Świt: Matłoka - Bil, Baranowski (79 Mach), Żulpo, Kisły, Wojdak, Białczyk, Ładziak, Krawiec (78 Wojtasiak), Nagórski (71 Żukowski), Kapelusz.

Po raz dziesiąty w tym sezonie przegrała Polski Cukier Kluczevia Stargard. Tym razem u siebie 1:2 z Unią Janikowo. Stargardzianie zamykają ligową tabelę.

Polski Cukier Kluczevia Stargard - Unia Janikowo 1:2 (1:2)
Bramki: M. Magnuski (23) - Goździk (5), Kryszak (25).
Kluczevia: Skoczyk - Kościukiewicz, Banach (81 Nowicki), Kuzio (81 G. Magnuski), Stolarczyk, Hendryk (40 Mykhailovskyy), R. Surma, P. Surma, Bartoszyński, Rdzeń, M. Magnuski.

Pozostałe wyniki: Zawisza Bydgoszcz - Stolem Gniewino 2:0, Jarota Jarocin - KP Starogard Gdański 1:3, Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 3:0, Olimpia Grudziądz - Bałtyk Koszalin 4:0, Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3, GKS Przodkowo - Elana Toruń 3:2.