III liga: Dwa zwycięstwa naszych. aż 10 zespołów spadnie do IV ligi. ZDJĘCIA

Dobry weekend dla połowy naszych ekip w III lidze. Zwłaszcza dla Floty Świnoujście, która zwycięstwem przybliżyła się do utrzymania w lidze na następny sezon.

Świt Szczecin wciąż ma bardzo iluzoryczne szanse na awans do II ligi. W sobotę pokonał u siebie Elanę Toruń 1:0. Przegrał z kolei lider, Radunia Stężyca. Przewaga stopniała więc do sześciu punktów, a do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Przy równej liczbie punktów, o wyższym miejscu decyduje korzystniejsza różnica strzelonych bramek. Radunia na ten moment ma ponad 30 goli przewagi, więc wyprzedzenie lidera jest praktycznie niemożliwe.

Jedyna bramka meczu padła w 27. minucie. Shuma Nagamatsu ładnie opanował trudną piłkę, ograł obrońcę i wyłożył futbolówkę Adamowi Nagórskiemu. Snajper Świtu się nie pomylił. Świt miał jeszcze dobre okazje do podwyższenia wyniku, m.in. Szymon Kapelusz, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Elany. W 65 minucie bramkarz Elany odbił szczęśliwie piłkę po strzale Krzysztofa Filipowicza na rzut rożny, a dwie minuty później Paweł Krawiec nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z woleja.

Świt Szczecin - Elana Toruń 1:0 (1:0)
Bramka: Nagórski (27).
Świt: Matłoka - Mach, Baranowski, Potoczny, Kisły - Wojtasiak (89 Wojtasiak), Wojdak, Ładziak (72 Bajkiewicz), Nagórski (55 Filipowicz) - Kapelusz (76 Sareło), Nagamatsu.

Bardzo ważne zwycięstwo Floty Świnoujście. W derbach województwa Wyspiarze pokonali na wyjeździe Bałtyk Koszalin 4:2, przybliżając się do utrzymania w III lidze.

Spadki w II lidze, m.in. Błękitnych Stargard czy Bytovii Bytów, sprawiły, że mocno powiększyło się grono zespołów, które będą objęte degradacją. W tym sezonie z III ligi spadnie aż 10 zespołów. Po wygranej w Koszalinie Flota do bezpiecznego 12. miejsca (zajmuje je obecnie Jarota Jarocin) traci trzy punkty. Wyspiarze muszą wyprzedzić ten zespół oraz Nielbę Wągrowiec, by utrzymać się w rozgrywkach na kolejny sezon.

W Koszalinie po pierwszej połowie Flota prowadziła 2:1. Gole dla gości strzelili Mariusz Bedliński i Krystian Peda. Tuż po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale później dwoma bramkami pogrążył ich Paweł Iskra.

Bałtyk Koszalin - Flota Świnoujście 2:4 (1:2)
Bramki: Szaflarski (45), Ginter (49) - Bedliński (18), Peda (41), Iskra 2 (50, 80).
Flota: Kalinowski - Kołat, Stasiak, Wiejkuć, Bedliński, Adamski (90 Jezierski), Kopeć (90 Helt), Tarasewicz, Peda, Prawucki, Iskra (87 Staniszewski).

Chemik Police zremisował na wyjeździe z Górnikiem Konin 2:2. Goście przegrywali do przerwy 0:1. Stan meczu wyrównał dopiero w 66. minucie Sebastian Rudnik, który zachował się najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym. Później to Chemik wyszedł na prowadzenie. W 79. minucie niemal całe boisko z piłką przebiegł Jakub Świder i podał do wbiegającego w pole karne Dominika Dąbrowskiego, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Niestety, Górnik wyrównał po strzale z dystansu.

Górnik Konin - Chemik Police 2:2 (1:0)
Bramki: Milanowski (39), Rajch (81) - Rudnik (66), Dąbrowski (79).
Chemik: Piekutowski - Klimkowicz, Siluk, Kosacki, Białek, Endene(75 Roszczyk), Jakubiak, Korotkiewicz, Świder, Dąbrowski, Rudnik(84 Dyczewski).

Znakomite wyniki z drużynami ze Szczecina notuje ostatnio Polonia Środa Wielkopolska. W poprzedniej kolejce zawodnicy tego zespołu ograli Świt na własnym boisku 5:0, a w sobotę nie dali szans rezerwom Pogoni, ogrywając je w Szczecinie 3:0.

Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (0:1)
Bramki: Brychlik (29), Pawlak (63), Biegański (74).
Pogoń: Mendes - Pach (75 Delner), Balcewicz, Kuzko (63 Jałoszyński), Kwiecień - Wawrzynowicz, Ława (60 Grzelka) - Lis, Cybulski, Kuśmierek (46 Rościszewski) - Martyn (55 B. Krzysztofek).

Pozostałe wyniki 33. kolejki: Radunia Stężyca - KP Starogard Gdański 0:1, Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 8:1, Unia Swarzędz - Unia Janikowo 1:1, Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 2:6, Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 3:0, Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 2:1, Pomorzanin Toruń - Jarota Jarocin 1:3.