II liga siatkarzy: Morze wygrywa bez problemu, SMS wciąż w dołku

Rafał Kuliga
Choć treningi odbywają się w różnych halach, to Morze wciąż wygrywa.
Morze Bałtyk Szczecin wciąż pozostaje w czołówce i powalczy o fotel lidera drugiej ligi. W skrajnie innej sytuacji są siatkarze SMS Świnoujście.

Orion Sulechów to przedostatnia drużyna tabeli, dlatego szczecinianie byli zdecydowanym faworytem. Podopieczni Michała Dolińskiego od początku narzucili swój styl gry. Świetnie w obronie grał Krzysztof Kołodziej, który niejednokrotnie imponował szybkością i refleksem. Skutecznością ze skrzydeł wykazywali się przyjmujący - Daniel Zabłocki i Maciej Naliwajko.

Pierwszy imponował siłą zagrywki i skutecznością w ataku, drugi techniką i boiskowym spokojem. Morze miało niezłe przyjęcie, dlatego też skutecznie wyglądała gra środkiem. Całość funkcjonowała na tyle dobrze, że w trzecim secie trener zdecydował się dać pograć zmiennikom. Co ciekawe, poziom gry był niewiele gorszy. Nowi zawodnicy nie wnieśli chaosu i braku planu taktycznego, tylko w miarę spokojną i poukładaną grę. Morze Szczecin dopisało do swojego konta pewne trzy oczka i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Morze Bałtyk Szczecin - Orion Sulechów 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Morze: Kwiecień, Makar, Bachmatiuk, Gnatek, Naliwajko, Zabłocki, Kołodziej (l.) oraz Markiewicz, Kopiński, Grot, Zapaśnik

W fatalnej sytuacji są młodzi siatkarze z SMS Świnoujście. Nie dość, że przegrali spotkanie w ten weekend, to rozegrali jeszcze jedno do przodu. Oba pojedynki skończyły się gładkimi porażkami 0:3. Najpierw nie znaleźli sposobu na AZS Poznań, później na Wilki Wilczyn. Wyspiarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a na swoim koncie mają zaledwie dwa wygrane sety.