II liga siatkarek: SMS ograł Orła, a PSPS Chemik nie dał mu rady

(rk)
PSPS Chemik przegrał w Malborku.
SMS Police pokonał Orła Malbork, ale dzień później przegrał. Chemik niespodziewanie przegrał w tie breaku.

Chemik II bez Natalii Matusz jest jakościowo gorszy. Policzanki męczą się z potencjalnie słabszymi zespołami. Tym razem podopieczne Zdzisława Gogola uległy Orłowi Malbork, który na pewno nie był faworytem tego meczu. Chemik wygrał pierwsza partię, a potem ich gra się zacięła. Drużyna z Malborka dobrze wchodziła w kolejne sety i narzucała swój styl gry. W piątym secie chłodniejszą głową wykazały się gospodynie, które zaczęły set od stanu 5:0. Z dobrej strony pokazała się Anna Karpicz. Młoda przyjmująca dokładała punkty atakiem i zagrywką.

Orzeł Malbork - Chemik Police 3:2 (23:25, 25:18, 25:21, 21:25, 15:13)

Chemik: Karpicz, Warzecha, Oleksy, Jarosławska, Sowa, Kazaniecka, Babczyńska (l.) oraz Robel, Szymoniak.

Dużo lepsze wspomnienia z Orłem Malbork ma SMS Police. Młode siatkarki pokonały go 3:0 i w końcu przełamały swoja fatalną passę. Podopieczne Jerzego Taczały wygrały pierwszą odsłonę na przewagi i to podłamało gospodynie. W dalszej części meczu nie potrafiły wrócić do tego, co prezentowały na początku pierwszej partii. SMS nakręcił swoją grę, uwierzył w zwycięstwo i dopisał do swojego konta trzy oczka.

Orzeł Malbork - SMS Police 0:3 (25:27, 19:25, 18:25)

SMS Police: Tymosiewicz, Karsztun, Oktaba, Wiązowska, Chmielnicka, Wojtanek, Elko (l) oraz Wachel, Antosiak, Abramajtys, Bartkiewicz, Reszka (l)

Dzień później SMS był w kompletnie innej dyspozycji. Pierwszą partię przegrał 25:11 i to nakreśliło dalszy ciąg wydarzeń. Policzanki nie potrafiły wrócić do sposobu gry z Orłem Malbork i przegrały mecz bez walki.

Orzeł Elbląg - SMS Police 3:0 (25:11, 25:17, 25:19)

SMS Police: Tymosiewicz, Bartkiewicz, Oktaba, Wiązowska, Chmielnicka, Wojtanek, Reszka (l) oraz Wachel, Antosiak, Abramajtys, Karsztun, Elko (l)

Pozostałe wyniki: Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 0:3, Wybrzeże Rumia - Atom Sopot 3:2