II liga mężczyzn: wygrana Morza Bałtyk

dc
Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin pokonali wczoraj w meczu II ligi AZS Poznań 3:1 i przynajmniej do dziś są wiceliderami tabeli.

Morze Bałtyk Szczecin - AZS Poznań 3:1 (25:12, 25:21, 25:27, 25:20)
Morze Bałtyk: T. Cichosz, Sylla, Glinka, Paśnik, Kulikowski, Michor, Ł. Cichosz (libero) oraz Milczarek, Kwaśniak, Jakowczyk, Prusakowski.

Mecz zapowiadał się jako trudny, bo AZS miał przed jego rozpoczęciem jeden punkt więcej na koncie od szczecinian. Ku zadowoleniu kibiców nasi siatkarze dobrze rozpoczęli i poradzili sobie bez kontuzjowanego Pawła Kolca.

Wynik pierwszego seta mówi wszystko. W drugim walka była już bardziej wyrównana, ale gdy Morze Bałtyk objęło prowadzenie 17:13, wydawało się, że bez problemów wygra. Jednak goście wyrównali na 19:19, potem było 21:21. Na szczęście cztery kolejne piłki wygrała nasza drużyna.

W trzeciej partii długo trwała wyrównana walka. W grze na przewagi szczecinianie zagrali trochę za bojaźliwie i przegrali. Na szczęście nie podłamali się i w czwartym secie prowadzili już 24:17. Goście (występujący pod wodzą grającego trenera Damiana Lisieckiego - znanego siatkarza plażowego) obronili trzy meczbole, lecz czwartego już nie dali rady.