Igrzyska w Tokio: Michał Rozmys ósmy w biegu na 1500 m

Michał Rozmys w finale 1500 m.
Michał Rozmys w finale 1500 m. Pawel Relikowski / Polska Press
Bardzo dobry występ Michała Rozmysa (Barnim Goleniów) w finale biegu na 1500 m. Na medal nie miał szans, ale rywalizację zakończył z rekordem życiowym.

Michał Rozmys ma za sobą nerwową imprezę. Do półfinału dostał się z ostatniej pozycji, w walce o finał na początku dystansu stracił buta i do mety dotarł ostatni w jednym.

- Stać mnie było na szybkie bieganie i finał – mówił zaraz po rywalizacji.

Polska reprezentacja zgłosiła protest, który na szczęście został uwzględniony i Rozmys wziął udział w sobotnim finale.

Nie liczył się w rozgrywce o medale, ale zajął 8. miejsce z czasem 3:32,67. To jest jego nowy rekord życiowy. Po biegu zawodnik Barnima Goleniów był zadowolony z występu.

- Po półfinale byłem zrozpaczony, nie mogłem tego okazywać. Pozbierałem się i pokazałem, że polski żołnierz potrafi powalczyć na każdym froncie. Stajemy do walki i dajemy z siebie wszystko - mówił Rozmys. I podziękował rodzinie, sponsorom i armii.

Złoto dla Norwega Jakoba Ingebrigstena (3:28.32 – nowy rekord olimpijski i Europy), srebro dla Kenijczyka Timohy Cheruiyota, a brąz zdobył Brytyjczyk Josh Kerr.