I Marsz Równości w Szczecinie. "Chcemy pokazywać, jak wielką i cenną wartością jest różnorodność"

Oskar Masternak
Tak było podczas marszu równości w stolicy 9 czerwca 2018. W Szczecinie Marsz Równości przejdzie 19 sierpnia fot. Łukasz Kowalski/Polska Press
Po wielu latach starań środowiska LGBTQ+ dopięły swego i ogłosiły organizację pierwszego w Szczecinie Marszu Równości.

Zgodnie z planami Marsz Równości w Szczecinie przejdzie ulicami naszego miasta 15. września 2018 roku.

- Również w Szczecinie chcemy pokazywać społeczności miasta, jak wielką i cenną wartością jest różnorodność i jej afirmacja. A także, że każdy człowiek i każda miłość zasługuje na szacunek. Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi, i jako tacy mamy prawo do takiego samego traktowania zarówno przez władze, jak i współobywateli. Każdy, kto podziela tę opinię, jest zaproszony na nasze święto radości i miłości - informują organizatorzy wydarzenia zebrani wokół stowarzyszenia Lambda Szczecin. W tej chwili trwa ustalanie szczegółów Marszu Równości w Szczecinie.

Wiadomo, że 19 sierpnia odbędzie się Queer Tattoo Day Szczecin podczas, którego będzie można zrobić sobie tatuaż, a cały dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z organizacją marszu.

- Jesteśmy waszymi sąsiadami, kolegami i koleżankami z pracy czy szkoły (w każdej klasie statystycznie jest 1-2 osoby LGBT), waszymi fryzjerami, piekarzami i dentystami, przedszkolankami waszych dzieci, twórcami muzyki i filmów, które lubicie. Waszymi wikarymi i proboszczami. Jesteśmy waszymi bliźnimi. Nie możemy czekać aż “społeczeństwo będzie gotowe”. Wy, zaczynając wasze związki, nie zastanawialiście się czy ktoś jest na nie gotowy – my też nie chcemy. Każdy z nas ma tylko jedno życie. My chcemy nasze przeżyć godnie. Już teraz, od dziś - mówią organizatorzy.

Można spodziewać się, że w szczecińskim marszu wezmą również udział osoby z innych polskich miast i Niemiec. Wkrótce przedstawimy więcej szczegółów.

ZOBACZ TEŻ: „Chcemy Polski bez homofobii”. Parada Równości ponownie przeszła ulicami stolicy. Osoby LGBT wsparli m.in. Lubnauer, Trzaskowski i Zandberg

„Chcemy Polski bez homofobii”. Parada Równości ponownie prze...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 19.09.2018 o 20:42, Gość napisał:

kałorzerców ! 

 

Ty nawet inwektywy poprawnie nie potrafisz napisać, ciołku.

G
Gość
W dniu 19.09.2018 o 20:42, Gość napisał:

a ja ci odpiszę: geju o miernym umyśle, cytującym innych z uwagi na brak własnego mózgu... że za inwektywy w postach Straż Miejska karze grzywną...prowokuj dalej to się doigrasz...polecam dobrego psychiatrę...może pomoże i psychotropami wytępi przypadłość kałorzerców ! Powinni takich ja ty PALIĆ NA STOSIE...bez znieczulenia hehe

 

Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

G
Gość
W dniu 18.09.2018 o 18:53, zdziwiony napisał:

Żałosna była twa próba wciągnięcia mnie w dyskusję na twych warunkach. Doskonale znam zasadę, aby z durniami nie dyskutować: Taki najpierw sprowadzi do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Także - fruń gołąbku!Na pożegnanie dedykuję ci znaną fraszkę Tuwima:"Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię jebał, bo to mezalians byłby dla psa."

a ja ci odpiszę: geju o miernym umyśle, cytującym innych z uwagi na brak własnego mózgu... że za inwektywy w postach Straż Miejska karze grzywną...prowokuj dalej to się doigrasz...polecam dobrego psychiatrę...może pomoże i psychotropami wytępi przypadłość kałorzerców ! 

Powinni takich ja ty PALIĆ NA STOSIE...bez znieczulenia hehe

z
zdziwiony
W dniu 18.09.2018 o 16:21, Gość napisał:

Prostackich komentarzy nie ma co komentować...tym bardziej,że tworzą je osoby na swój sposób upośledzone umysłowo :wacko: ...nie pojmujące na czym polega opiniowanie i odróżnianie dobra od zła...inwektywy których ten "ktoś" używa potwierdzają brak klasy i człowieczeństwa!być może i wykształcenia...

Żałosna była twa próba wciągnięcia mnie w dyskusję na twych warunkach. Doskonale znam zasadę, aby z durniami nie dyskutować: Taki najpierw sprowadzi do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Także - fruń gołąbku!

Na pożegnanie dedykuję ci znaną fraszkę Tuwima:

"Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię jebał, bo to mezalians byłby dla psa."

G
Gość
W dniu 18.09.2018 o 14:09, zdziwiony napisał:

Aaaa! To i kontakty hetero podlegają kontroli i opiniowaniu, co jest naturalne a co nie? Zatem nie tylko kontakty homo ale i hetero ktoś poddaje analizie i ustala, co można, jak i kiedy?! Wiesz co ~gościu?! Spier***aj!Jakbyś to i owo wiedział o życiu, to wiedziałbyś także, że prawda jest jak d***. Każdy ma własną i podzieloną. Wolałbym nie oglądać prawdy z twoją twarzą.

Prostackich komentarzy nie ma co komentować...tym bardziej,że tworzą je osoby na swój sposób upośledzone umysłowo :wacko: ...nie pojmujące na czym polega opiniowanie i odróżnianie dobra od zła...inwektywy których ten "ktoś" używa potwierdzają brak klasy i człowieczeństwa!być może i wykształcenia...

z
zdziwiony
W dniu 18.09.2018 o 13:22, Gość napisał:

Cóż.... prawda ma tylko 1 twarz!

Aaaa! To i kontakty hetero podlegają kontroli i opiniowaniu, co jest naturalne a co nie? Zatem nie tylko kontakty homo ale i hetero ktoś poddaje analizie i ustala, co można, jak i kiedy?! Wiesz co ~gościu?! Spier***aj!
Jakbyś to i owo wiedział o życiu, to wiedziałbyś także, że prawda jest jak d***. Każdy ma własną i podzieloną. Wolałbym nie oglądać prawdy z twoją twarzą.

D
Dawid Szczecin

Won z tymi odmiencami parad im się zachciało. Czy ktoś pytał się mieszkańców o opinię?? Nie życzę sobie Aby moja córeczka patrzyła na tych chorych deb*** jeszcze otoczke medialna robicie i dopingujecie zboczenia takie Państwo chrześcijańskie ... oni nawet nie zachowują się jak ludzie ... dla mnie to powinno ich się wymazać jeszcze szkoda że z dziecmi za rączkę nie chodzą i kształtują nowe pokolenie chorych Zboczonych poje**

....

Po wprowadzeniu nowej ustawy medialnej lub po wygranych wyborach do sejmu i senatu w 2019 takich gazet i mediów jak to nie będzie ,bedzie jazda bez trzymanki ,system opresyjny zacznie działac zostaną zamknięte lub znacjonalizowane i będa jak tv publiczna ,radio publiczne,radio maryja i inne portale tzw.szczujnie, takiej Polski chcecie? będzie jak na Węgrzech,Białorusi czy w Rosji, tam nie ma wolnych mediów, jest cenzura .Zastraszone społeczeństwo gwarancja bezkarnosci politykow

 

G
Gość
W dniu 16.09.2018 o 20:24, zdziwiony napisał:

Jeszcze niedawno masturbację uznawano za przyczynę uwiądu rdzenia kręgowego i chorób psychicznych. Dziś amerykańskie (jakże by inaczej!) medyczne autorytety dowodzą, że szczepienia dzieci powodują autyzm. O "rewelacjach" zwolenników tzw "naprotechnologii" nie wspominając.Wirusa powodującego AIDS faktycznie wykryto we krwi pederastów co pozwoliło (mediom, nie lekarzom!!!) postawić tezę, że orientacja ta ma jakiś związek z chorobą. Zapomina się, że zmarłym był piosenkarz, który cały majątek (oraz to, co zebrali jego przyjaciele) przeznaczył na znalezienie przyczyny jego cierpienia i choroby. Wówczas po prostu nie tylko nie wiedziano, czego szukać ale nawet, jak szukać.Tę bzdurę związku AIDS z pederastią powtórzył także papież JPII głosząc, że ta choroba to kara za grzech. Jego Świątobliwość niczym pierwotny szaman obwieścił, że Bóg zsyła na konkretnych ludzi karę w postaci choroby. Widocznie Jego Świątobliwość zapomniał, że współczesny Kościół Katolicki odrzuca koncepcję predestynacji w odniesieniu do pojedynczego człowieka. Kiedy na AIDS zaczęły zapadać najpierw tysiące a później miliony ludzi papież JPII nie miał im nic do powiedzenia poza apelowaniem o wstrzemięźliwość seksualną. O gwałtach jako "lekarstwo" na tę chorobę widocznie nie słyszał a stosowania prezerwatyw zabraniał. Na AIDS zmarło kilku księży a nawet jakiś biskup. Czy też bóg pokarał ich osobiście? I za co konkretnie?Uwadze umyka fakt, że lesbijki są też homo ale czy one zapadają na AIDS w stopniu większym niż hetero?Przeciwnicy homoseksualizmu znaleźli sobie sztuczny problem i zwalczają coś, co było, jest i będzie. Z równą siłą i zaangażowaniem mogliby zwalczać np leworęczność. Dzięki temu mają zapewnioną działalność na długie lata. Nie grozi im popełnienie błędów kilku stowarzyszeń, także w Szczecinie - protestujących przeciw pomnikom ku czci ACz. Zamiast chuchać na nie doprowadzili do ich zdemontowania tym samym tracąc swą rację bytu. Jakoś nie słychać, aby z równą siłą i pasją polscy prawicowcy protestowali przeciwko np nie płaceniu podatków. Za to obywatelom usiłującym zaprotestować przeciw demontażu demokracji okazują pogardę i wrogość. Widocznie nie potrafią rozumować w szerszych kategoriach niż zainteresowanie, kto z kim śpi. Ponoć gdy rozum śpi budzą się upiory. ~normalny zaprezentował kilka próbek "poglądów" podlanych naukowo brzmiącym sosem. Nie tylko jego rozum śpi ale i zdrowy rozsądek oraz krytycyzm.P.S. Propaganda w ZSRR ale także media w USA twierdziła, że HIV powstał w wyniku badań nad zarodkiem chorobotwórczym do ograniczenia liczebności rasy czarnej (negroidalnej). Okazało się to bzdurą - Lapończycy mają naturalną odporność na HIV. Ocenia się, że ok 6 - 7 wieków temu musieli się z tą lub podobną chorobą spotkać i w ich genomie zachowała się pamięć uodpornienia na tego wirusa.

tak czy inaczej homoseksualiści uprawiają stosunki analne! więc bakteria e-coli jelitowa/kałowa bytuje później u nich w jamie ustnej po stosunkach oralnych...fuuj...

z
zdziwiony
W dniu 16.09.2018 o 20:39, :) napisał:

Prezydent KomorowskiDla ciemnego luda wystarczyło... 

Jako stary sklerotyk przypomnę, że kiedy do Japonii wybierał się Prezydent Trzech Tysiącleci Lech I Kaczyński to w Mongolii rozkraczył się samolot prezydencki i P.T. Prezydent spóźnił się na audiencję u cesarza Japonii. Wyszła siara i wiocha ale skandalu dyplomatycznego nie było. Wojny też z tego nie było. Nikt też tej bzdury nie ciągnął w nieskończoność robiąc z tego antypropagandę na wybory prezydenckie. Szczególnie, że P.T. Lech Kaczyński narobił więcej błędów i ta sprawa była mało istotna.

Sprawa pokazuje nie tyle, jaką siłą jest internet ale jak ludzie potrafią być pozbawieni rozumu kiedy kierują się chwilowymi emocjami. Należy tylko społeczeństwo podtrzymywać w stanie permanentnego wzbudzenia, aby emocje przysłaniały rozsądek. Nie wolno władzy dopuścić do stanu, kiedy społeczeństwo zacznie samodzielnie myśleć. To jest zawsze zgubne dla każdej władzy.

Komorowski popełnił więcej błędów w kampanii wyborczej jak choćby bzdura z referendum w kwestii sześciolatków do szkół ale jak mogło być inaczej, jeżeli jego szefem sztabu wyborczego był prof Nałęcz?! Może on i jest intelektualistą ale większej ci(a)py to już chyba nie można było znaleźć.

:)

Prezydent Komorowski zapytany o to kim jest towarzyszący mu gen. Koziej zapytał japońskiego tłumacza kim on jest w japońskiej nomenklaturze. Usłyszał "Shogunem". Rozbawiło to całą delegację, więc od tego momentu od czasu do czasu żartował sobie z szefa BBN w ten sposób przy pełnej aprobacie uśmiechniętego "Shoguna". Następnie wszedł do sali parlamentarnej, gdzie ewidentnie spodziewano się dużej delegacji, bo wyłożono ławę do zdjęcia dwóch rzędów. Jednak polska delegacja była nad wyraz skromna (może w trosce o pieniądze podatnika?), że japońscy gospodarze postanowili o zdjęciu w jednym rzędzie i ściągnęli prezydenta Komorowskiego, który jako pierwszy wszedł na ławę do zdjęcia. Cała wizyta była nagrywa z dystansu przez trudno powiedzieć kogo, kto natychmiast udostępnił materiał gdzie trzeba.
Na podstawie powyższej sytuacji wybuchła w polsce histeria. Lament, o prezydencie kompromitującym kraj swoim prostactwem rozbrzmiewał w każdym domu. Każdy polak prześcigał się w przylepianiu poniżających etykietek prezydentowi. Na pojawiające się głosy niezrozumienia WTF, coś tu chyba oszukujecie wezwano do mediów Wietnamczyków udających Chińczyków by byli ekspertami w sprawie Japonii, którzy zarzekali się na honor swoich rodów, że to wszystko prawda i Japonia nigdy nie wybaczy takiej zniewagi jak skakanie po tradycyjnych krzesłach. Co dodatkowo wzmacniało lament rodaków. Prezydenta dotychczas dość popularnego przegnano w niebyt.
Dla ciemnego luda wystarczyło...
 

 

z
zdziwiony
W dniu 16.09.2018 o 19:14, normalny napisał:

Dziękuję wszystkim .....

Jeszcze niedawno masturbację uznawano za przyczynę uwiądu rdzenia kręgowego i chorób psychicznych. Dziś amerykańskie (jakże by inaczej!) medyczne autorytety dowodzą, że szczepienia dzieci powodują autyzm. O "rewelacjach" zwolenników tzw "naprotechnologii" nie wspominając.

Wirusa powodującego AIDS faktycznie wykryto we krwi pederastów co pozwoliło (mediom, nie lekarzom!!!) postawić tezę, że orientacja ta ma jakiś związek z chorobą. Zapomina się, że zmarłym był piosenkarz, który cały majątek (oraz to, co zebrali jego przyjaciele) przeznaczył na znalezienie przyczyny jego cierpienia i choroby. Wówczas po prostu nie tylko nie wiedziano, czego szukać ale nawet, jak szukać.Tę bzdurę związku AIDS z pederastią powtórzył także papież JPII głosząc, że ta choroba to kara za grzech. Jego Świątobliwość niczym pierwotny szaman obwieścił, że Bóg zsyła na konkretnych ludzi karę w postaci choroby. Widocznie Jego Świątobliwość zapomniał, że współczesny Kościół Katolicki odrzuca koncepcję predestynacji w odniesieniu do pojedynczego człowieka. Kiedy na AIDS zaczęły zapadać najpierw tysiące a później miliony ludzi papież JPII nie miał im nic do powiedzenia poza apelowaniem o wstrzemięźliwość seksualną. O gwałtach jako "lekarstwo" na tę chorobę widocznie nie słyszał a stosowania prezerwatyw zabraniał. Na AIDS zmarło kilku księży a nawet jakiś biskup. Czy też bóg pokarał ich osobiście? I za co konkretnie?

Uwadze umyka fakt, że lesbijki są też homo ale czy one zapadają na AIDS w stopniu większym niż hetero?

Przeciwnicy homoseksualizmu znaleźli sobie sztuczny problem i zwalczają coś, co było, jest i będzie. Z równą siłą i zaangażowaniem mogliby zwalczać np leworęczność. Dzięki temu mają zapewnioną działalność na długie lata. Nie grozi im popełnienie błędów kilku stowarzyszeń, także w Szczecinie - protestujących przeciw pomnikom ku czci ACz. Zamiast chuchać na nie doprowadzili do ich zdemontowania tym samym tracąc swą rację bytu. Jakoś nie słychać, aby z równą siłą i pasją polscy prawicowcy protestowali przeciwko np nie płaceniu podatków. Za to obywatelom usiłującym zaprotestować przeciw demontażu demokracji okazują pogardę i wrogość. Widocznie nie potrafią rozumować w szerszych kategoriach niż zainteresowanie, kto z kim śpi. Ponoć gdy rozum śpi budzą się upiory. ~normalny zaprezentował kilka próbek "poglądów" podlanych naukowo brzmiącym sosem. Nie tylko jego rozum śpi ale i zdrowy rozsądek oraz krytycyzm.

P.S. Propaganda w ZSRR ale także media w USA twierdziła, że HIV powstał w wyniku badań nad zarodkiem chorobotwórczym do ograniczenia liczebności rasy czarnej (negroidalnej). Okazało się to bzdurą - Lapończycy mają naturalną odporność na HIV. Ocenia się, że ok 6 - 7 wieków temu musieli się z tą lub podobną chorobą spotkać i w ich genomie zachowała się pamięć uodpornienia na tego wirusa.

p
pedaly won
W dniu 25.07.2018 o 11:31, zdziwiony napisał:

Jak tłumaczysz dziecku, dlaczego ksiądz - mężczyzna, bądź co bądź - chodzi w kiecce? Albo - dlaczego zakonnica ma na palcu obrączkę ślubna a jest panną? Czy biskup ma na głowie coś, co przypomina torbę po mące a ten kij to nie jest do opędzania się od psów tylko oznaka władzy? Jak to potrafisz wyjaśnić to z innymi sprawami także powinieneś sobie poradzić bez trudu.Powinieneś też wiedzieć, że dzieci zwykle pytają nie dlatego, że chcą się czegoś dowiedzieć tylko aby wprawić w zakłopotanie dorosłych. One świetnie wiedzą kim są geje czy lesbijki.Robienie porządków zacznij od swoich gaci i skarpet, bo śmierdzą. I idź do dentysty - z gęby ci capi. Jeżeli jakaś dziewczyna w swym życiu spotykała takich buców jak ty, to wcale nie dziwne, że wolała zostać lesbijką.

 

Takie scierwa jak ty powinny jak najszybciej wyzdychac. A capisz to ty i twoj kochanek pedal.

z
zdziwiony
W dniu 12.09.2018 o 22:47, Tolerancyjny napisał:

Tolerancja, ostatnio bardzo wyświechtane słowo. ....Po to właśnie jest sex edukacja w szkołach. Żeby zepsuć dzieci. Później pedofile mają do nich łatwiejszy dostęp.

Post pokazuje dobitnie, jak mity, przesądy i uprzedzenia wypierają - niczym gorszy pieniądz w prawie Gaussa - rzeczywiste intencje i postulaty pewnych środowisk. Bo sprawa nie dotyczy tylko LGTB. Środowiska te wcale nie domagają się, aby wszyscy ich akceptowali ale aby być równym wobec prawa. Mieć te same prawa i te same obowiązki. Albo aby tych praw przestrzegano. Ktoś urodził się homoseksualistą, ktoś urodził się z bezwładnymi nogami i tego się nie zmieni - homo nie będzie hetero, beznogiemu nogi nie odrosną. Nb - mój syn nigdy nie odzyska widzenia w jednym oku. Takim się urodził i nikogo nie można za to winić.

Różne są kwestie budzące kontrowersje estetyczne. Kiedy w Sejmie trwał protest dorosłych niepełnosprawnych, panią poseł Pawłowicz raził smród ekskrementów. Samo usunięcie tych kalek z Sejmu nie spowodowało, że zaczęli kontrolować zwieracze. Śmierdzi nadal ale gdzie indziej. Pani poseł uważała widocznie, że to przypadłość wstydliwa i należy to schować i nie narażać innych na kontakt ze zdrowymi, bo urazi to ich poczucie estetyki. Na tym to polega: schowajcie się, bo wasz wygląd czy zachowanie razi moje poczucie piękna. Albo tego, co JA uważam za normalne.

Co do zagrożenia dzieci. Ja co prawda nie musiałem swym dzieciom tłumaczyć, dlaczego  dwaj panowie (czy panie) specyficznie się wobec siebie zachowują ale problem z wyjaśnieniem, dlaczego sąsiad po pijanemu odstawia w domu "Meksyk" problem - owszem, miałem. Nie potrafiłem wytłumaczyć, dlaczego ich kolega (syn owego sąsiada) woli przebywać u nas w domu i do siebie idzie dopiero, gdy już musi.

I druga strona tego problemu: "Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga – powiedział abp Michalik." Wiadomo przynajmniej, skąd wśród księży są pedofile - to dzieci ich zgwałciły, szukając miłości. Idąc ścieżkami rozumowania ~Tolerancyjny można postawić hipotezę, że po to wprowadzono do szkół religię. Poprzedzoną sex edukacją.

T
Tolerancyjny

Tolerancja, ostatnio bardzo wyświechtane słowo. Mogę tolerować to że facet woli z facetem a kobieta z kobietą, ich sprawa, ale jednocześnie mam prawo mieć odruch wymiotny na samą myśl o takich rzeczach. Mam prawo myśleć że jest to forma zboczenia tak jak pedofilia, zoofilia, czy nekrofilia. Dla mnie jest to po prostu nienormalne i niemoralne. Sodomici zawsze pozostaną sodomitami bez względu na to w jak piękne, tęczowe i tolerancyjne słowa się ubiorą. I nie życzę sobie, aby na siłę forsowali swoje zboczenia jako coś normalnego. Mogę ich tolerować, nie zamierzam jednak tego akceptować i tym bardziej pochwalać. A już najbardziej oburzajace jest to jak środowiska lgbt usiłują deprawować dzieci!!! A tak na marginesie większość pedofilów jest jednocześnie gejami. Po to właśnie jest sex edukacja w szkołach. Żeby zepsuć dzieci. Później pedofile mają do nich łatwiejszy dostęp.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3