I Marsz Równości. Policja zatrzymała agresywnych mężczyzn....

  I Marsz Równości. Policja zatrzymała agresywnych mężczyzn. Doszło do szarpaniny w Alei Fontann [WIDEO]

  Redakcja

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  I Marsz Równości. Policja zatrzymała agresywnych mężczyzn. Doszło do szarpaniny w Alei Fontann [WIDEO]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Sebastian Wołosz

  Są pierwsze zatrzymania osób, które próbowały przeszkodzić osobom uczestniczącym w dzisiejszym marszu. Policja nagrywa najbardziej agresywnych uczestników.


  Kilkudziesięciu, ubranych na biało mężczyzn próbowało zakłócić przebieg pierwszego w naszym mieście Marszu Równości. Do najgroźniejszej sytuacji doszło na Alei Fontann. W tym miejscu w kierunku uczestników marszu zostały wyrzucone szklane butelki, szklanki i inne przedmioty.

  Kontrmanifestanci skandowali hasła: "tęczowe śmiecie do domu nie dojedziecie", "zakaz pedałowania", "kto nie skacze ten jest pedał", "Wypier...".

  Osoby z marszu odpowiedziały słowami: "Homofobia - to się leczy".

  Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Ubrani w białe koszulki mężczyźni byli bardzo agresywni, jeszcze nie wiadomo, czy nikt nie został poszkodowany w szarpaninie.

  Do drugiego zwarcia doszło na wysokości Alei Kwiatowej. Została tam zerwana tęczowa flaga, która wisiała na budynku Informacji Turystycznej. Tam policja zatrzymała co najmniej cztery osoby.

  Wcześniej na jednym z bloków przy placu Grunwaldzkim został rozwieszony ogromny transparent z hasłem "zakaz pedałowania".

  - Policjanci zabezpieczali dziś bezpieczeństwo podczas zgromadzenia - "Marszu Równości". Ponieważ w jego trakcie doszło do próby zakłócenia zgromadzenia funkcjonariusze doprowadzili do jednostek policji kilkanaście osób, a inne zostały legitymowane.
  Aktualnie trwają w związku z tym czynności. Z tego względu, na tą chwilę nasz komunikat musi pozostać w tak wysokim stopniu ogólny. Ponadto jeszcze przed rozpoczęciem powyższego zgromadzenia policjanci ustalili osoby odpowiedzialne za zdjęcie koszulki z napisem Konstytucja i doprowadzili je do komisariatu - informuje nadkomisarz Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.  Czytaj więcej:
  Wulgarne wlepki pojawiły się na trasie marszu równości  ______________________________________________________________________________________________

  I MARSZ RÓWNOŚCI W SZCZECINIE - CZYTAJ:


  NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI ZE SZCZECINA I REGIONU


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!