I liga siatkarek: Chemik wygrał 3:0

Krzysztof Cichomski
Siatkarki Chemika Police stanęły na wysokości zadania.
Siatkarki Chemika Police stanęły na wysokości zadania. Krzysztof Cichomski
Siatkarki Chemika Police stanęły na wysokości zadania i pokonały w piątek na wyjeździe Silesię Mysłowice/Chorzów 3:0.

W tabeli nasz zespół (który w dziewięciu spotkaniach przegrał tylko raz) zajmuje drugie miejsce za Legionovią Legionowo.

Początek meczu należał do Silesii. Policzanki jednak szybko dogoniły rywali i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca pierwszego seta. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Potem na zagrywkę w zespole Chemika poszła Ewa Kwiakowska i serwisami z wyskoku doprowadziła do stanu 16:10.

Gospodynie nie zdołały się już podnieść.

Trzeci set miał bardzo ciekawą końcówkę. W połowie seta policzanki wygrywały 13:10. Gdy prowadziły 24:20 wydawało się, że jest po meczu. Dekoncentracja sprawiła, iż rywalki wyrównały na 24:24 i rozpoczęła się szalona gra na przewagi. Silesia prowadziła 29:28, ale trzy kolejne piłki wygrał Chemik.

Silesia Mysłowice/Chorzów - Chemik Police 0:3 (20:25, 16:25, 29:31)

Chemik: Sobolewska, Kwiatkowska, Soter, Bury, Kaliszuk, Raczyńska, Nickowska (libero).