I liga koszykarzy: Akademicy u siebie na razie nie zawodzą

(mc)
Łukasz Pacocha (z piłką) zdobył28 punktów
Łukasz Pacocha (z piłką) zdobył28 punktów Andrzej Szkock
Mimo tego, że trapieni są przez liczne kontuzje (ostatnia choćby Jerzego Koszuty), to nie zawodzą kibiców we własnej hali. Koszykarze AZS Radex Szczecin wygrali w sobotę ze Zniczem Pruszków 86:78.

W meczu nie zagrali Maciej Majcherek, Tomasz Balcerek, Michał Majcherek, czy właśnie Koszuta. Mimo tych osłabień AZS udało się wygrać w lidze po raz drugi. W pierwszych dwóch kwartach żadnemu zespołowi nie udawało się odskoczyć choćby na kilka punktów. W początkach spotkania dobrze spisywali się po stronie gospodarzy Maciej Sudowski i Krzysztof Mielczarek. Obaj trafiali niemal wszystkie swoje rzuty.

Decydująca o wyniku spotkania okazała się trzecia kwarta. Prym w niej wiódł Łukasz Pacocha, który w tej części gry trafił cztery trójki. Pozwoliło to uzyskać osiem oczek przewagi przed ostatnimi dziesięcioma minutami. W czwartej kwarcie, mimo wysiłków gości, mimo zejścia z parkietu Mielczarka (przekroczył limit fauli), Znicz nie był w stanie już zagrozić AZS. Akademicy rzucali do kosza z prawie 60-procentową skutecznością. Pacocha oprócz 28 oczek, zanotował również pięć asyst. W środę AZS zagra w Toruniu z SIDEn.

AZS Radex Szczecin - MKS Znicz Basket Pruszków 86:78 (24:23, 20:23, 26:16, 16:18)

AZS: Pacocha 28 (5 razy za 3 punkty), Sudowski 16 (2), Raczyński 12, Mielczarek 12, Zarzeczny 6, Dudek 8, Nitsche 2, Bąk 2, Pytyś.