Hutnik Szczecin z drugim zwycięstwem. Polonia Płoty też była blisko [ZDJĘCIA]

Leśnik Manowo (żółte stroje) - Polonia Płoty 2:2.
Leśnik Manowo (żółte stroje) - Polonia Płoty 2:2. Radosław Brzostek/gk24.pl
Latem w Hutniku Szczecin doszło do kilku znaczących zmian kadrowych, ale na razie efekty są bardzo dobre.

Przed tygodniem podopieczni doświadczonego trenera Krzysztofa Kubackiego pokonali w derbowym spotkaniu Iskierkę Szczecin, a w sobotę ograli beniaminka z Bobolic 2:0.

Hutnik szybko otworzył wynik spotkania (gol Jakuba Żelazowskiego w 6. minucie), a później kontrolował wydarzenia. I potrafił też skarcić przeciwnika na początku II połowy, gdy ten zaczynał trochę energiczniej walczyć o lepszy wynik (bramka Jakuba Pożyczki w 55. minucie).

Po dwóch seriach spotkań z kompletem punktów są jeszcze trzy inne zespoły: MKP Szczecinek, Darłovia Darłowo oraz Rega Trzebiatów.

W tej grupie mogła być też Polonia Płoty. Nasz zespół prowadził już 2:0 w Manowie, ale ostatecznie zremisował.

Lider po pierwszej serii – Sokół Karlino – tym razem doznał wysokiej porażki w Darłowie.

Na drugim biegunie tabeli też kilka ekip, a pewną niespodzianką jest Ina Goleniów, która w poprzednich sezonach należała do ligowej czołówki. To jest jednak początek sezonu i każda kolejka przynosi sporo zmian.

Wyniki 2. kolejki:
Leśnik Manowo – Polonia Płoty 2:2, Hutnik Szczecin – Mechanik Bobolice 2:0, MKP Szczecinek – Wieża Postomino 4:1, Rega Trzebiatów – Iskierka Szczecin 2:1, Ina Goleniów – Vineta Wolin 0:3, Darłovia Darłowo – Sokół Karlino 3:0, Olimp Gościno – Biali Sądów 3:0, Orzeł Wałcz – Rasel Dygowo 1:1, Gryf Kamień Pomorski – Sparta Węgorzyno 1:2. Mecz Błękitni II Stargard – Kluczevia Stargard przełożony na 12 sierpnia. Lech Czaplinek pauzował.