OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Hubert Hurkacz wciąż poluje na udział w ATP Finals w Turynie
Hubert Hurkacz wciąż poluje na udział w ATP Finals w Turynie @ErsteBankOpen/Twitter
Hubert Hurkacz i Marcelo Melo odpadli z rywalizacji po porażce 6:7 (6), 4:6 w ćwierćfinale gry podwójnej tenisowego turnieju ATP w Wiedniu z Austriakami, Aleksandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem, którzy wystąpili w głównej drabince dzięki „dzikiej karcie”.

„Hubi” przystapił do deblowego meczu ćwierćfinałowego zaledwie kilka godzin po morderczym pojedynku w 1/8 finału z Finem Emilo Ruusuvuorim (43. ATP) 7:5, 4:6, 6:3.

Hurkacz i Melo mieli piłkę setową w pierwszej partii

Pierwszy set był wyrównany. Każdy gem wygrywał serwujący duet, więc doszło do tie-breaka, w którym Hurkacz i Melo mieli piłkę setową przy stanie 6-5, ale ostatecznie przegrali 6-8.

W drugiej odsłonie polsko-brazylijski tandem został przełamany w piątym gemie i przegrywał 2:3, nie mogąc już przełamać rywali do końca seta i jednoczenie meczu. Ostatecznie ulegli 4:6. Hurkacz i Melo nie mieli nawet jednego breakpointa w całej rywalizacji. Cały mecz trwał godzinę i 19 minut.

W półfinale rywalami Erlera i Miedlera będą Belgowie Sander Gille i Joran Vliegen.

Szykuje się trudny bój Hurkacza z Ćorciciem o półfinał turnieju

Hurkacz po odpadnięciu z debla może się skoncentrować na grze pojedyńczej i walce o półfinał turnieju z Chorwatem Borną Ćoriciem (27. ATP), który ma na swoim koncie zwycięstwo w tym roku sierpniowego tunieju Cincinnati na kortach twardych, kiedy w finale pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa 7:6 (0), 6:2.

Ćwierćfinał gry deblowej Erste Bank Open 250 ATP w Wiedniu:

Hubert Hurkacz, Marcelo Melo (Polska, Brazylia) - Aleksandr Erler, Lucas Miedler (obaj Austria) 6:7 (6), 4:6.