Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hulajnogą elektryczną pojedziemy także w terenie. Czy to bezpieczne? Nowy produkt na 12-calowych kołach wchodzi do Polski

OPRAC.: KK
Hulajnogą elektryczną pojedziemy także w terenie.  Czy to bezpieczne? Nowy produkt na 12-calowych kołach wchodzi do Polski
Hulajnogą elektryczną pojedziemy także w terenie. Czy to bezpieczne? Nowy produkt na 12-calowych kołach wchodzi do Polski Materiały prasowe
Po dwóch latach obecności na polskim rynku marka Rider wprowadza nowe modele hulajnóg. Rider R12 posiada duże, 12-calowe koła, mocny silnik 250 W oraz wydajną baterię 15 000 mAh, która pozwala na przebycie do 60 km na jednym ładowaniu. Co ważne, pojazd dostosowany jest do jazdy terenowej, co z całą pewnością go wyróżnia. Pozostaje jedynie pytanie, czy jazda hulajnogą po nierównościach jest bezpieczna?

Hulajnoga z przeznaczeniem w teren. Duże koła pomagają w bezpiecznej jeździe?

Duże, 12-calowe koła nadają hulajnodze terenowy charakter, podnoszą wygodę przemieszczania się po nierównej nawierzchni, a także gwarantują bezpieczeństwo jazdy bez względu na wysokość krawężników. Jak zapewnia producent, Rider R12 posiada dwa hamulce tarczowe: przedni i tylny, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę. Pojazd posiada dodatkowo trzy tryby jazdy – eco, standard i sport, sygnał dźwiękowy i światło stop. Oświetlenie umieszczono na wysokości koła, osiąga ono na tyle daleki strumień, aby kierujący dokładnie widział przeszkody na drodze, a pozostali uczestnicy ruchu szybciej dostrzegali jego obecność.

Kilka dni jazdy na jednym akumulatorze? To możliwe

Choć standardowym zasięgiem na jednym ładowaniu hulajnogi elektrycznej jest 20 kilometrów, to zgodnie z informacją producenta, w hulajnodze Rider R12 na jednym ładowaniu będziemy mogli pokonać dystans aż 60 kilometrów. Duża w tym zasługa akumulatora o pojemności 12 000 mAh.

Jak Rider R12 wypada na tle konkurencji? Hulajnogami od Kaabo pokonamy trasę od 20 do 50 kilometrów, tymi od Unagi ok. 25 kilometrów, zaś znana marka - głównie samochodowa - Land Rover - oferuje nam hulajnogę, na której przejedziemy od 20 do 30 kilometrów na jednym ładowaniu. Nieco większe zasięgi generują hulajnogi od Xiaomi (do 50 kilometrów) oraz NIU (do 45 kilometrów).

Na rynku dostępne są też hulajnogi, które pod względem zasięgu zbliżają się do tego, który zakłada firma Rider, mowa m.in. o hulajnodze Segway-Ninebot. Na niej przejedziemy od 50 do nawet 70 kilometrów.

Czas ładowania baterii we wszystkich hulajnogach jest podobny i wynosi od 5 do 8 godzin.

Wygoda i komfort? Tak, nawet przy jeździe na hulajnodze

Hulajnogi Rider wyposażone są w szereg udogodnień, dzięki którym jazda powinna być znacznie wygodniejsza. Mowa m.in. o czytelnym wyświetlaczu, który pozwala na bieżącą kontrolę prędkości jazdy, przebytego dystansu oraz poziomu naładowania baterii. Podgląd ostatniego z tych parametrów możliwy jest także w aplikacji, dzięki czemu w dowolnym momencie użytkownik może sprawdzić, czy hulajnoga wymaga ładowania.

Dodatkowo, jak zapewnia producent, Rider R12 posiada prosty i szybki układ składania, aby możliwe było zarówno wygodne transportowanie urządzenia, jak i przechowywanie, a także stopkę umieszczoną w podeście, która pozwala na zaparkowanie hulajnogi w dowolnym miejscu.

W temacie parkowania hulajnogi warto pamiętać o właściwym jej pozostawieniu. Za błędne parkowanie można zapłacić mandat. Ile wynosi?

  • Za pozostawienie hulajnogi elektrycznej na chodniku tak, że utrudnia przejście pieszym, grozi mandat w wysokości 100 złotych.
  • Za pozostawienie hulajnogi elektrycznej przed przejściem dla pieszych grozi mandat w wysokości 100 złotych.
  • Za porzucenie hulajnogi elektrycznej w narożniku skrzyżowania i obszarze do 10 metrów od tego miejsca grozi mandat w wysokości 300 złotych.
  • Za pozostawienie hulajnogi elektrycznej na kopercie dla osób niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Dodatkowo za porządek z elektrycznymi jednośladami wzięły się miejskie urzędy. Prym w tym działaniu wiedzie Sopot, który usuwa niewłaściwie pozostawione hulajnogi na parking miejski w Gdańsku. Koszt takiej przyjemności to 144 złote za odholowanie hulajnogi oraz 27 złotych kosztów przechowywania hulajnogi dziennie.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński