Stanisław Moneta
hubert hurkacz
hubert hurkacz Andrzej Szkocki/Polska Press
Hubert Hurkacz nie dał żadnych szans Lloydowi Harrisowi w IV rundzie turnieju ATP 1000 w Miami. Polak wygrał 7:6, 6:2 i awansował do ćwierćfinału.

Podobnie jak Iga Świątek, która w wielkim stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju w Miami (w nocy ze środy na czwartek zagra z Petrą) Kvitovą, wśród ośmiu najlepszych zawodników męskich zmagań znalazł się Hubert Hurkacz (ATP 10). W IV rundzie wrocławianin pewnie pokonał reprezentanta RPA Lloyda Harrisa (ATP 44).

W pierwszym secie gra była wyrównana, obaj rywale korzystali z dobrego serwisu i nie pozwalali się przełamać. Harris miał na to świetną okazję w siódmym gemie, lecz Hurkaczowi udało się wybronić dwa break pointy. O wyniku rozstrzygnął ostatecznie tie-break, w którym lepszy był Polak.

Trwa głosowanie...

Czy na igrzyskach w Paryżu Polacy zdobędą więcej medali niż w Tokio?

Drugi set zaczął się dla Hurkacza bardzo źle, od straty gema serwisowego. Przegrywał 0:2, szybko udało mu się jednak odrobić straty. Przy stanie 2:2 Harris poprosił o przerwę medyczną z powodu bólu pleców. Udało mu się wrócić na kort, lecz jego poziom gry zdecydowanie spadł. Hurkacz nie oddał mu nawet gema i wygrał mecz 7:6(3), 6:2.

W ćwierćfinale broniący tytułu sprzed roku Polak zagra z byłym liderem rankingu Daniiłem Miedwiediewiem (ATP 2). 26-letni Rosjanin będzie miał podwójną motywację - zwycięstwo da mu powrót na szczyt światowej listy.