Filip Bares
Filip Bares
eastnews
W sobotę wieczorem reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Holandią w 3. kolejce meczów Ligi Narodów. Biało-Czerwoni prowadzili już 2:0, ale porzekadło selekcjonera niestety się sprawdziło. Wynik z pewnością jest rehabilitacją za pogrom w Brukseli, ale gra nie cieszyła oczu. Los też się do nas uśmiechnął - w 90. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Memphis Depay. Jak wypadli piłkarze Czesława Michniewicza?

Łukasz Skorupski - 7(w skali 1-10)
Po Kamilu Grabarze i Bartłomieju Drągowskim nadszedł czas na Łukasza Skorupskiego, który swoją szansę dostał w meczu z Holandią. W sobotę bramkarz Bologni obronił cztery groźne strzały i bez jego udziału remisu by nie nie było. Na ten moment to on wydaje się być zastępcą Wojciecha Szczęsnego.

Matty Cash - 7
Bohater pierwszej połowy. Cash popisał się świetną indywidualną akcją i strzałem w długi róg bramki dał nam prowadzenie. W II połowie niestety zagrał piłkę ręką w polu karnym, po którym Holendrzy mieli rzut karny.

Jan Bednarek - 6
Dobry mecz Bednarka. Nie popełnił dużego błędu i był pewny w obronie.

Jakub Kiwior - 7
Fantastyczny debiut Kiwiora. Wraz z Bednarkiem miał najwięcej wybić na boisku, ale też nikt nie miał więcej przechwytów od niego. Brawo!

Bartosz Bereszyński - 6
"Bereś" w sobotę zagrał bardzo inteligentnie. Miał mało strat, celnie podawał, dobrze się ustawiał i nie był "elektryczny" jak to czasami bywa.

Grzegorz Krychowiak - 6
Udany mecz "Krychy". Doświadczenie pozwoliło mu na spokój w kilku kluczowych momentach i przy Jacku Góralskim musiał być odpowiedzialny za budowanie ataków tyłu.
Jacek Góralski - 4
Nasz "przecinak" spędził na boisku 58. minut i kilkukrotnie udanie przerywał akcje rywali. W pierwszej połowie nikt nie miał jednak tylu strat co on (12) i nikt nie miał gorszej celności podań (10/19, 53 proc.). Mógł też lepiej zachować się przy pierwszym straconym golu.

Przemysław Frankowski - 5
Skrzydłowy RC Lens nie próbował ataków 1 na 1, ale dobrze się ustawiał się i wychodził do podań. W 50. minucie zaowocowało to asystą przy trafieniu Piotra Zielińskiego. Oprócz tego pomagał w obronie, ale to asyście zawdzięcza swoją notę.

Piotr Zieliński - 7
Zieliński wykorzystał podanie Frankowskiego na pustą bramkę. Oprócz tego miał aż 23 na 25 podań celnych i parę udanych przerzutów. Był dziś ważną postacią meczu.

Nicola Zalewski - 6
Jeszcze musi popracować nad regularnością, ale widać, że ma "papiery" na świetnego piłkarza. Błyskotliwym przerzutem uruchomił Casha przy pierwszej bramce. Często szuka nieszablonowych rozwiązań. Z czasem będzie tylko lepszy.

Krzysztof Piątek - 5
Jego podanie otworzyło drogę do bramki Zielińskiemu i Frankowskiemu. Piątek starał się przetrzymywać piłkę, ale z różnym rezultatem. Za podanie do "Franka" czapki z głów, ale występ daleko od dobrego.