Hermes Gryfino trzecim klubem lekkoatletycznym w Polsce

jakub lisowski
Trener Jacek Stefański z podopiecznymi.
Trener Jacek Stefański z podopiecznymi. Hermes Gryfino Facebook
Świetne występy młodych lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 i 20 w Toruniu. Zachodniopomorskie szóste w klasyfikacji województw.

- Medale sypały się, jak grzyby we wrześniu – podsumował Jacek Stefański z Hermesa dla „Gazety Gryfińskiej”. Razem z Janem Podleśnym przygotował grupę doskonale.

- Coś niesamowitego. Rewelacja. W ogóle brak słów. Sześć medali i trzecie miejsce Hermesa w klasyfikacji medalowej. To historyczne osiągnięcie klubu – podkreślali szkoleniowcy.

Złota dla Hermesa wywalczyły: Agata Piekarz w chodzi sportowym na 3 km do lat 20 (niepokonana od 3 lat, z minutową przewagą nad wicemistrzynią) i Aleksandra Kwiecień w trójskoku 20-latek (12,62 m to nowa życiówka); srebra zdobyły: Marcelina Osińska (chód 18-latek) i Wiktor Jędrzejak (bieg 18-latków na 1000 m); brązy: Weronika Stefaniuk (skok wzwyż do 20 lat, 170 cm to nowa życiówka) i Kwiecień (skok w dal; 6,00 m – życiówka).

Z medalami wrócili też sportowcy ze szczecińskiego Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. Złoto wywalczyła niezawodna Oliwia Sarnecka w biegu na 1500 m (do lat 20). Przed rokiem wygrała MP w hali, na bieżni i w przełajach. Czas z Torunia – 4:30,41 to też nowa życiówka. Srebro wywalczył w biegu na 3 km Michał Groberski (do lat 20) i też z nowym rekordem życiowym (8:29,30). Brązowy medal dla MKL wywalczył w kategorii do 18 lat Anton Bachórski w biegu na 60 m.

Złoto też dla Goleniowa! Julita Maniecka była najlepsza w biegu na 1000 m 18-latek. - Podopieczna Piotra Walkowiaka rozegrała bieg po profesorsku – podkreślają na klubowym facebooku. Krótko: spokojny początek, a później przyspieszenie i duża przewaga na mecie.

Miejsca w „10” wywalczyli też: Urszula Szczuko (Kusy Szczecin, 5. w skoku wzwyż 20-latek), Joanna Nadłonek (MKL, 6. w biegu na 60 m do lat 18), Rafał Łosin (MKL, 8. na 60 m ppł 18-latków) i Michalina Zembik (Hermes, 9. w chodzie na 3 km 20-latek).

Koszykarze King Szczecin wygrali trzeci mecz z rzędu. W niedzielę pokonali u siebie Legię Warszawa, rewanżując się za porażkę z I rundy. Na trybunach Netto Areny zasiadło ponad 1100 kibiców. WIĘCEJ O MECZU: King Szczecin - Legia Warszawa 80:72. Wilki Morskie coraz bliżej ósemkiZOBACZ:"Polskie" kluby z szansami w 1/8 finału LM. "Źle nie jest. Najgorzej trafił Bayern Monachium"