Polska - Słowacja 0:2. Kiepski debiut trenera Adama Nawałki

Redakcja
Debiut Adama Nawałki w roli selekcjonera był nieudany.
Debiut Adama Nawałki w roli selekcjonera był nieudany. Fot. Sławomir Stachura
W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym we Wrocławiu, Polska przegrała ze Słowacją 0:2. Debiut Adama Nawałki w roli selekcjonera reprezentacji wypadł bardzo kiepsko.

Polska - Słowacja 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Juraj Kucka 31 min., 0:2 Robert Mak 39.

Polska: Boruc - Olkowski, Jędrzejczyk, Kamiński, Kosznik (88. Marciniak) - Krychowiak (87. Pazdan), Jodłowiec (76. Mączyński) - Błaszczykowski, Mierzejewski (67. Brzyski), Sobota (76. Robak) - Lewandowski.

Słowacja: Kozacik - Pekarzik, Skrtel, Durica, Hubocan - Pecovsky (90. Szestak), Kucka (90+4. Salata), Mak (64. Duris), Hamsik (85. Cisovsky), Stoch (75. Szvento) - Nemec (64.Bakos).

Żółte: Skrtel, Hamsik, Pekarzik (Słowacja). Sędziował: Marco Borg (Malta). Widzów: 40 605
Od 16 lat trwa kiepska passa kolejnych siedmiu selekcjonerów (kolejno Jerzy Engel, Zbigniew Boniek, Paweł Janas , Leo Beenhakker, Stefan Majewski, Franciszek Smuda, Waldemar Fornalik), gdyż żadnemu nie udało się w debiucie wygrać (po raz ostatni zrobił to Janusz Wójcik w 1997 roku z Węgrami 1:0). Okazję na przełamanie tej fatalnej passy miał Nawałka, ale poległ we Wrocławiu z kretesem z przeciętnymi Słowakami, po koszmarnych błędach w defensywie Ten pierwszy mecz nowego selekcjonera mocno ostudził entuzjazm, jaki towarzyszył jego zatrudnieniu. Pokazał też, że Nawałkę czeka mnóstwo pracy.

Polacy zaczęli z dwoma debiutantami w składzie, z Pawłem Olkowskim i Rafałem Kosznikiem. Obaj boczni obrońcy są z Górnika Zabrze, a więc w drużyny, którą do niedawna prowadził Nawałka. Polacy rozpoczęli z wielką ochotą, pressingiem, i mieli sporą przewagę. Dużo strzelali, a za grę do przodu odpowiedzialny był Adrian Mierzejewski. Ale po pół godzinie Polacy popełnili kilka błędów w obronie i w 31 minucie Juraj Kucka z bliska pokonał Artura Boruca. Potem były kolejne błędy w defensywie i w 39 minucie już 0:2 po trafieniu Roberta Maka.

W drugiej połowie Polacy wciąż popełniali błędy, a rywale czyhali na kontry, mieli kolejne okazje i mogli wygrać znacznie wyżej. - Co wy robicie!? Polacy, co wy robicie!? - zaśpiewali kibice z trybun wrocławskiego stadionu. A Polacy dalej popełniali błędy i byli nieskuteczni pod bramką rywali. /SAW/

W barażach o mundial w Brazylii

W najciekawszym spotkaniu piątkowych baraży o awans do piłkarskich mistrzostw świata, Portugalia pokonała Szwecję 1:0 po golu Cristiano Ronaldo
Wyniki. Islandia - Chorwacja 0:0. Portugalia - Szwecja 1:0 (0:0), Cristiano Ronaldo 82. Ukraina - Francja 2:0 (0:0), Zozulja 61, Jarmolenko 83 z karnego. Grecja - Rumunia 3:1 (2:1), Mitroglou14, Salpingidis 20, Mitroglou 66 - Stancu19.