Hakuba: dwóch zakopiańczyków w finale, Maciej Kot nadal liderem LGP

Andrzej Stanowski
Anders fannemel
Anders fannemel Darko Bandic
Norweg Anders Fannemel po raz pierwszy w karierze wygrał konkurs Letniej Grand Prix.

Reprezentant Norwegii zwyciężył w zawodach w Hakubie. Drugie miejsce zajął Japończyk Taku Takeuchi, a trzecie Niemiec Andreas Wellinger.

Fannemel prowadził już po pierwszej serii, w której skoczył 129 metrów. W finałowej próbie Norweg powtórzył ten wynik i wygrał z przewagą ponad 5 punktów nad Takeuchi.

Do finałowej serii awansowali dwaj reprezentanci klubów zakopiańskich. Stefan Hula z KS Eve-nement oddał skoki na 123 i 121 m i był 14., zawodnik WKS Zakopane Jan Ziobro był 26., po skokach 116,5 i 110 m. Wcześniej w kwalifikacjach przepadli Andrzej Stękała z AZS Zakopane i Jakub Wolny.

Liderem Letniego Grand Prix pozostał nieobecny w Hakubie zawodnik AZS Zakopane Maciej Kot, który już na pewno nie utraci prowadzenia w cyklu po weekendzie w Japonii. Polak ma w swoim dorobku 380 punktów, o 124 „oczek” więcej od Andreasa Wellingera, który awansował na drugie miejsce w tabeli. Na trzecią pozycję spadł kolejny nasz reprezentant Kamil Stoch 215 punktów. Zwycięzca sobotniego konkursu w Hakubie, Anders Fannemel awansował na piątą lokatę.

W drużynowej klasyfikacji prowadzenie utrzymali Polacy (1022 punktów), ale mają już tylko 16 "oczek" przewagi nad reprezentacją Niemiec. Trzecia jest Norwegia ze sporą stratą, ponad 200 punktów.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Hakuba: dwóch zakopiańczyków w finale, Maciej Kot nadal liderem LGP - Gazeta Krakowska