Gryf Basket Cup: „Ready2Fight” najlepsi w Policach

Trzy zespoły walczyły w grupie integracyjnej Gryf Basket Cup.
Trzy zespoły walczyły w grupie integracyjnej Gryf Basket Cup. Materiały Gryf Basket Cup
18 ekip w kategorii Open i Integracja wystąpiło w polickim turnieju cyklu Gryf Basket Cup. To tegoroczny rekord zawodów.

Podczas ostatniego weekendu zaplanowany był też turniej w Bobolicach. Wszystko było przygotowane, ale zabrakło chętnych do rywalizacji. W Policach frekwencja dopisała. 15 drużyn zgłosiło się do kategorii open, trzy do integracyjnej, czyli grali sportowcy na wózkach. Koszykarze rozpoczęli na zmagania na boisku przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej 6 w Policach, ale w trakcie zawodów musieli się przenieść do pobliskiej hali.

- Długo wysiały nad nami chmury, ale nie padało. Gdy jednak zaczęło padać – nie mieliśmy wyjścia. Halę zawsze rezerwujemy, by w razie problemów pogodowych nie odwoływać turnieju – mówi Paweł Kryzan, organizator GBC.

Turniej w Policach wygrała ekipa „Ready2Fight” (Marek Cwelich, Salim Hamdaoui i Karol Kownacki), która w finale pokonała zespół „Bez Nazwy”. (Bartosz Grynfelder, Kamil Kerl, Robert Szatkowski i Krzysztof Urban). Obie ekipy mają zagwarantowane miejsce w finale Gryf Basket Cup 2017, który odbędzie się w Szczecinie na dachu Galerii Kaskada 18 czerwca.
Trzecie miejsce zdobyła ekipa "Hundi Fam Fam", która w meczu o 3. lokatę wygrała z ekipą "39".

- Wszystkie wyniki w kategorii Open były wprowadzane na bieżąco poprzez specjalną aplikację, dzięki czemu wyniki można było śledzić na bieżąco w dowolnym miejscu na świecie przez stronę FIBA - 3x3planet.com. To był pierwszy taki turniej w Polsce – podkreśla Kryzan.

Zwycięzcą konkursu rzutów za 3 (za 2) został Dawid Musialski z zespołu "Hundi Fam Fam" . Z 8 trafieniami wyrównał rekord Kasi Fałat, która osiągnęła taki sam rezultat 19 czerwca 2016 także w Policach na turnieju Gryf Basket Cup 2016. Nagroda MVP polickiej imprezy trafiła do rąk Salima Hamdaouiego.

W niedzielę koszykówka uliczna w wydaniu Gryf Basket Cup zagości w Choszcznie. Start o godz. 11 na boiskach przy ul. Mur Południowy.