Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego BIM BAM BOM wygrała nasz plebiscyt

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
To przedszkolaki, które do końca dzielnie walczyły o miano Superprzedszkolaków.

Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego BIM BAM BOM wygrały nasz plebiscyt Superprzedszkolaki 2017 zdobywając 1858 głosów.

Pszczółki to grupa licząca 16 osób, do której chodzą dzieci w wieku 3-5 lat. Zobaczcie galerię zdjęć swoich pociech!

- Grupa mimo dużych różnic wiekowych bardzo się lubi i ze sobą współpracuje - mówi Zuzanna Szatkowska, wychowawca grupy. - Każda zabawa w naszej grupie jest integracyjna. Sukcesem tej grupy jest to, że dzieci potrafią ze sobą się dzielić, pomagać sobie, szczególnie starsze dzieci pomagają młodszym.

Grupa jest bardzo uzdolniona pod względem plastycznym i muzycznym. Kiedy ich odwiedziliśmy, dzieci bardzo chętnie śpiewały piosenki, również solo oraz tańczyły.

- Dzeci wykonują wszystkie techniki plastyczne - malują, kleją, wycinają - mówi Zuzanna Szatkowska. - Jeśli chodzi o zajęcia muzyczne, to bardzo chętnie uczą się elementów tańców ludowych jak krakowiak i inne. Uczą się też języka angielskiego. Potrafią się przywitać i pożegnać w tym języku i pożegnać oraz same się przedstawić. Uczą się liczenia po angielsku.

Zasady konkursu

W naszym plebiscycie szukaliśmy najsympatyczniejszej, roześmianej i wesołej grupy przedszkolaków. Do 30 marca czekaliśmy na zgłoszenia. Głosowanie trwało do 21 kwietnia.

Do naszego konkursu zgłosiła się ponad setka grup przedszkolnych.

Każde przedszkole jest wyjątkowe i ma coś, co je odróżnia od innych. To przede wszystkim jednak miejsce gdzie nasze pociechy uczą się życia wśród rówieśników, zdobywają wiedzę i nabywają coraz to nowe zdolności.

Przedszkolaki wspólnie zaprezentowały je na naszych filmach. Mogły tańczyć, śpiewać, odgrywać różne scenki. Właśnie o to chodzi w naszym plebiscycie - o dobrą zabawę. A kto umie bawić się lepiej niż dzieci? Przecież każdy wie, że główka dziecka jest pełna pomysłów!.

I właśnie to - ich fantazja, pomysły, szalone lub mniej, kreatywność - zwiększyły ich szansę na wygraną.

Nagrody

Zwycięska grupa Pszczółki zdobyła atrakcyjne nagrody, a wśród nich: spotkanie z Kamilem Grosickim, reprezentantem Polski ufundowane przez Akademię Piłkarską Football Arena - szkółkę piłkarską założoną przez Kamila Grosickiego i Bartosza Ławę, byłego kapitana Pogoni Szczecin, która dysponuje najnowocześniejszym obiektem sportowym w Szczecinie i szkoli dzieci w wieku od 4 do 10 lat, warsztaty kulinarne w Restauracji Pizza Hut w Szczecinie, zwiedzanie redakcji Oddziału Telewizji Polskiej w Szczecinie, godzina zabawy w Parku Trampolin, wyjście dla grupy do Kina Helios, zestaw gier edukacyjnych FENIX, zabawa z elementami rywalizacji “Sportowe siódme poty” w BENE SPORT CENTRUM, wizyta w Papugarni RIO, zestaw zdrowych produktów od Fundacji Marwit Smak Zdrowia.

Zajęcia Pszczółek

Podczas zajęć przedszkolaki zajmują się specjalnym rodzaje zajęć plastycznych jak sensoplastyka. Podczas zajęć wykorzystują ekologiczne i biodegradowalne materiały plastyczne przygotowane z ogólnodostępnych artykułów spożywczych. Dzięku temu zabawa jest w pełni bezpieczna dla dzieci.

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Dzięki wprowadzeniu działań sensoplastycznych w pracy z dziećmi wpływa się na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia. Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w zajęciach Sensoplastycznych są następujące: uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, - czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania, doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów, wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń, wychodzenie ze schematów, elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, współdziałanie i wzajemną pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów, pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu, wzmacnianie wiary we własne możliwości.

W sali, w której uczą się Pszczółki, można zobaczyć wiele prac, które same wykonały.

Przedszkolaki uczą się także rytmiki. Rytmika to zajęcia, podczas których poprzez śpiew, taniec, ruch, słuchanie i muzykowanie można odwołać się do intelektualnych i muzycznych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku.

Takie zajęcia rozbudzają ciekawość dziecka, wyobraźnię oraz twórcze myślenie, czyli siły kształtujące zdolności i talent dziecka. Na zajęciach dzieci śpiewają piosenki, wykonują ćwiczenia rytmiczne, tworzą muzyczne opowiadania oraz grają na instrumentach perkusyjnych.

Głównym celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni muzycznej i radości ze wspólnego muzykowania. Podczas zabawy wykorzystywane są różnego rodzaju rekwizyty i pomoce dydaktyczne, m.in. kolorowe apaszki, różnego rodzaju piłki, kolorowe piórka, chustę animacyjną.

Pozostali laureaci

W konkursie przyznaliśmy jeszcze cztery nagrody. Drugie miejsce zajęła grupa Smerfiki z PP nr 4 w Goleniowie, trzecie - Biedronki z PP nr 54 w Szczecinie, czwarte - grupa Pszczółki z PP nr 31 w Szczecinie, a piąte - Kaczuszki z Przedszkola Miejskiego nr w Stargardzie.

Polecamy na gs24.pl:

Posejdon będzie nowoczesnym sercem Szczecina [ZDJĘCIA]

W weekend nasz fotoreporter Andrzej Szkocki odwiedził szczecińskie kluby. Zobaczcie, jak bawili się szczecinianie w Grey Clubie i Lulu.Zobacz także: Record Store Day 2017 w Szczecinie

Szalony weekend w szczecińskich klubach. Zobacz zdjecia z Lu...

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński