Grupa Azoty o publikacjach tabloidu: oszczerstwa o naszym...

  Grupa Azoty o publikacjach tabloidu: oszczerstwa o naszym prezesie

  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Wojciech Wardacki w 2016 roku objął funkcję prezesa Grupy Azoty

  Wojciech Wardacki w 2016 roku objął funkcję prezesa Grupy Azoty ©Marek Jaszczyński

  Dziennik „Fakt” opublikował materiał dotyczący rzekomych innych niż tylko zawodowe relacji między prezesem Grupy Azoty a panią dyrektor jednego z departamentów spółki. Grupa Azoty wydała oświadczenie, w którym nazwała artykuł kłamstwem.
  Wojciech Wardacki w 2016 roku objął funkcję prezesa Grupy Azoty

  Wojciech Wardacki w 2016 roku objął funkcję prezesa Grupy Azoty ©Marek Jaszczyński

  Według oświadczenia Grupy Azoty, od kilku tygodni obserwujemy zaplanowaną i skoordynowaną kampanię medialną gazety „Fakt”, mającą na celu zdyskredytowanie prezesa Grupy Azoty S.A. oraz dyrektor Departamentu Korporacyjnego Grupy Azoty S.A. Działania te prowadzą również do naruszenia renomy spółki.

  O co chodzi? Tabloid „Fakt” opublikował materiał, powołując się na anonimowych świadków, że prezesa i panią dyrektor łączy bliska przyjaźń, znacznie przekraczająca dopuszczalne granice moralne. Materiał był szeroko komentowany w mediach społecznościowych w całym kraju. Spółka zareagowała.

  - Oświadczamy, że publikowane przez Gazetę Codzienną Fakt (jak i powielane przez inne media) materiały prasowe są całkowicie nieprawdziwe i naruszają zarówno dobre imię oraz renomę spółki, jak i osób w tychże publikacjach wymienionych - wyjaśnia Piotr Pawlina, p.o. dyrektora Biura Komunikacji Grupy Azoty. - Grupa Azoty S.A., jak i osoby wskazywane w artykułach prasowych, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą udzielały wszelkich niezbędnych informacji, o które zwracała się redakcja. Pomimo pełnej wiedzy w tym zakresie, gazeta zdecydowała się na opublikowanie nieprawdziwych i oszczerczych zarzutów.

  Grupa Azoty poinformowała, że pomiędzy prezesem Wojciechem Wardackim oraz dyrektor Departamentu Korporacyjnego Grupy Azoty S.A., Agnieszką Sorbicką-Krasinkiewicz, nigdy nie zaistniały jakiekolwiek relacje o charakterze innym niż zawodowy.

  - Obie te osoby mogą poszczycić się wieloletnim udanym stażem małżeńskim ze swoimi partnerami w swoich rodzinach. Z tego powodu te informacje są dla nich szczególnie krzywdzące - czytamy w oświadczeniu.

  Ile zarabia pani dyrektor?

  „Fakt” podał także informację o szybkiej karierze pani Sorbickiej-Krasinkiewicz na tak wysokie stanowisko w spółce i podał ile zarabia miesięcznie.

  Co to na GA?

  - Powierzenie Pani Agnieszce Sorbickiej-Krasinkiewicz funkcji dyrektora Departamentu Korporacyjnego Grupy Azoty S.A. dokonało się zgodnie z wszelkimi obowiązującymi w spółce procedurami, a zmiany organizacyjne uzyskały jednogłośne poparcie wszystkich członków zarządu Grupy Azoty S.A.

  - Wynagrodzenie przyznane pani dyrektor nie odbiega od wynagrodzenia należnego innym pracownikom na podobnym poziomie zaszeregowania, a wręcz sytuuje się w dolnych granicach tego przedziału. Równocześnie nieprawdą jest, jakoby pani Agnieszka Sorbicka-Krasinkiewicz otrzymywała wynagrodzenie w wysokości 30 tys. zł miesięcznie. Jest ono zdecydowanie niższe i w żaden sposób nie odbiega od standardów rynkowych - czytamy w oświadczeniu.

  GA apeluje zarówno do mediów, jaki i do opinii publicznej o zachowanie chłodnego oglądu spraw i nie wpisywanie się w nurt medialnej nagonki.

  Zobacz:
  Grupa Azoty stawia na rozwiązania technologiczne

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Polic

  Wideo z Polic

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów