Grupa Azoty Chemik Police zrobił wielki krok w kierunku półfinału Pucharu CEV

(sz)
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police zmierzył się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Mladostem Zagrzeb. W konfrontacji z młodym zespołem z Chorwacji rządził absolutnie na boisku i wygrał 3:0 przed rewanżem w Netto Arenie.

Grupa Azoty Chemik Police naucza siatkówki. Tym razem poleciał poprowadzić lekcję do Zagrzebia. Jego przeciwnik Mladost jest pierwszym przedstawicielem Chorwacji z ćwierćfinale europejskiego pucharu od 20 lat, a po drugie jest złożony z niedoświadczonych wychowanek klubu. Chemik w zestawieniu z takim zespołem grał jak profesor.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 po nieco ponad godzinie i był pozbawiony dramaturgii. Od początku do końca na boisku rządził Chemik. Drużyna z Polic nie pozwoliła Mladostowi zdobyć minimum 20 punktów w żadnym secie. Akbas wytoczył przeciwko siatkarkom z Zagrzebia najmocniejsze działa, ale kiedy zobaczył, że drużyny dzieli różnica klas, zaczął wprowadzać rezerwowe. W trzecim secie podstawowe Chemiczki już oszczędzały energię przed kolejnymi wyzwaniami.

Atakujące Chemika były prawie nie do zatrzymania na siatce. Wilma Salas wiodła prym w zespole, ale niewiele niższą skuteczność miały Gyselle Silva, Iga Wasilewska czy Natalia Mędrzyk.

Mladost Zagrzeb - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)